|

دلیل ایجاد چین و چروک روی برگ های پتوس چیه و چگونه رفع میشه؟

با اینکه پتوس گیاه مقاومیست اما گاهی اوقات دچار مشکلاتی میشه مثلا برگ هاش چروک میشن. تو این مطلب دلایلش رو بهتون میگیم.

لینک کوتاه کپی شد
2

شایانیوز- پتوس از گیاهان مقاوم آپارتمانیست که بومی جزایر سلیمان است و با نام های پیتوس، پوتوس، پوتین طلایی و انگور نقره ای شناخته میشه. اگه در زمینه پرورش گل و گیاه مبتدی هستید یا اینکه وقت کافی برای رسیدگی ندارد پتوس یکی از بهترین ها است چرا که اصلا سوسول نیست و به این زودیا باهاتون قهر نمیکنه. از اون جایی که پتوس تصفیه‌ کننده هواست میتونه سمومی چون فرمالدئید، تولوئن، زایلن و بنزن رو پاک کنه پس برای اتاق‌ خوابتون خیلی مناسبِ.

با اینکه پتوس گیاه مقاومیست اما گاهی اوقات دچار مشکلاتی میشه مثلا روی برگ هاش لکه های سفید یا قهوه ای ایجاد میشه یا اینکه گاهی اوقات برگ ها چروک میشن. تو این مطلب علت چروک شدن برگ های پتوس رو بهتون میگیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

پتوس

چرا برگ‌های پتوس چین و چروک دارند؟

از آنجایی که پتوس بومی منطقه ای با دمای متعدلِ، بهترین دما برای نگهداریش، دمایی بین 15 تا 25 درجه می باشد. سعی کنید گیاه رو در دمایی کمتر از 15 درجه قرار ندید، چرا که دچار سرمازدگی میشه و این سرمازدگی به صورت چروک شدن برگ ها خودش نشون میده. به گزارش شایانیوز اگر پتوس رو در بالکن نگهداری می کنید در فصل سرما حتما به داخل خونه منتقلش کنید.

لازم به ذکر که یک مدل پتوس چروک هم داریم که برگ هاش چرمی شکلِ و حالتی براق داره که در نگاه اول فکر می کنید گل مصنوعی است. پتوس چروک از جمله گیاهان آپارتمانی ایست که با وجود زیبایی زیاد، نگهداری راحت و آسانی داره و برای افرادی که تازه سفر سبز خود را می خواهند آغاز کنند آن هم با یک گیاه خاص، بهترین پیشنهاد است.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی