|

چند خبر تازه از رتبه بندی معلمان امروز دوشنبه 11 اردیبهشت

سرپرست وزارت آموزش و پرورش: پس از اتمام فرآیند رتبه‌بندی معلمان، اصلاح آئین‌نامه این رتبه بندی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

لینک کوتاه کپی شد

رتبه بندی معلمان از آن بحث هایی است که امروز از مدرسه و وزاتخانه به مجلس کشیده شده است.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از اندیشه معاصر؛ هر چند سرپرست وزارت آموزش و پرورش درصدد حل مشکلات ایجاد شده برآمده است اما این موضوع امروز هم در مجلس مطرح شده است. در این گزارش اندیشه معاصر به آئین نامه رتبه بندی و سخنان نماینده مجلس پرداخته است.

رضامراد صحرایی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در حاشیه سفر به کرمانشاه اظهار کرد: به زودی فرآیند رتبه‌بندی معلمان و رسیدگی به اعتراضات به پایان خواهد رسید.

وی افزود: آئین‌نامه رتبه‌بندی معلمان نیز پس از بررسی‌ها مشخص شد نیاز به اصلاح دارد که به محض اتمام فرآیند رتبه‌بندی و رسیدگی به اعتراضات اصلاح این آئین‌نامه در دستور کار قرار خواهد گرفت.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: بازنگری و اصلاح آئین‌نامه رتبه‌بندی معلمان بر اساس ظرفیت‌های مورد بررسی قرارگرفته اصلاح خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در سفر به کرمانشاه به پیشواز هفته معلم رفته و دیداری با این قشر زحمت‌کش و تأثیرگذار به نمایندگی از دولت سیزدهم داشتیم.

صحرایی همچنین با بیان اینکه در سفرهای استانی حتماً به مدارس سر خواهیم زد، گفت: در استان کرمانشاه نیز با حضور در مدارس از نزدیک در جریان مشکلات قرار گرفتم.

تذکر نماینده مجلس

سید ناصر موسوی لارگانی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی با تبریک روز معلم در تذکری بر لزوم اجرای درست و کامل رتبه بندی معلمان تاکید کرد.

وی همچنین در تذکر دیگری گفت: سوال از وزرا در صحن اعلام وصول شده اما هیات رییسه سلیقه ای عمل کرده و می گوید به دلیل اینکه نماینده ای یک بار در صحن سوال مطرح کرده دیگر نمی تواند سوال خود را طرح کند. سوال ها باید براساس اعلام وصول در صحن علنی در دستورکار قرار بگیرد.

موسوی لارگانی اضافه کرد: قرار بود سوال در دستور کیمسیون قرار گیرد اما به دلیل سفر استانی وزیر طرح سوال  از دستورکار خارج شد حال اینکه طبق آئین نامه اگر وزیری سفر خارج از کشور داشته باشد باید سوال از دستورکار کمیسیون خارج شود اما برای سفر استانی و کارهای غیرضروری نمی توان سوال را در دستورکار کمیسیون قرار نداد. لازم است تا به این موضوع رسیدگی شود.

علی نیکزاد نایب رییس مجلس در داسخ به این تذکر گفت: تعداد قابل توجهی سوال از وزرا در کمیسیون ها مطرح است و در نوبت رسیدگی قرار دارد؛ البته صحبت های شما براساس آئین نامه کاملا صحیح است و طی ۱۰ روز باید سوالات در کمیسیون مطرح شوند. یک بار این تذکر شما را در هیات رئیسه مطرح کرده ایم، بار دیگر نیز مطرح می کنیم.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی