|

چه جوری با آرایش چشم را درشت کنیم؟

چشماتو با آرایش درشت کن؛ آموزش ترفندای آرایشی برای اصلاح فرم چشم

آرایش چشم

خانم ها از داشتن چشمانی درشت لذت می‌ برند و معتقدند که چشمان درشت جذابیت بیشتری در چهره ایجاد می‌ کند، پس با ترفندای آرایش چشم آشنا شوید.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- در دنیا انواع مختلفی از شکل و اندازه چشم وجود دارد؛ پس همه ما دارای چشم های درشت و خوش فرمی بصورت مادرزادی نیستیم. به نظر خانم ها یکی از ویژگی های زیبایی، داشتن چشم هایی درشت و خوش فرم است. البته ناگفته نماند از نظر زیبایی شناختی هم چشمان نقطه تمرکز صورت هستند و اولین چیزی که در صورت توجه را جلب می کند چشم های شما است. حال شما می توانید با کمک گرفتن از آرایش چشم و بکارگیری تکنیک‌ های میکاپ خطای دید ایجاد کرده و چشمان خود را درشت‌تر نشان دهید. برای آرایش چشم باید به حالت چشم، درشتی و ریزی چشم ها، فاصله ابروها با چشم، تناژ رنگ پوستی، مژه ها و… توجه کنید.

زیبایی نه تنها شما را برای دیگران جذاب تر می کند، بلکه اعتماد به نفس تان را نیز افزایش خواهد داد. برای داشتن یک آرایش چشم حرفه ای و بی نقص در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

آرایش-چشم

روی مژه ها تمرکز کنید

برای داشتن چشمانی درشت تر، نیازی به آرایش سنگین به وسیله سایه نیست. سایه پر رنگ و تیره  و به طور کلی آرایش را سنگین می کند و باعث می شود که سنتان بسیار بیشتر از آنچه که هست به نظر برسد. پس برای درشت و خوش فرم نشان دادن چشم ها باید بر روی مژه هایتان تمرکز کنید؛ اگر آنها را نقطه قوت و بولد آرایش خود قرار دهید می توانید بدون نیاز به خط چشم و یا سایه چشمانی درشت داشته باشید برای این کار می توانید از مژه مصنوعی یا کاشت مژه نیز استفاده کنید. البته هرگز فراموش نکنید که در حالت و بلندی مژه اغراق نکنید زیرا نه تنها باعث درشتی نشده بلکه باعث ریزتر نشان دادن چشم هایتان نیز می شوند.

آرایش-چشم

خط چشم سفید بکشید؛ در عین سادگی زیبا شوید

یکی از ترفندهای آرایشی برای درشت نشان دادن چشم ها کشیدن خط با مداد سفید در داخل چشم است. برای این کار کافی است در قسمت داخلی و پایینی پلک یک خط سفید بکشید تا چشمانی زیبا و درشت داشته باشید. در این حالت از کشیدن خط های پهن و مشکی در بالای چشم خودداری کنید و بگذارید در حین سادگی زیبا باشید، به این سبک از آرایش چشم آرایش نود هم گفته می شود به بیان دیگر آرایش هایی که برای اصلاح فرم صورت انجام می شوند.

آرایش-چشم

پشت پلک را سایه بزنید، ولی چطوری؟

اگر می خواهید با زدن سایه چشمانتان را درشت کنید باید دقت داشته باشید که سایه پشت چشمتان هرگزی به ابرو نرسد، بهتر است روی استخوان ابرو (زیر ابرو) را سایه نزنید و یا با یک رنگ روشن مثل هایلایتر، کانسیلر و یا مداد سفید خود این قسمت را روشن تر از آنچه که هست کنید در این حالت چشمانی درشت تر خواهید داشت. اگر برای تکمیل آرایش چشم از خط چشم استفاده می کنید به این نکته دقت کنید که خط چشم های خیلی ضخیم چشم ها را کوچک تر نشان می دهند پس از خط چشم های متوسط یا باریک استفاده کنید.

درشت-کردن-چشم

گوشه داخلی چشم را روشن کنید؛ چشمانی خیره کننده

از یک سایه روشن برای گوشه های داخلی چشم خود استفاده کنید. این کار علاوه بر اینکه چشمان شما را درشت تر نشان می دهد به چشمان شما شادابی و درخشش می بخشد. برای زیباتر کردن حالت چشماهایتان می توانید علاوه بر سایه از یک هایلایتر روشن شاین استفاده کنید و چشمانی خیره کننده داشته باشید.

آرایش چشم

اگر دوست دارید آراسته و خوش تیپ باشید صفحه مد و فشن ما را دنبال کنید.

 

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی