|

تساوی 2-2 استقلال و فولاد در تابستان انتقالاتی

شیمبا و حردانی که دو مهره قابل اتکا برای فولاد محسوب می شوند، در جمع قهرمانان جام حذفی باقی ماندند تا فولاد در لیگ قهرمانان همراهی کنند.

لینک کوتاه کپی شد

شیمبا یکی از مهمترین اهداف نقل و انتقالاتی استقلال در تابستان بود که حالا و با گفته مدیرعامل باشگاه فولاد، در جمع سرخپوشان باقی خواهد ماند.  او به همراه سعادت حردانی، موسی کولیبالی، ساسان انصاری و چند چهره باتجربه دیگر، از مهمترین بازیکنان فولاد بودند که با استقرار مدیریت جدید و با تلاش دوجانبه سرمربی و مدیرعامل، در فولاد باقی ماندند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ورزش سه، در عین حال، استقلال که عارف آقاسی و زبیر نیک نفس را در همان ابتدای فصل نقل و انتقالات از فولاد به خدمت گرفته بود، با ورود مجدد فولاد به فصل نقل و انتقالات، نتوانست پروژه خود را در جذب دو ستاره دیگر فولاد تکمیل کند و بنابراین هم لوسیانو پریرا و هم صالح حردانی که دو مهره قابل اتکا برای فولاد محسوب می شوند، در جمع قهرمانان جام حذفی باقی ماندند تا فولاد را در لیگ قهرمانان آسیای فصل آینده همراهی کنند.

ضمن اینکه تمرینات تیم فولاد برای کسب آمادگی جهت حضور قدرتمند در فصل آینده، از روز گذشته در کردان کرج آغاز شده و احتمالا لوسیانو پریرا از هفته آینده به تمرینات تیمش اضافه می شود.

این اتفاق در حالی رخ داد که فرهاد مجیدی روی جذب لوسیانو پریرا تأکید ویژه ای داشت. سرمربی استقلال پس از جدایی شیخ دیاباته و مهدی قایدی به دنبال به خدمت گرفتن شیمبا بود اما تعلل مدیران استقلال از یک سو و عدم اجازه فدراسیون به آبی ها جهت عقد قرارداد با بازیکن و مربی خارجی باعث شد تا پریرا بیش از این منتظر استقلالی ها نماند و قراردادش را با فولاد تمدید کند.

حالا و با ماندگاری این مهاجم برزیلی در جمع خوزستانی ها، باید دید واکنش فرهاد مجیدی و استقلال به این اتفاق چه خواهد بود. آبی ها اکنون برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا تنها ارسلان مطهری و آرمان رمضانی را به عنوان مهاجم در اختیار دارند و نکته مهمتر اینکه حتی در صورت صعود استقلال به دور بعدی لیگ قهرمانان، آنها دیگر قادر به اضافه کردن بازیکن جدیدی به لیست خود نخواهند بود.

استقلال در همان روزهای نخستی که وارد بازار نقل و انتقالات تابستانی شد، عارف آقاسی و زبیر نیک نفس را از فولاد به خدمت گرفت. در همان ایامی که فولادی ها درگیر تغییرات مدیریتی و همچنین سرمربی خود بودند، احمد مددی موفق شد 2 مهره کلیدی خوزستانی ها را جذب کند. استقلالی ها در ادامه نیز به دنبال جذب صالح حردانی و لوسیانو پریرا نیز بودند اما با تغییرات مدیریتی و حضور حمیدرضا گرشاسبی، ورق برگشت و فولادی ها موفق به حفظ این دو بازیکن خود شدند تا دست مجیدی و استقلال از رسیدن به این دو بازیکن کوتاه بماند. بدین ترتیب می توان گفت که استقلال و فولاد در نبرد نقل و انتقالات تابستانی، 2-2 مساوی شدند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه