|

عجیب ترین پازل های جهان را بشناسید!

پازل های عجیبی در جهان ساخته شده اند که نام آنها در گینس به ثبت رسیده است و هر بیننده ای را شگفت زده می‌ کنند.

لینک کوتاه کپی شد

بازی با پازل موجب افزایش تمرکز کودکان و نوجوانان می شود. آنها برای انجام بازی نیازمند تفکر مدام بر روی قطعات و ثبت و ضبط تصویر قطعات مختلف در ذهن خود هستند. برای تحقق این مهم آنها مجبور به تمرکز کردن مداوم خواهند بود. همین امر توانایی ذهنی و فکری بازیکنان را افزایش می دهد.

البته بازی با پازل ها تنها منحصر به کودکان و نوجوانان نیست بلکه بزرگسالان بسیاری را نیز در سراسر جهان مجذوب خود کرده است. چرا که موجب می شود افراد از استرس های روزمره خلاص شده و مدت هر چند کوتاهی به ذهن خود استراحت دهند. همچنین سالمندان زیادی با بازی با پازل ها، خود را از شر بیماری هایی همچون فراموشی حفظ می کنند.

با اهمیتی که پازل ها در برای انسان ها دارند برخی در صدد ساخت عجیب ترین پازل های جهان برآمده اند. پازل هایی که علاوه بر فواید مذکور می توانند بازیکنان را به شدت شگفت زده کنند.

برای مطالعه بیشتر در زمینه عجیب ترین پازل های جهان با این محتوا از فروشگاه اسباب بازی ماتی لوس همراه شوید.

همچنین فراموش نکنید برای خرید پازل از ماتیلوس میتوانید به راحتی با مراجعه به سایت این فروشگاه جذابترین پازل ها از بهترین برندهای دنیا را به صورت انلاین سفارش دهید.

بزرگترین و عجیب ترین پازل های جهان

دوستداران پازل گاهی برای کسب لذت بیشتر به دنبال ساخت بزرگترین پازل های دنیا هستند. این امر منحصر به قاره یا ملیت خاصی نیست ساخت بزرگترین پازل ها می تواند برای دوستداران پازل یک تجربه ی متفاوت و لذت بخش باشد. تعدادی از بزرگترین پازل ها که علاوه بر تعداد قطعات از ابعاد بزرگی هم برخوردار هستند کم نیستند اما ترکیب کارتون های مشهور و جذاب دیزنی جونیور با قطعات پازل هر بیننده ای را مسحور خواهد کرد.

ساخت پازل بیش از 40000 قطعه ای از کارتون های به یادماندنی دیزنی، توانست رکورد جهانی گینس را به عنوان بزرگترین پازل تجاری جهان به خود اختصاص دهد. این پازل هم از لحاظ تعداد قطعات و هم از از لحاظ اندازه کلی رکوردار بزرگترین پازل تجاری جهان است.

bd8d1087-a347-4601-adac-a64fe42ac33d

مشخصات بزرگترین پازل تجاری جهان

این پازل از چهل هزار و سیصد و بیست (40320) قطعه ساخته شده است. طول پازل 7 متر و عرض آن 2 متر است. این پازل تجاری یک معمای بزرگ با طراحی شگفت انگیز دیزنی است که تصویر 10 صحنه از محبوب ترین انیمیشن های دیزنی را در خود جای داده است. تکمیل این پازل سازنده را  به سفری کوتاه در طول زمان خواهد برد. چرا که سازنده، تکمیل پازل دیزنی را از انیمیشن "سفید برفی و هفت کوتوله" که در سال 1937 میلادی ساخته شده است، شروع می کند تا به آخرین انیمیشن، یعنی انیمیشن "شیر شاه" که در سال 1994 میلادی ساخته شده است، می رسد.

این پازل برای هواداران دیزنی و پازل یک تجربه فوق العاده و جذاب است اما لازم است متذکر شد که تصاویر پازل عجیب دیزنی صد در صد با تصویر اصلی یکسان نیستند. چون یک نماد مخفی میکی موس در تمامی ده تصویر جاسازی شده است که برای کشف جایگاه میکی موس در هر ده تصویر، لازم است بازیکن بسیار دقیق و موشکافانه عمل کند.

کوچکترین و عجیب ترین پازل های جهان

شاید تعجب کنید که کوچکترین پازل تجاری جهان در ابعاد 26 سانتیمتر توسط شرکتی چینی در هنگ کنگ ساخته شد. این پازل کوچک هزار قطعه ای در تاریخ 12 دسامبر سال 2009 میلادی ساخته شد و دوستداران پازل را متحیر ساخت. هرچند که قبل تر از آن در سال 2008 میلادی پازل های مینیاتوری زیادی ساخته شده بودند اما هیچ کدام از آنها به کوچکی و با کیفیتی پازل مذکور نبودند. به همین جهت این پازل های شرکت هنگ کنگی را به عنوان کوچکترین پازل های جهان در گینس ثبت کردند. جالب است بدانید که پازل های مینیاتوری که این روزها به فروش می رسند بیشتر حاوی تصاویری جذاب از مکان های تاریخی معروف، اشخاص هنری مشهور، مکان های دیدنی و غیره است.

ee97f500-11a0-4ffa-a1cf-fce782908cd1

ابعاد و قطعات پازل های مینیاتوری به حدی کوچک است که معمولا نمی توان قطعات آن را با دست در صفحه قرار دارد. بنابراین بازیکن برای چینش قطعات، حتما به موچین مخصوص نیاز خواهد داشت. با وجود اینکه بسیاری از پازل بازان حرفه ای بازی با این دست از عجیب ترین پازل های جهان را هیجان انگیز می دانند اما ممکن است تکمیل این نوع از پازل ها برای سالمندان به دلیل لرزش دست و یا کم سو شدن بینایی دردسر ساز باشد.

عجیب ترین پازل جهان با بیشترین قطعات

پازل ساخته شده در ورزشگاه هوشی مین موجود در کشور ویتنام تاکنون رکورد عجیب ترین پازل جهان با بیشترین قطعات را دارد. این پازل توسط دانشجویان اقتصاد شهر هوشی مین در سال 2011 میلادی ساخته شد و توانست رکورد پر قطعه ترین پازل دنیا را در گینس به نام خود ثبت کند. پازل مذکور از 55323 قطعه ساخته شده است. همچنین ابعاد کلی این پازل بیست و سه متر در چهارده متر بیان شده است. پازل مذکور یک نیلوفر آبی با شش گلبرگ را به تصویر می کشید.

32663678-4fe3-49c8-bf6a-57f0f0fc3779

عجیب ترین پازل های سه بعدی جهان

پازل های سه بعدی علاوه بر جلوه بصری بیشتر، چالش های هیجان انگیز بیشتری را برای بازیکن به همراه دارند. بنابراین پازل های سه بعدی همواره طرفداران خاص خود را در میان دوست‌داران این دست از بازی ها دارند. عجیب ترین پازل سه بعدی که توانست در گینس ثبت شود توسط شرکت هوندا اکسس ژاپن در توکیو ساخته شد. ابعاد این پازل که در سال 2016 میلادی در گینس ثبت شد حدود  3 متر طول و 2 متر عرض داشت. در این پازل قطعات در کنار هم قرار گرفتند و در نهایت یک اتومبیل قرمز رنگ هوندا ساخته شد.

سخت ترین و عجیب ترین پازل های جهان

آنچه که بازی با پازل ها را جذاب می کند پیچیدگی های موجود در بازی است که ذهن بازیکن را به چالش می کشد. برخی از پازل ها با سختی و پیچیدگی های بیشتری همراه هستند. بنابراین عنوان سخت ترین و عجیب ترین پازل های جهان را به خود اختصاص می دهند. اما همیشه پازل ها مختص به محیط های کوچک و بسته نیستند شاید حیرت زده شوید اگر بدانید که سخت ترین پازل دنیا در گینس به نام امارات متحده عربی ثبت شده است. این پازل در  ابعاد 6،122.68 متر مربع در منطقه دبی ساخته شد و دارای دوازده هزار و سیصد و بیست قطعه است. این جورچین به اندازه ای بزرگ است که فقط از فاصله دور دیده می شود و تصویر بنیانگذار دبی را نمایش می گذارد.

عجیب ترین پازل های جهان که باید در سریع ترین زمان کامل شوند!

برخی از پازل ها علاوه بر پیچیدگی خاصی که دارند قاعده بازی آنها به گونه ای است که باید در سریع ترین زمان ممکن ساخته شوند. بنابراین اشخاص زیادی که احساس می کنند در این زمینه مهارت توانایی خود را آزمایش می کنند. رکورد سریع ترین پازل باز گینس در 2020 میلادی به تامی مک لئود اختصاص یافت.

ساخت این همه پازل های عجیب در جهان بیانگر مفید و محبوب بودن این بازی جهانی در اقصی نقاط دنیا است. بنابراین بهتر است این اسباب بازی محبوب را برای کودک و نوجوانان خود و یا حتی برای سپری کردن یک اوقات لذت بخش خانوادگی تهیه کنید و از فواید آن بهره‌مند شوید. در همین راستا لازم است بدانید که فروشگاه ماتی لوس با درک اهمیت این موضوع سعی کرده است، ناب ترین انواع پازل را در قطعات، اندازه های مختلف، طرح های متفاوت و تصاویر دیدنی برای هموطنان عزیز گردآوری کند و امکان دستیابی به بهترین ها را برای دوست‌داران پازل فراهم کند.

دنیای پازل ها و به طور کلی اسباب بازی ها هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان شگفت انگیز و جذاب است. فراموش نکنید خرید اسباب بازی از فروشگاه ماتی لوس میتواند یک تجربه بی نظیر برای شما باشد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها