|

نقل و انتقالات استقلال؛ استقلال با استخوان بندی جدید

باید دید فرهاد مجیدی اولین‌ باری که خودش استقلال را بسته، تیمی قوی‌تر از فصول قبلی خواهد داشت یا ضعیف‌تر.

لینک کوتاه کپی شد

هرچند استقلال در فصل نقل‌وانتقالات یکی از تیم‌های فعال است، برخلاف تصور نتوانسته شاکله و استخوان‌بندی فصل گذشته‌اش را حفظ کند و خیلی از بازیکنان تأثیرگذارش از این تیم جدا شده‌اند. اولین خروجی قطعی این تیم هرویه میلیچ بود و بعداز آن، شیخ دیاباته و محمد نادری رسماً از جمع آبی‌پوشان جدا شدند. مهدی قایدی نیز چهارمین بازیکنی بود که به‌ صورت‌ رسمی جمع آبی‌پوشان را ترک کرد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از مهر، احمد مددی، مدیرعامل باشگاه استقلال، اعلام کرد داریوش شجاعیان، ارسلان مطهری و فرشید اسماعیلی هم با نظر فرهاد مجیدی در فهرست تمدیدی‌ها قرار ندارند و رشید مظاهری هم شرایط مبهمی در این تیم دارد و برخی شواهد نشان می‌دهد شاید باشگاه تمایلی به ادامه همکاری با وی نداشته باشد. مسعود ریگی، یکی از مهم‌ترین بازیکنان این تیم، هم با سپاهان قرارداد منعقد کرد تا او نیز یکی دیگر از جدا شدگان این تیم باشد.

اگر این فرایند اتفاقات باشگاه استقلال منجربه خروج این افراد هم شود، آنگاه خروجی‌های استقلال شامل میلیچ، دیاباته، نادری، قایدی، شجاعیان، اسماعیلی، مطهری، مظاهری و ریگی خواهد شد تا ۹ بازیکن این تیم نسبت‌به فصل گذشته تغییر کنند که این تعداد جابه‌جایی با حفظ شاکله منافات دارد.

زوج خط‌ حمله خراب شد

حتی اگر آمار گل‌زنی‌ها و گل‌سازی‌های مطهری و قایدی هم نادیده گرفته شود، این ۲ نفر به‌ ترتیب اولین و دومین بازیکن پرکار استقلال بودند که بیشترین میزان حضور و دقایق بازی را در بین همه استقلالی‌ها داشته‌اند. قایدی با ۲۸ بازی و ۲۳۶۱ دقیقه، پرکارترین بازیکن استقلال بوده و پس‌از وی نیز ارسلان مطهری با ۲۸ بازی و ۲۰۶۲ دقیقه حضور در میدان، دومین بازیکن پرکار این تیم در فصل گذشته بود. قایدی و مطهری روی هم ۱۴ گل، ۹ پاس‌گل و کسب ۴ پنالتی را در کارنامه‌شان داشتند که این آمار نیز بسیار شایان‌توجه است.

ریگی، سومین بازیکن پرکار

ریگی در ۲۵ بازی فصل گذشته به میدان رفت و ۱۹۹۰ دقیقه در میدان حضور داشت تا سومین بازیکن پرکار آبی‌پوشان باشد. ریگی روز یکشنبه، جدایی خود را با انتشار پستی به‌ معنای خداحافظی با استقلال اعلام کرد و ساعاتی بعد، به سپاهان پیوست تا وی یکی دیگر از خروجی‌های قطعی آبی‌پوشان باشد. نادری هم یکی از نفرات اصلی استقلال بود و معمولا در ترکیب این تیم حضور داشت، مگر دفعاتی که مصدومیت یا محرومیت مانع از حضور وی در ترکیب می‌شد. باوجوداین، نادری با ۲۳ بازی و ۱۸۲۱ دقیقه حضور در میدان، بعداز قایدی، مطهری، ریگی، مرادمند و غفوری، ششمین بازیکن پرکار استقلال و یکی از نفرات اصلی این تیم بود.

۶ بازیکن در ترکیب اصلی

شاید از ۹ خروجی استقلال، قرار گرفتن نام شجاعیان و دیاباته به‌ دلیل آمار و عملکردشان در فهرست خروجی تا حدودی منطقی بود، اما ۶ یا ۷ بازیکن این تیم درحالی خواسته یا ناخواسته جمع آبی‌ها را ترک می‌کنند که می‌توان آن‌ها را در فهرست نفرات اصلی فصل گذشته قرار داد؛ بازیکنانی مثل مظاهری، ریگی، نادری، اسماعیلی، قایدی و مطهری. با این توضیح که حتی میلیچ هم می‌توانست یکی از نفرات اصلی این تیم باشد.

ضمن اینکه به این نفرات می‌توان عارف غلامی را هم اضافه کرد که او به‌دلیل عمل جراحی روی رباط صلیبی، چند‌ ماهی را از دست داده و قادر به همراهی آبی‌پوشان نیست؛ بازیکنی که او را هم می‌توان یکی از نفرات اصلی این تیم در فصل گذشته به حساب آورد. با جدایی این بازیکنان که می‌توان آن‌ها را در بین نفرات اصلی فصل گذشته دانست، این سؤال پیش می‌آید که آیا استقلالی‌ها توانسته‌اند شاکله فصل قبل خود را حفظ کنند یا خیر؟

استقلال قوی‌تر یا ضعیف‌تر؟

استقلال در فصل نقل‌و‌انتقالات عارف آقاسی، زبیر نیک‌نفس، امین قاسمی‌نژاد، محمد‌رضا آزادی، ابوالفضل جلالی و محمد‌حسین رضایی (گلر) را گرفته‌اند و کارشان با جعفر سلمانی هم تمام شده است. این یعنی یک استقلال جدید در حال شکل‌گرفتن است و باید دید فرهاد مجیدی اولین‌باری که خودش استقلال را بسته، تیمی قوی‌تر از فصول قبلی خواهد داشت یا ضعیف‌تر.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه