|

شگفتی های حیات وحش؛ کفتارهای وحشی و راسو به جون مار پیتون عظیم افتادن نبینی پشیمونی

در ویدیو امروز حیات وحش ما راسو و کفتار های وحشی سر شکار مار پیتون به جنگ هم میرن.

لینک کوتاه کپی شد
7

شایانیوز- احتمالا اگر از افرادی نباشید که روحیه لطیفی دارند، حیات‌ وحش یکی از مضوعات جذاب برای شما می تواند باشد. بزرگترین کمپانی های مستند سازی هر ساله بودجه بسیار زیادی را در حوزه حیات وحش خرج می کنند تا لحظه هایی را ثبت کنند که قلب شما را به طپش بیاندازد.

کفتار ها موجوداتی هستند که به صورت گروهی شکار و تغذیه می کنند. غذای آن ها بیشتر از شکار و لاشه خوری تشکیل می شود. آن ها جثه کوچکی دارند اما دندان های قوی و برنده ای دارند که باعث می شود تا به راحتی بتواند شکار خود را از پا در بیاورد. سیستم گوارشی این حیوان به انقدر قوی است که به راحتی می تواند تمامی اجزاء شکار اعم از پوست، استخوان، احشاء داخلی، سم ها، دندان ها و شاخ ها را هضم کند. این حیوان درنده از انواع گسترده‌ای از مهره داران، بی مهره گان، میوه‌ها و حتی زباله‌های آلی انسانی تغذیه می‌ کند.

راسو ها سرده‌ای از پستانداران گوشتخوار و کوچک‌ اندام به حساب می آید. این جانور که در طول روز فعالیت زیادی دارد، و با حس بویایی قوی طعمه را دنبال می‌کند. حس بینایی و شنوایی راسو دارای قدرت بسیاری است. این حیوان در بیشتر سرزمین‌های جهان به جز قطب جنوب و استرالیا و برخی جزایر اقیانوسیه زندگی می کند و در بسیاری از نقاط ایران از شمال تا جنوب زندگی می‌کند. در جنوب ایران آن را موش خرما می‌نامند.

مار پیتون اندازه اش به 5 متر هم می رسد. یک مطالعه به بررسی قابلیت منحصر به فرد آرواره‌های مار پیتون پرداخته که به این جانور اجازه میده طعمه‌هایی تا 6 برابر بزرگتر از خودش رو ببلعه! مار پیتون دهان بزرگی دارد، اما برای باز شدن بیش از حد آن یک ویژگی منحصر به فرد دارد. پوست میان آرواره‌ های پایینی مار پیتون قابلیت کشسانی زیادی دارد که به حیوان حتی اجازه بلعیدن طعمه‌هایی بزرگتر از توان دهان را می‌ دهد.

مار پیتون گوشتخوار است. بخش عمده‌ی غذای آن ها پرندگان، پستانداران و جوندگان هست. مار پیتون با استفاده از دندان‌های تیز و رو به عقب خود طعمه را با سرعت زیادی در اختیار می‌گیرد و بعد به دور آن پیچیده و ماهیچه‌ های خود را منقبض می کند و طعمه را با فشار بیش از حد خفه می‌ کند.

اگر به اتفاقات خارق العاده ای که در طبیعت و در میان حیوانات رخ میدهد علاقه دارید صفحه حیات وحش ما را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

  • کوروش ارسالی در

    شغال راباکفتاراشتباه نگیرید.

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی