|

از جذابیت های حیات وحش؛ جگوار درنده درصدمی از ثانیه وحشیانه دَخل کروکودیل رو آورد!

جگوار

در حیات وحش همواره نبردها و لحظات بکری اتفاق می افتد که خیلی از آن ها از چشم بشر دور مانده اند اما هر از گاهی گروه های طبیعت گرد و علاقه…

لینک کوتاه کپی شد
1

شایانیوز- در حیات وحش همواره نبردها و لحظات بکری اتفاق می افتد که خیلی از آن ها از چشم بشر دور مانده اند اما هر از گاهی گروه های طبیعت گرد و علاقه مند به حیات وحش لحظاتی را شکار می کنند که بی نظیر است و شاید کمتر انسانی است که دوست نداشته باشد این لحظات و تصاویر را ببیند؛ لحظاتی که شامل شکار و دعوا، تعقیب و گریز و فرار می باشد. در این دنیای پر هیاهو همیشه یکی به دنبال طعمه است و یکی به دنبال حفظ جان خود درنده و غیر درنده هم ندارد. در حیات وحش هر روز باید برای دیدن طلوع دوباره خورشید بی وقفه تلاش کرد و حواس جمع بود.

در حیات وحش امروز شاهد حمله جگوار به کروکودیل خواهیم بود. جگوارها ظاهری بسیار شبیه به پلنگ‌های معمولی دارند ولی جدا از تشابه ظاهری آنها با دیگر گربه‌سانان و پلنگ‌های معمولی، حقایقی درباره آنها وجود دارد که بد نیست بدانید. جگوارها بیشتر در مناطق گرم‌سیر و جنگل‌های بارانی حضور دارند. این گربه‌سانان به شدت عاشق شنا و زندگی منفرد هستند. همچنین به شدت فرصت‌طلب و قاتلی بی‌نهایت خون‌سرد که بدون حساب و کتاب، تحت هیچ شرایطی برای قربانی خود کمین نمی‌زنند. ویژگی‌های این چنینی باعث شده تا این حیوان درنده‌خو، در بالاترین نقطه زنجیره غذایی حضور داشته باشد. به همین خاطر حضور جگوارها نقش کلیدی در ثبات اکوسیستم منطقه ایفا می‌کند.

3_11.width-800

main-qimg-7f0ca59f817663394ceb872a36504505-lq

اگر به اتفاقات خارق العاده ای که در طبیعت و در میان حیوانات رخ میدهد علاقه دارید صفحه حیات وحش ما را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی