|

تاکتیک جالب استقلال و پرسپولیس؛ خرید خارجی از داخل!

پس از چند خرید ناموفق و پرونده‌های سنگین مالی، پرسپولیس و استقلال استراتژی جدیدی برای خرید بازیکنان خارجی انتخاب کرده‌اند.

لینک کوتاه کپی شد

قانون منع استخدام بازیکنان و مربیان خارجی، برداشته شده، اما پرسپولیس و استقلال بخاطر بدهی‌های سنگین مالی به طلبکاران گذشته هنوز امکان جذب بازیکن خارجی ندارند. هر دو تیم، تلاش می‌کنند مجوز خرید بازیکنان خارجی را از فدراسیون فوتبال بگیرند. نکته، اما مهم، بازیکنانی است که آن‌ها زیر نظر گرفته‌اند. گزینه‌هایی که نشان می‌دهد هر دو تیم، از خرید‌های ناموفق گذشته درس عبرت گرفته‌اند.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از فوتبال 360، استقلال، با لوسیانو پریرا به توافق رسیده و باید رضایتنامه او را از فولاد بگیرد. پرسپولیس هم قصد خرید کیروش استنلی را دارد. کی‌روش و پریرا، آقای گل‌های مشترک لیگ هجدهم بودند. داستان استقلال و شیمبا، فعلا جدی‌تر از پرسپولیس و کیروش استنلی است. هر دو مهاجم در دو فصل اخیر و به خصوص فصل گذشته، افت کرده‌اند. به خصوص کیروش که فصل پیش بیشتر بازی‌ها را روی نیمکت نشست و فقط یک گل زد. با این حال، خصوصیات آن‌ها همان چیزی است که مجیدی و گل‌محمدی لازم دارند. شیمبا با قدرت تمام کنندگی بالا، می‌تواند جای دیاباته را بگیرد و کیروش، مهاجم بلند قامت و سرزنی است که پس از جدایی مغانلو، برتری هوایی پرسپولیس را حفظ می‌کند. هر دو هم احتمالا مشکلی با پرداخت ریالی به جای دلار، نخواهند داشت.

بدهی‌های سنگین به خارجی‌های نه چندان موفق، باعث شده این فصل هر دو تیم به جای خرید بازیکنان از دیگر کشورها، سراغ خارجی‌های امتحان پس داده در لیگ برتر بروند. شیمبا، از لیگ دوازدهم تا امروز در لیگ برتر ایران بازی می‌کند و کیروش، از لیگ هفدهم به ایران آمده است. قیمت آن‌ها هم به خصوص در سن و سال فعلی‌شان، به صرفه‌تر است و فشار مالی کمتری روی باشگاه ایجاد می‌کند. پرسپولیس و استقلال، فعلا قصد ندارند صاحب پرونده تازه‌ای در فیفا بشوند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه