|

آخرین خبرها از افزایش حقوق بازنشستگان امروز یکشنبه 3 دی

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در خصوص متناسب سازی حقوق بازنشستگان در سال 1403 توضیحاتی ارائه کرد.

لینک کوتاه کپی شد
1

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره متناسب سازی حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۳ توضیحاتی ارائه کرد

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از اندیشه معاصر؛ مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت که در سال جاری ۷۰ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می‌شود.

میرهاشم موسوی شامگاه شنبه دوم دیماه ۱۴۰۲ در جریان بازدید از بیمارستان تامین‌اجتماعی شهید چمران ساوه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه تادیه بدهی به سازمان تامین اجتماعی یکی از رویکردهای دولت سیزدهم است اظهار کرد: در دو سال گذشته بالغ بر ۱۷۰ هزار میلیارد تومان از  بدهی های دولت به سازمان تامین اجتماعی پرداخت شده و امسال نیز برای پرداخت ۷۰ هزار میلیارد تومان بدهی دولت در قالب واگذاری سهام به این سازمان هدف‌گذاری شده است. بر این اساس طی ۲.۵ سال گذشته مبلغ تادیه بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی مجموعا بالغ بر ۲۴۰ تا ۲۵۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود.

​عضو فراکسیون کارگری در مجلس از الزام دولت براساس قانون برنامه هفتم درباره متناسب سازی حقوق بازنشستگان تا سقف ۹۰ درصد حقوق شاغلان همتراز خبر داده و این در حالیست که رئیس کانون عالی کارمندان دولتی بازنشسته مشمول قانون تأمین اجتماعی، این مصوبه‌ مجلس را به ضرر بازنشستگان تأمین اجتماعی می‌داند.

وی در ادامه با اشاره به دریافت سهام های خوب در این مدت گفت: واگذاری سهام پتروشیمی شازند در قالب تصفیه بدهی یکی از اقدامات بوده است که موجب ایجاد ارزش افزوده و تعهدات بین النسلی خواهد شد و در حوزه سرمایه‌گذاری ها بازدهی خوبی برای سازمان خواهد داشت.

وی بیان کرد: احکامی هم در برنامه هفتم برای تادیه بدهی دولت پیش بینی شده است که امیدواریم در پنج ساله برنامه هفتم مسیر واگذاری ها و تادیه بدهی دولت بیش از پیش ادامه داشته باشد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در خصوص موضوع متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی نیز گفت: در پیشنهادات دولت موضوعاتی مطرح شده و باید سهم مجلس نیز در این خصوص دیده شود تا بتوان تصمیم گیری کرد.

وی با اشاره به سفر خود به ساوه نیز گفت: توسعه خدمات از برنامه های خدمت محور سازمان تامین اجتماعی است. خدمات مهم این سازمان شامل درمان رایگان که با حمایت دولت توسعه یافته است و در ساوه نیز در بخش های ویژه بیمارستان چمران با هزینه ای بالغ بر ۳۵ میلیارد تومان خدمات توسعه ای انجام شده است. همچنین هزار متر مربع زمین با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان برای احداث انبار دارویی واگذار شده که مراحل احداث پایانی را طی می‌کند و با تجهیز انبار دارویی این ظرفیت به بیمارستان افزوده خواهد شد.

موسوی افزود: احداث درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی در مجاورت بیمارستان در زمینی به وسعت سه هزار و ۵۰۰ متر مربع در دستور کار است و با صرف اعتباری بالغ بر ۱۱۰ میلیارد تومان به یک مرکز درمانی فوق تخصصی تبدیل خواهد شد که هم‌اکنون عملیات اجرایی آن پیشرفت ۳۰ درصدی دارد و قرار است تا آبان‌ماه سال آینده به بهره برداری برسد.

وی همچنین گفت: تجهیز بیمارستان تأمین اجتماعی شهید چمران ساوه در قالب برنامه سطح بندی انجام خواهد شد و هم اکنون بروزترین دستگاه رادیولوژی و سی تی اسکن دیجیتال در این مرکز درمانی مستقر شده و با بکارگیری نیروی متخصص کیفی ترین خدمات به مردم ارائه خواهد شد. تلاش خواهیم کرد تا این مرکز درمانی در قالب برنامه سطح بندی و آمایش سرزمینی از دستگاه MRI  هم برخوردار شود.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی