|

سیگنال های جدید برجامی به بازار ارز

ریزش قیمت‌ها در بازار ارز و سکه؛ دلار کوتاه آمد

دوشنبه 9 مرداد ماه قیمت دلار تهران در سایه برجام و دلار همسایه عقب نشینی کرد و به تبع آن قیمت طلا و سکه هم ارزان شد.

لینک کوتاه کپی شد

بازار ارز تهران در شروع معاملات نقدی امروز دوشنبه 10 مرداد ماه شاهد قدرت نمایی معامله گران کاهشی نرخ ارز  بود.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از اکوایران؛ قیمت دلار امروز نزدیک به 200 تومان کاهش پیدا کرد و از مرز مقاومتی پایین آمد. معامله گران معتقد بودند در صورتی که اسکناس آمریکایی نتواند بالای مرز یاد شده قرار بگیرد احتمال برگشت تا نیمه کانال وجود خواهد داشت. 

عده ای از معامله گران باور دارند که بازار تهران حمایت مرزها را از دست داده و به همین دلیل در سراشیبی قرار گرفته است. امروز قیمت دلار در بازار های همسایه هم نزولی بود. نرخ دلار در هرات  امروز تقریبا 60 تومان از دیروز پایین تر  معامله شد. در بازار ارز سلیمانیه هم امروز قیمت دلار  با 220 تومان کاهش یک کانال عقب نشینی کرد. 

نرخ حواله درهم نیز امروز افت 50 تومانی را تجربه کرد . از نگاه برخی از فعالان بازار مجموع عوامل یاد شده باعث شد که دلار در تهران بر مدار کاهش قرار بگیرد . 

سیگنال های جدید برجامی به بازار ارز 

البته عده ای از معامله گران به سیگنال های جدید برجامی اشاره می کردند . از روز گذشته زمزمه ها درباره احتمال آغاز دور جدید مذاکرات به گوش می رسد .

امروز سخنگوی وزارت خارجه ایران در نشست خبری خود از احتمال  برگزاری دور جدید مذاکرات برجام در آینده نزدیک خبر داد. 

همچنین  کنعانی به گزارش روزنامه وال‌استریت‌ژورنال مبنی بر اینکه  آمریکا می‌خواهد با تحریم شبکه‌ صادرات نفت ایران، بر تهران فشار وارد کند واکنش نشان داد و گفت ایجاد مانع در روند فعالیت‌های اقتصادی ایران مانع بازگشت به توافق است.

رافائل گروسی  اوایل مرداد ماه امسال گفته بود ایران در حال تلاش برای ساخت بمب اتم است . محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی  در واکنش به اظهارات گروسی گفت: ایران توان فنی ساخت بمب اتم را دارد ولی چنین برنامه‌ای در دستورکار نیست. اگر نمی‌خواهند به برجام بازگردند، وقت طرفین را نگیرند. 

به نظر می رسد که عده ای از معامله گران با توجه به سیگنال های برجامی ترجیح می دهد کمتر در موقعیت خرید قرار بگیرند و بیشتر به دنبال اخبار قطعی تر از مذاکرات باشند . 

ریزش قیمت طلا و سکه 

قیمت اونس طلا  دیشب تا 1760  دلار پایین آمد . فلز گران بهای جهانی ظهر امروز در مقایسه با دیروز ثابت بود و در محدوده 1766 دلار معامله شد. 

در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا 18 عیار ظهر امروز در مقایسه با دیروز 6 هزار  و 500 تومان پایین تر بود . این فلز زرد رنگ داخلی ظهر امروز به قیمت 1 میلیون و 359 هزار و 800 تومان  به فروش رسید . 

بازار سکه هم امروز با عقب نشینی نرخ دلار بر مدار نزول قرار گرفت. قیمت هر قطعه سکه امامی دیروز در محدوده 15 میلیون تومان معامله شد اما امروز  نزدیک به 150 هزار تومان ریزش کرد .

قیمت فلز گران بهای داخلی امروز به کانال 14 میلیون تومان برگشت و به قیمت 14 میلیون و 850 هزار تومان معامله شد.

برخی از تحلیگران بازار سکه معتقدند در صورتی که مرز مقاومتی سکه از دست برود احتمال برگشت تا محدوده 14 میلیون و 500 هزار تومان هم وجود خواهد داشت. 

ارزش ذاتی سکه امروز 13 میلیون و 158 هزار تومان بود و حباب سکه نسبت به دیروز 1 درصد پایین آمد . حباب قیمت سکه امروز 12 درصد بود. 

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی