|

اینان خوش شانس ترین افراد تاریخ بشریت اند!

قطعا همه ما اتفاقات غیر منتظره ای را در زندگی مان تجربه می کنیم که بسیاری از آنها هیجان انگیز و بسیاری از آنها در وهله اول ناخوشایند به…

لینک کوتاه کپی شد

هر یک از ما گاهی اوقات شاهد وقایعی هستیم که کاملا محال و دور از انتظار به نظر می رسند اما در واقع اتفاق می افتند. 

بعضی از این رویداد ها به اندازه ای خاص و منحصر به فرد هستند که تصور می کنیم کسی از قبل برای چگونگی انجام شدن آنها برنامه ریزی کرده اما واقعیت این است که هیچ یک از این پیش آمد ها برنامه ریزی شده نیستند و بعضی از آنها نیز در حین غیر منتظره بودنشان، تبدیل به اتفاقات بسیار قشنگ و هیجان انگیز زندگی مان می شود و بسیاری از ما نیز، این اتفاقات را شانس می نامیم.

در اینجا به معرفی شش نفر از خوش شانس ترن افراد در تاریخ بشریت می پردازیم. 

1. لنا پالسون 

این زن خوش شانس، شانزده سال پس از کاشت یک هویج بزرگ، متوجه یک حلقه الماس پنهان شده در زیر سبزه ها شد که همزمان با رشد این هویج، بر روی آن بالا آمده بود و باعث شد که او و همسرش تنها با کاشت تعدادی سبزیجات در باغ خانه شان، صاحب یک انگشتر گران قیمت شوند. 

27318c5ef49d06c240171677a8

2. استیو فلیگ

این مرد جوان در حدود 20 سال بدون مادرش زندگی می کرد و هیچ کس نه علت ناپدید شدن او را می دانست و نه نشانی و آدرسی از او داشتند. وی سرانجام پس از اتمام دوران تحصیل خود در یک فروشگاه زنجیره ای مشغول به کار شد و همچنان مصمم بود تا به کمک نشانه های مختلف مادرش را پیدا کند. در این میان، رئیس فروشگاه متوجه این قضیه شد و احساس کرد که نام مادر استیو را در جایی شنیده است. پس از کمی جستجو، مشخص شد که او نیز در بخش دیگری در همان فروشگاه مشغول به کار شده و استیو نیز در نهایت توانست به وصال مادر گمشده خود برسد. 

71c5e551d2844b1b55a26ab92e

3. جولیان کوپک

جوایان کوپک در سال 1971 و در سن 17 سالگی، توانست از سقوط هواپیما در بالای رود آمازون جان سالم به در ببرد و تنها دچار چند کبودی و بریدگی در قسمت هایی از بدن خود شد.پس از سقوط این هواپیما، جولیا به غیر از زندگی در میان حیوانات وحشی جنگل جای دیگری برای ماندن نداشت اما پس از گذشت چند روز توسط مردم ساکن در نزدیکی آن محله نجات پیدا کرد و سپس مشخص شد که او تنها بازمنده از سقوط آن هواپیما بوده است. 

3c84215f2dae4b275fbc7aa224

4. مارتین دو جونگ 

این دوچرخه سوار خوش شانس هلندی برای شرکت در مسابقاتی که در مالزی برگزار می شد، مجبور شد که بلیطرفت و برگشت خود را از طریق دو آژانس هواپیمایی تهیه کند اما به علت مشکلاتی که با آن مواجه شد، مجبور شد که هر دو بلیط خود را لغو کند و از این بابت بسیار متاسف بود و فکر می کرد که بزرگترین شانس زندگی خود را از دست داده اما کمی بعد مشخص شد که یکی از هواپیما ها در جایی در نزدیکی اقیانوس هند نا پدید شده و آژانس هواپیمایی دیگر نیز به علت مشکلات پروازی هواپیماهایش در سال 2014 تعطیل شد. 

96121c561da1e12d34923d83c7

5. رشما بگوم 

رشما به عنوان خیاط در یکی از کارخانه های یک ساختمان 18 طبقه در کارخانه تولید پوشاکی در بنگلادش کارمی کرد. در همان  بین، در 24 آوریل سال 2013 این ساختمان بلند در طی خرابی های ناشی از قدیمی بودن بنای آن فرو ریخت و رشما تنها فردی بود که توانست در زیر آوار زنده بماند. او سرانجام پس از گذشت هفده روز توسط امداد گران نجات داده شد. 

1bed7c5bbb8220b9f1a17c7c87

6. فرانک سلاک 

فرانک یک معلم موسیقی در کشور کرواسی که باید او را به عنوان مرد روز های تصادف و انسان فوق خوش شانس معرفی کرد چرا که تا کنون از سقوط یک قطار در دریاچه، از یک تصادف اتومبیل و چندیدن تصادف دیگر جان سالم به در برده و همچنین در شرکت در یک قرعه کشی نیز، صاحب یک میلیون دلارجایزه شد. 

cb2d7f5e76aa3687f951e3a3a0

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها