|

گوجه سبز به این خوشمزگی ببین ترشیش دیگه چیه؟ با این طرز تهیه حسابی مَلچو ملوچ کن

یکی از انواع ترشی های جدید که برخلاف دیگر ترشی ها به دلیل اینکه گوجه سبز یک میوه فصلی است در فصل بهار یا تابستان تهیه می شود.

لینک کوتاه کپی شد
2

شایانیوز- یکی از انواع ترشی های جدید و بسیار پر طرفدار ایرانی است که برخلاف دیگر ترشی ها به دلیل اینکه گوجه سبز یک میوه فصلی است در فصل بهار یا تابستان تهیه می شود. این ترشی علاوه بر اینکه طعم بسیار خوبی دارد برای سفره آرایی نیز مفید است.

با مقدار موادی که در این دستور قرار گرفته است می توانید یک شیشه کوچک ترشی گوجه سبز تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری ترشی گوجه سبز تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنیم.

گوجه-سبز

مواد لازممقدار
گوجه سبز500گرم
سرکه⅓ لیوان
آب جوشیده ولرم۱ لیوان
فلفل تند2 تیکه
ترخون ، سبزیجات معطر3شاخه
سیر3حبه
نمکیک ونیم قاشق

مرحله اول

برای تهیه ترشی گوجه سبز خوشمزه در ابتدای کار گوجه سبزها را شسته و روی دستمال قرار می دهیم تا کاملا خشک شوند. در ادامه سرکه را به همراه آب جوشیده ولرم و نمک مخلوط کرده تا ذرات نمک کاملا حل شوند.

2b81bf92-40b8-4979-8193-afc500143ca8-آلوچه-گوجه-سبز

مرحله دوم

در ادامه یک ظرف شیشه ای مناسب را انتخاب می کنیم و پس از شستشو با دستمال حوله ای به طور کامل خشک می کنیم تا هیچ گونه رطوبتی نداشته باشد. در ادامه گوجه سبزها را به همراه فلفل تند و ترخون، سبزیجات معطر و سیر هم به صورت دلخواه داخل ظرف می ریزیم  سپس مخلوط سرکه را درون ظرف روی گوجه سبزها می ریزیم سرکه باید به طور کامل روی گوجه سبزها را بگیرد.

images

طرز-تهیه-و-دستور-پخت-ترشی-گوجه-سبز-3-696x696

مرحله سوم

در ادامه یک نایلون روی درب ظرف قرار می دهیم و درب ظرف را می بندیم تا هیچ گونه هوایی وارد ظرف ترشی نشود. در پایان ظرف ترشی را به مدت یک تا دو هفته در جای خشک و خنک دور از نور مستقیم خورشید قرار می دهیم تا ترشی آماده شود.

ترشی-گوجه-سبز-3-819x1024

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی