|

دستان ترندهای قدیمی لباس که دوباره مد شدن

سال 1980 بود که تحولی بزرگ در صنعت مد به وجود آمد و امروز در قرن 21 شاهد بکارگیری دوباره آنها هستیم. اما کدام لباس‌ها دوباره ترند شده اند؟

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- چند فیلم قدیمی را تماشا کرده‌اید؟ همان فیلم‌های سیاه سفیدی که شکوفایی صنعت مد را به تصویر میکشد؟ خب هرچند لباس‌ های آن زمان با زمان حال متفاوت است؛ اما امروزه طراحان مد با الهام از همان لباس‌ها، ابداعاتی را به وجود می‌آورند که همه از آن استقبال میکنند.

اجازه دهید مثالی بزنیم تا این مسئله برای شما ملموس تر شود.

لباس-کبریتی

لباس های کبریتی

لباس های کبریتی جزء معروف‌ترین لباس‌های دهه 70 میلادی بود که بعد از آن دیگر روی کار نیامد. اما طی سال گذشته لباس‌های کبریتی آنچنان طرفدار پیدا کرده که حتی کیف‌ها و تی‌شرت‌هایی با این پارچه طراحی شده و روانه بازار می‌شود.

شلوار دمپا گشاد

شلوار دمپا گشاد در گذشته آنقدر پرطرفدار بود که حتی طراحان لباس از آن برای پوشش مردان نیز استفاده میکردند. این مسئله خصوصا در تیپ‌های رسمی بیشتر به چشم می‌آمد. کمی به عکس آرتیست‌های مرد قدیمی نگاهی بیاندازید؛ حتما میتوانید استایلی با این شلوار در عکس‌های آنان بیابید.

امسال اما دوباره همان مد گذشته که مدتی فراموش شده بود، روی کار آمده مردان و زنان از آن برای پوشش خود استفاده کردند. به راستی که چقدر جذاب و چه خاطراتی را زنده کرده این شلوار!

کیف‌های-کمری

کیف‌های کمری

شاید اگر 10 سال پیش کسی به شما میگفت از کیف‌های کمری در استایل خود استفاده کنید؛ حتما مسخره‌اش میکردید و او را به فردی که از مد قدیمی پیروی میکند، محکوم میکردید. اما این روزها کیف های کمری جایگاه بسیار ارزشمندی در استایل افراد دارند. استفاده از این کیف ها تقریبا به 30 سال پیش برمیگردد. اولین بار برند گوچی بود که از این کیف‌ها در طراحی های خود استفاده کرد و توانست غوغایی را در مد آن سال ها به وجود آورد.

کتانی-چانکی

کتانی چانکی

کتانی چانکی را میشناسید؟ همان کتانی‌هایی که در سال 1980 میلادی در میان مردم باب شد و در سال های گذشته به فراموشی سپرده شده بود. اما دوباره روی کار آمده و افراد استایل‌های بسیار شیک و جذابی را برای خود ساخته‌اند. این کتانی‌ها لژهای بسیار بلندی دارند و تمامی جذابیت آنها در همین لژ خلاصه شده است.

شلوار-جین-مام-استایل

شلوار جین مام استایل

یکی از جذاب‌ترین آیتم‌هایی که میتوان در استایل استفاده کرد؛ شلوار جین مام استایل است. این شلوارها در قسمت مچ پا گشاد می‌شوند و معمولا تنگ نیستند و احساس آزادی را به افراد القا میکنند. این شلوارها در اوایل سال 1990 به صنعت مد معرفی شد و هم اکنون چندسالی‌ست که دوباره به جایگاه اصلی خود بازگشته‌اند.

 

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی