|

استراماچونی و ویلموتس بلای جان فوتبال ایران!

حمید سجادی در خصوص پرونده‌های شکایت خارجی‌ها که ایران معمولا بازنده آنهاست توضیحات جالبی داد.

لینک کوتاه کپی شد

یکی از چالش‌های اساسی فوتبال ایران بحث آمدن بازیکن و مربیان خارجی بوده است. گرچه بسیاری از افرادی که در ایران به عنوان مربی یا بازیکن کار کردند کمک شایانی به رشد فوتبال ایران چه در زمینه ملی و چه باشگاهی داشتند؛ اما باتوجه به بحران‌های اقتصادی و مشکلات استخدام و تسویه با خارجی‌ها راه ورود آنها به ایران بسته شد و برای لیگ بعدی نیز قوانین سفت و سختی در این خصوص وضع شده است. در همین زمینه حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در یک برنامه تلویزیونی نکات جالبی را به زبان آورد.

 به گزارش «شایانیوز» به نقل از پارس فوتبال، حمید سجادی گفت: واقعیت این است که من و تیم همکارانم علاقه مند استقلال فدراسیون‌ها هستیم ولی این استقلال فدراسیون‌ها و استقلال عمل خدایی نکرده دلیل بر هرج و مرج نیست. الزام داشتن و التزام داشتن، قرارداد مشخص داشتن، حد و مزر و چارچوب داشتن قراردادها باید در دستور کار باشد. سامانه‌ای داریم طراحی می‌کنیم که اعداد قراردادها اگر از یک مبلغی بالاتر رود یک دور در وزارت ورزش بزند و ما آن را رصد بکنیم.

حمید سجادی گفت: نمونه‌هایی داشتیم مثل استراماچونی و یا ویلموتس که کشور تاوان داد و جمهوری اسلامی ایران درگیر این کار شد و دیگر بحث فرد و فدراسیون نبود. تعهدی بود که برای نظام و کشور ایجاد شد. من در دوره‌ای که از وزارت ورزش عوض شده بودم، مجدد برگشتم و در هیئت مدیره باشگاه سایپا در یک مدت کوتاه بودم؛ در یکی از دوره‌هایی که فدراسیون فوتبال و آقای تاج گذاشته بود، دو یا سه مدرس حقوق ورزشی دعوت کردند و من در آن دوره‌ی یک روزه شرکت کردم‌؛ در جلسه انتهایی جالب جمع بندی کردند و خارجی‌ها سوال می‌کردند که چرا شما معمولا وقتی قراداد‌هایتان به ما در CAS و مراحل رسیدگی می‌رسد بازنده هستید؟!

حمید سجادی ادامه داد: افراد خارجی می‌گفتند برای ما خیلی جای سوال است که چرا بازنده هستید. ولی این موضوع یکی از نکات است و مصداقی بوده و این یکی از جزئی ترین مسائل است. می‌گفتند شما خیلی از قول و قرارها را در قراداد نمی‌آورید! لطفا هر پیمانی دارید حتی جزئی ترین توافقات را در قراداد بنویسید.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه