ساندویچ فلافل ۶۰ هزار تومان!!!

فلافل هم از قافله گرانی ها جا نماند؛ انفجار قیمت ساندیچ نخود

گرانی های اخیر به ساندویچ ها هم رسید برخی از انواع ساندویچ ها به قدری گران شدند که میشه ازش تحت عنوان انفجار قیمت یاد کرد یکیش همین فلافل.

لینک کوتاه کپی شد

قیمت ساندویچ فلافل در تهران بین ۲۰ تا ۶۰ هزار تومان است. در شمال تهران برخی ساندویچی‌ها ساندویچ فلافل با قارچ و پنیر را ۶۰ هزار تومان دست مشتری می‌دهند و در جنوب پایتخت خرید ساندویچ ساده فلافل با نان نیم‌باگت ۲۰ هزار تومان تمام می‌شود.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فرارو، به‌ جز ساندویچ فلافل، مایه فلافل و بسته‌های نیمه‌ آماده این غذا فروخته می‌شوند که قیمت یک کیلو از آن‌ها نهایتا ۹۰ هزار تومان است. به‌ مناسبت روز جهانی فلافل در این گزارش سری به بازار این غذا زدیم.

قیمت ساندویچ فلافل

قیمت ساندویچ فلافل در تهران حداقل ۲۰ هزار تومان است و گاهی تا ۶۰ هزار تومان می‌رسد. در جنوب شهر ساندویچ فلافل ساده با نان نیم‌باگت که در آن چهار قرص فلافل، کاهو، گوجه و خیارشور وجود دارد، دست‌ کم ۲۰ هزار تومان فروخته می‌شود. در همان محدوده قیمت ساندویچ فلافل می‌تواند از ۳۰ هزار تومان بیشتر باشد. پنج قرص فلافل، نان باگت فرانسوی، گوجه، کاهو و خیارشور همراه قارچ و پنیر ۳۲ هزار تومان فروخته می‌شود.

اگر از جنوب تهران به سمت مرکز شهر برویم، کف قیمت ساندویچ فلافل ساده به ۳۰ هزار تومان می‌رسد و اگر درخواست قارچ و پنیر کنید، مبلغ پرداختی به ۴۵ هزار تومان افزایش پیدا می‌کند. مثلا در یکی از ساندویچی‌های قدیمی‌ مرکز تهران، قیمت ساندویچ فلافل ویژه ۳۵ هزار تومان است و فلافل معمولی ۳۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

در شمال شهر برای خرید ساندویچ فلافل باید دست‌ کم ۳۵ تا ۴۵ هزار تومان پرداخت کرد. فلافلی‌های شمال شهر بابت ساندویچ ساده فلافل که در آن پنج قرص فلافل، کاهو، خیارشور و گوجه وجود دارد، این رقم را دریافت می‌کنند و اگر به ساندویچ قارچ و پنیر اضافه شود، رقم پرداختی تا ۶۰ هزار تومان افزایش پیدا می‌کند.

قیمت ساندویچ فلافل در تهران

محدوده

کف قیمت

سقف قیمت

جنوب شهر

۲۰ هزار تومان

۳۲ هزار تومان

مرکز شهر

۳۰ هزار تومان

۴۵ هزار تومان

شمال شهر

۳۵ هزار تومان

۶۰ هزار تومان

خرید مایه فلافل

خرید مایه فلافل دست‌ کم کیلویی ۴۰ هزار تومان تمام می‌شود. مایه فلافل که به‌ اسم فلافل آبادانی در این شهر فروخته می‌شود، هر کیلو ۴۰ هزار تومان ارزش دارد. در شهر قم مایه فلافل را از طریق پلتفرم‌‌های کسب و کار محلی با همین قیمت می‌فروشند و در کرج فروشنده مایه فلافل قیمت را کیلویی ۶۰ هزار تومان اعلام کرده است. قیمت مایه فلافل در تهران می‌تواند تا کیلویی ۸۰،۹۰ هزار تومان باشد. البته در تهران کمترین هزینه برای خرید مایه فلافل تقریبا کیلویی ۵۰ هزار تومان است. در پایتخت فروشنده‌ای بابت نیم‌ کیلو از مایه فلافل تقریبا ۲۵ هزار تومان دریافت می‌کند. خرید مایه فلافل اغلب از سوی ساندوچی‌ها در کیسه‌های چند کیلویی انجام می‌شود.

خرید فلافل نیمه‌ آماده

قیمت فلافل نیمه‌ آماده در بسته‌های یک کیلویی نهایتا ۹۰ هزار تومان است. بسته یک کیلویی فلافل نیمه‌ آماده شرکت ب. آ را در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و سوپرمارکت‌ها با این قیمت می‌فروشند. البته قیمت نوشته شده روی بسته برای تولید‌ کننده تقریبا ۷۵ هزار تومان است و اگر روی بسته‌های ۴۵۰ گرمی ب. آ دست بگذارید، حدود ۴۴ هزار تومان از شما می‌گیرند. بسته یک کیلویی فلافل نیمه‌ آماده ۲۰۲ را در حال حاضر ۸۰ هزار تومان می‌فروشند و سوپرمارکت‌ها بابت بسته یک کیلویی فلافل نیمه‌ آماده مارین حدود ۷۵ هزار تومان دریافت می‌کنند.

بسته ۳۳۰ گرمی فلافل منجمد پمینا حدود ۳۳ هزار تومان فروخته می‌شود که به‌ این ترتیب ارزش هر کیلو از این بسته حدود ۹۰ هزار تومان خواهد بود. این ارقام مربوط به بسته‌های شرکتی فلافل نیمه‌آماده است وگرنه خرید فلافل نیمه‌آماده خانگی می‌تواند هزینه کمتری داشته باشد. مثلا در پلتفرم‌هایی که کسب و کار‌های خانگی را پوشش می‌دهند، فلافل نیمه‌ آماده تا کیلویی ۵۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

قیمت فلافل نیمه‌ آماده

برند

وزن

قیمت

ب.آ

یک کیلوگرم

۹۰ هزار تومان

ب.آ

۴۵۰ گرمی

۴۴ هزار تومان

۲۰۲ 

یک کیلوگرم

۸۰ هزار تومان

مارین

یک کیلوگرم

۷۵ هزار تومان

پمینا

۳۳۰ گرم

۳۳ هزار تومان

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی