|

کری خوانی اسرائیل برای ایران!

وزیر خارجه اسرائیل گفت: جنگ را به درون ایران می کشانیم! مگر آنکه مطمئن شویم ایران به یک کشور در آستانه کسب سلاح هسته ای تبدیل نخواهد شد.

لینک کوتاه کپی شد

وزیر خارجه اسراییل در مصاحبه ای مدعی شد اگر ایران به این امید است که درگیری در مرزهای اسراییل خواهد بود، آن گاه رژیم تل آویو جنگ را به درون مرزهای ایران خواهد کشاند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از عصرایران، " یائیر لاپید" وزیر خارجه اسراییل در مصاحبه با روزنامه اسراییلی "جروزالم پست"، با اشاره به اینکه احیا برجام هیچ محدودیتی برای اسراییل به منظور جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای تحمیل نخواهد کرد، گفت: در صورت اجرای توافق جدید با ایران، این توافق شامل اسراییل نخواهد شد.

او در این باره افزود:" احیا برجام هیچ محدودیتی برای اسراییل نخواهد بود و ما هر کاری که لازم باشد انجام می دهیم تا مطمئن شویم ایران به یک کشور در آستانه کسب سلاح هسته ای تبدیل نخواهد شد."

وزیر

لاپید در پاسخ به این سوال که آیا با ترورها و حملات اخیر به تاسیسات هسته ای و نظامی در داخل ایران، تغییری جدید در سیاست اسراییل در رابطه با اقداماتی که علیه ایران انجام می دهد، صورت گرفته است؟ بدون اظهار نظر صریح درباره حملات و ترور اخیر (شهید صیاد خدایی) در ایران، گفت: " ما به دنیا گفته ایم که مایل به درگیری نیستیم. ایران می گوید که می تواند جنگ را به درون مرزهای اسراییل بکشاند و اسراییل هرگز قادر نخواهد بود جنگ را به درون ایران بیاورد. قرار نیست این اتفاق بیفتد. بازی آن طور که آنها می خواهند پیش نخواهد رفت."

او افزود:" من می‌دانم چرا آنها (ایران) احساس می‌کردند که استراتژی شان درباره جنگ در مرزهای اسراییل در سال‌های گذشته کار می‌کرد، اما با این دولت (جدید) این استراتژی آنها کارساز نیست. اگر ایرانی‌ها جنگ را به درون خانه ما بیاورند، جنگ را به درون خانه آنها خواهیم کشاند و اگر آنها بخواهند از درگیری اجتناب کنند ما نیز از درگیری اجتناب خواهیم کرد."

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی