|

تست حیوانی محصولات آرایشی چیست؟

تولیدکننده محصولات آرایشی مسیر جالبی را برای عرضه محصولات خود به بازار طی نمی‌کنند و آزمایشات مذکور را بر روی حیوانات انجام می‌دهند.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- اگر بخواهیم به محبوب‌ترین محصولات مصرفی در تمام دنیا اشاره کنیم؛ لوازم آرایشی قطعا یکی از مواردی‌ست که نام خواهیم برد! اما مسئله اینجاست که سلامت مواد بکار رفته در این محصولات باید مورد تایید قرار گیرد. از جمله راه‌های تشخیص بی‌خطر بودن آنها، آزمایش کردن آن هم دقیقا قبل از عرضه به بازار است. اما متاسفانه بسیاری از برندهای فعال و تولیدکننده محصولات آرایشی مسیر جالبی را برای عرضه محصولات خود به بازار طی نمی‌کنند و آزمایشات مذکور را بر روی حیوانات انجام می‌دهند.

اینجاست که زیبایی ما با محصولات آرایشی به قیمت جان حیوانات بی‌نوا تمام خواهد شد. در این مقاله قصد داریم درخصوص تست حیوانی محصولات آرایشی موارد جالب توجهی را شرح دهیم.

منظور از تست حیوانی محصولات آرایشی چیست؟

حتما درخصوص سازمان غذا و دارو ( FDA) آمریکا شنیده‌اید. یک سازمان که شرکت‌های تولید محصولات آرایشی باید تائیدیه‌های آن را دریافت نمایند. این سازمان‌ها اطمینان حاصل می‌کنند که محصولات آرایشی ارائه شده به هیچ عنوان خطری را برای مصرف‌کنندگان به دنبال ندارد.

تولیدکنندگان نیز برای اثبات کیفیت و سلامت محصولات خود اقدام به تست حیوانی می‌کنند. به این معنی که مواد آرایشی‌شان را در طول تولید بر روی حیوانان آزمایش و امتحان می کنند تا مطمئن شوند هیچگونه ضرری برای مصرف کننده ندارد و سلامتی آنها با مصرف این مواد آرایشی به خطر نمی افتد.

چه حیواناتی در تست لوازم آرایشی استفاده می شوند؟

بطور معمول از حیوانات مختلفی برای تست لوازم آرایشی استفاده می‌شود. اما کدام یک از آنها قربانی آدم‌ها می شوند؟ بیایید تا آنها را بشناسیم:

*خرگوش ها

حتما انیمیشن «رالف را نجات دهید» را دیده‌اید. خرگوش‌های باردار بهترین طعمه برای شرکت‌های تولید لوازم آرایشی هستند. معمولا چیزی حدود 28 روز مواد آرایشی به خرگوش‌ها داده می‌شوند و در طی این مدت بطور مداوم تحت آزمایش قرار میگیرند و در نهایت نیز به سرنوشت تلخی دچار می شوند. آنها با بچه ای در شکم کشته خواهند شد.

تست-حیوانی-موش

*خوکچه هندی

خوکچه‌های هندی هم سرنوشت بهتری نسبت به خرگوش‌ها ندارند. موهای بدن آنها اصلاح و مواد آرایشی روی پوستشان امتحان می‌شود. تولیدکنندگان محصولات آرایشی، با زیرنظرگرفتن واکنش بدن این حیوانات به مواد موجود در لوازم آرایشی، درباره واکنش‌های حساسیت‌زای مواد تحقیق می‌کنند. بعد از تست نیز کشته خواهند شد.

*موش

برای تست محصولات آرایشی بر روی موش ها نیز در ابتدا؛ مواد را در قسمت پشت گوش های آنان میمالند و منتظر واکنش های حساسیتی میمانند. پس از دریافت نتیجه نیز به مدت شش روز صبر می کنند و سپس کشته خواهند شد.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی