|

خبری بد درخصوص پرداخت مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد

یکی از اقداماتی که دستگاه‌های حمایتی برای مددجویان تحت پوشش خود انجام می‌دهند، پرداخت مستمری است.

لینک کوتاه کپی شد

برهمین اساس ماهیانه مبالغی تحت عنوان مستمری به حساب مددجویان تحت پوشش واریز می‌شود.

 به گزارش «شایانیوز» و به نقل از مخاطب 24؛ امسال مستمری در نظر گرفته شده برای مددجویان دو دستگاه حمایتی (بهزیستی و کمیته امداد) نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

علیرضا آنجلاسی؛ معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور در گفتگو با خبرنگار تسنیم گفت: مستمری امسال مددجویان سازمان بهزیستی نسبت به سال گذشته با افزایش ۳۰ درصدی همراه بوده است.

وی درباره سرانه‌های پرداختی مستمری به مددجویان در سال جاری تصریح کرد: بر این اساس خانوار‌های یک نفره ماهیانه یک میلیون تومان، ۲ نفره یک میلیون و ۴۲۰ هزار تومان، ۳ نفره ۲ میلیون تومان، چهار نفره ۲ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و خانواده پنج نفره و بالاتر ۳ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان دریافت خواهند کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور همچنین درباره زمان واریز مستمری‌ها به مددجویان این سازمان اضافه کرد: براساس جز ۲ بند الف تبصره ۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور مبنی بر پرداخت مستقیم به ذی‌نفع نهایی مقرر شده از فروردین‌ماه مستمری مددجویان تحت پوشش از طریق سازمان هدفمندی یارانه‌ها به صورت مستقیم به حساب مددجویان واریز شود این درحالی است که پیش از این و طی سنوات گذشته این اقدام توسط سازمان بهزیستی صورت می‌گرفت.

آنجلاسی با اعلام خبر واریز مستمری مددجویان بهزیستی ادامه داد: براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی از این پس (سال ۱۴۰۳) مستمری مددجویان بهزیستی توسط سازمان هدفمندی یارانه‌ها واریز می‌شود.

به گزارش تسنیم، براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی در سنوات گذشته، مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد با تخصیص بودجه توسط سازمان برنامه و بودجه به حساب دو نهاد حمایتی واریز و بلافاصله مبالغ مستمری براساس بعد خانواده به حساب مددجویان واریز می‌شد.

در حالی مجلس شورای اسلامی در بودجه سال ۱۴۰۳ کشور، پرداخت مستمری مددجویان بهزیستی را به سازمان هدفمندی یارانه واگذار کرد که عدم واریز به‌موقع مستمری به حساب مددجویان بهزیستی، گلایه آن‌ها را به همراه داشته است.

به طوری که در سنوات گذشته براساس اعلام سازمان بهزیستی، مستمری مددجویان بیستم هرماه به حساب مددجویان واریز می‌شد، اما در دو ماه گذشته پرداختی‌ها با تاخیر انجام شده است.

براساس اعلام سازمان بهزیستی کشور در حال حاضر یک میلیون و ۵۰۰ هزار مددجو تحت پوشش این سازمان از مستمری ماهیانه بهره می‌برند. به طوری که تعداد مستمری‌بگیران یک نفره ۹۷۳۷۶۸، دو نفره ۱۶۱۰۹۴، سه نفره ۱۴۰۲۱۷، چهارنفره ۱۴۰۶۲۶، پنج و بیشتر ۸۳۸۷۰ هستند.

این در حالی است که روز گذشته سازمان هدفمندی یارانه‌ها طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد، مستمری مددجویان تحت پوشش بهزیستی به حساب ذینفع نهایی واریز شد. مستمری مددجویان سازمان بهزیستی مربوط به اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ به حساب ذی‌نفعان نهایی (حسب مورد سرپرست خانوار) واریز و از ساعت ۲۴ روز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه قابل برداشت است.

در این اطلاعیه آمده است: در راستای اجرای بند «۲» تبصره ۸ قانون بودجه ۱۴۰۳ در خصوص پرداخت مستمری مددجویان بهزیستی به طور مستیقم به حساب ذی‌نفع نهایی (حسب مورد سرپرست خانوار) مبالغ مستمری بر اساس شناسه ملی اعلامی از سوی سازمان بهزیستی کل کشور به حساب مددجویان این سازمان واریز و از ساعت ۲۴ روز سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه قابل برداشت است.

حسب اجرای بند مذکور، مستمری مددجویان کمیته امداد به حساب کمیته امداد امام خمینی (ره) واریز و از طریق این سازمان به حساب مددجویان تحت پوشش واریز خواهد شد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

  • محمدرضا برومند ارسالی در

    سلام من بیماری اعصاب و روان دارم قرص مصرف میکنم بیماری دو قطبی نیز دارم کمرم درد میکنه دیسک کمر دارم دکتر می‌گوید باید تا آخر عمر قرص مصرف کنم تحت پوشش بهزیستی هستم بیکارم همسرم قهر کرده رفته شهرستان تورو خدا کمکم کنید دو تا فرزند دختر محصل دارم سبد کالا نمیگیرم بسته معیشت به من نمی‌دهند تورو خدا کمکم کنید

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی