|

سرانجام معلمان به رتبه بندی می رسند؟

انتظار می رود دولت هرچه سریعتر با هماهنگی مجلس و وزارتخانه، طرح نظام رتبه بندی معلمان را به سر انجام برساند و فرهنگیان به حق خود برسند.

لینک کوتاه کپی شد

اصغر سلیمی در گفت‌وگو با  ایمنا در خصوص طرح رتبه بندی معلمان اظهار کرد: معلمان نسل آینده کشور را تربیت می‌کنند و انتظار می‌رود که دغدغه‌ای به جز آموزش و تربیت دانش آموزان نداشته باشند. حقوقی که امروز این قشر از جامعه دریافت می‌کند، جوابگوی مخارج زندگی آنان و تورم فعلی جامعه نبوده و لازم است طی طرحی جامع، مشکلات آنها کشور برطرف شود.

 به گزارش «شایانیوز» به نقل از ایمنا، وی افزود: دولت و مجلس یازدهم سعی دارند طرح رتبه بندی معلمان را به مرحله‌ای مناسب برسانند؛ در این راستا کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نشست‌های متعددی را در خصوص بررسی این طرح برگزار کرده و پیگیری‌های لازم با حمایت رئیس مجلس انجام شده است. انتظار می‌رود دولت هرچه سریع‌تر وزیر پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش را به مجلس معرفی کند تا با هماهنگی و هم‌افزایی مجلس و وزارتخانه، طرح نظام رتبه بندی معلمان به سرانجام برسد و فرهنگیان به حق خود برسند.

واکنش آموزش و پرورش به افزایش ۶ میلیونی حقوق فرهنگیان با اجرای رتبه بندی معلمان

نماینده سمیرم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: معلمان نقشی اساسی را در ایجاد زیر ساخت‌های فرهنگی کشور ایفا می‌کنند و انتظار می‌رود مباحث حمایتی از آنها، از جمله اولویت‌های اصلی دولت باشد؛ زیرا برای تضمین توسعه و آینده کشور باید به پدیده آموزش و معیشت فرهنگیان نگاه ویژه داشته باشیم. یک معلم نباید هیچ دغدغه معیشتی داشته باشد.

سلیمی خاطرنشان کرد: اکنون چالش اصلی طرح رتبه بندی معلمان، نبود اعتبار و بودجه کافی برای اجرا بوده و لازم است دولت سیزدهم با همکاری سازمان برنامه و بودجه منابع این طرح را تأمین کند تا این طرح محقق شود.

  • محمد ارسالی در

    با 6 میلیون که رتبه بندی به سر انجام نمی رسد چون 6 میلیون فقط یک پنجم حقوق هیئت علمی هست

  • Saeed ارسالی در

    گم شین بابا با این مزخرفات عصر حجری تون.
    تو خودت راضی میشی با ۲۵ سال سابقه کار و مدرک phd، بیان بهت ۸۰درصد حقوق مربی (فوق لیسانس) رو بدن؟
    چرت میگی حاجی...‌

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه