|

اصول شیک پوشی

بایدها و نبایدهای استایلی تو ماه محرم؛ بپوش نپوش هایی که حسابی به کارت می یاد

استایل ماه محرم یه سری بایدها و نبایدهایی داره در واقع اگه میخواین باوقار لباس بپوشید باید یه سری نکات استایلی رو توی این ماه رعایت کنید.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- این روزا اگه دقیق تر به دور و بَرتون نگاه کنید می بینید که اکثرا رخت مشکی به تن کردن. مخصوصا برای دو روز آینده که مصادف با تاسوعا و عاشورای حسینی است حتی کسایی که علاقه ای به رنگ مشکی ندارن هم مشکی پوش میشن. البته هر مشکی ای مناسب ماه محرم نیست در واقع پوشش این ماه یه سری بایدها و نبایدهایی داره. اگه بخوایم دقیق تر بگیم این روزا دیگه خوشتیپ شدن خیلی مهم نیست بلکه چیزی که اهمیت داره آراسته بودنِ.

اگه میخواین برای محرم یه استایل سنگین و باوقار داشته باشید باید یه سری نکات رعایت کنید. پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا برای داشتن یه استایل آراسته و موقر برای این ماه یه سری بایدها و نبایدهایی را بهتون بگیم. یه سری عکس هم براتون میزاریم تا پوشش های مناسب و نامناسبِ محرم بهتر بشناسید.

بایدها و نبایدهای استایلی تو ماه محرم؛ رنگ های روشن و جیغ ممنوع

با اینکه رنگ های روشن و جیغ جزء بهترین رنگ ها واسه تابستون هستند اما توی ماه محرم به خصوص دهه اول و مخصوصا روزهای تاسوعا و عاشورا بهتره که این رنگ ها رو نپوشید. حتی اگه مشکی هم نمی پوشید از پوشیدن رنگ های این چنینی اجتناب کنید.

bb

عکس از صفحه adaa__design

بایدها و نبایدهای استایلی تو ماه محرم؛ میکاپ ملایمی داشته باشید

کلا آرایش غلیظ برای همه ممنوعِ البته از نظر من، اما برای شرکت در مراسم عزاداری به هیچ عنوان نباید زیر بار میکاپ های این چنینی برید. کلا هدف از آرایش زیبایی بیشترِ اما همین آرایش باید متناسب با چهره، نوع لباس، سن و موقعیت اجتماعی فرد باشه. ما قرار با آرایش کردن ویژگی های مثبت صورتمونُ برجسته تر کنیم و عیوب رو بپوشانیم.  خُب وقتی هدف اینِ، این همه استفاده از رنگ و لعاب چه معنی داره؟ پس برای مراسم عزاداری طوری آرایش کنید که به مراسم بی احترامی نکرده باشید. میکاپ با رنگ های نود و طبیعی مناسب پوستتون بهترین انتخاب برای این روزها است.

s

بایدها و نبایدهای استایلی تو ماه محرم؛ شلوارهای کوتاه و اسپرت نپوشید

به گزارش شایانیوز برای شلوار بهتره سراغ شلوارهای راسته پارچه ای یا جین برید. اگه میخواین تو عزاداری شرکت کنید لطفا بی خیال شلوارهایی مثل مام استایل، جین اسکینی، بگی، مام فیت و ... بشید. در مورد رنگ هم رنگ های تیره مثل مشکی، سرمه ای و رنگ های روشن خنثی مثل سفید، طوسی، خاکی و کرم گزینه مناسبی هستند.

q

عکس از صفحه mantolux

بایدها و نبایدهای استایلی تو ماه محرم؛ سراغ مانتوهای عروسکی نرید

مانتوهای عروسکی که به عنوان مانتو فانتزی هم شناخته میشن، امسال حسابی طرفدار پیدا کردن. این مانتوها بیشتر کوتاهن و دارای پف و چین زیاد. جنسشون اغلب الیاف طبیعی، لینن، کرپ حریر، داکرون است و طرح ها و رنگ های شادی دارن. این مانتوها با توجه به طرح و مدلی که دارن خیلی مناسبِ عزاداری ها نیستن.

r

بایدها و نبایدهای استایلی تو ماه محرم؛ مانتوی مناسب محرم چیه؟

پوشیدن مانتوهای خیلی تنگ و کوتاه یا مانتوهایی که خیلی مجلسی هستند و تور و گیپور زیادی دارن برای محرم پیشنهاد نمیشه چون که به قول امروزی ها زیادی جینگول هستند. در عوض بهتره برید سراغ مانتوهایی که ظاهری ساده و شیک دارن. به عنوان مثال مانتوهای کتی یا شومیزهایی که بلند هستند گزینه مناسبی هستند. علاوه بر این مانتوهای مروارید دوزی شده، گلدوزی شده، پولک دوزی شده، آستین کلوش و آستین پفی هم واسه ماه محرم مناسب هستند.

x

عکس از صفحه gallery_selen02

I

z

عکس از صفحه mezone_lotus_

c

عکس از صفحه denizya.mezon

c

عکس از صفحه denizya.mezon

اگر دوست دارید آراسته و خوش تیپ باشید صفحه مد و فشن ما را دنبال کنید.​

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی