|

فدراسیون به کمک سرخابی ها می آید؟

یحیی در مصاحبه ای گفته از فدراسیون فوتبال می خواهم با وجود بدهی خارجی، اجازه بدهد به خاطر اینکه نماینده ایران هستیم بازیکن خارجی جذب کنیم.

لینک کوتاه کپی شد

مشکل پرسپولیس و استقلال فقط این نیست که قانون منع جذب بازیکنان و مربیان خارجی هنوز به طور رسمی برداشته نشده است. آنها به امثال استراماچونی، کالدرون، دیاباته، خوراکین و... بدهکار هستند و طبق قانون فدراسیون تا زمانی که بدهی‌های خارجی خود را پرداخت نکنند، نمی‌توانند بازیکن یا مربی خارجی جدید بگیرد و به همین دلیل استقلال فعلاً نتوانسته با گابریل پین قرارداد ببندد و یحیی گل محمدی هم صراحتا گفته مهاجم خارجی می خواهد و از فدراسیون انتظار دارد چنین مجوزی را به پرسپولیس بدهد.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از خبر ورزشی، نکته اینجاست که اگر فدراسیون بخواهد این کار را انجام بدهد در واقع باید به خاطر پرسپولیس و استقلال قانونی که خودش گذاشته را دور بزند اما حرف‌ یحیی این است که پرسپولیس، استقلال و تراکتور نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا هستند و فدراسیون به خاطر این مسئله استثنا قائل شود تا این سه تیم بتوانند حداقل یک بازیکن خارجی را جذب کنند. البته شاید ماجرای شیمبا که در لیگ ایران بازی می‌کرد، فرق کند اما به هر حال دیر یا زود پرسپولیس و استقلال باید بدهی های خارجی خود را پرداخت کنند.

طبق شنیده های ما موعد پرونده شکایت استراماچونی بسیار نزدیک است و استقلال هنوز نتوانسته پول این مربی ایتالیایی را بپردازد ضمن اینکه خیلی بعید به نظر می‌رسد که رای دادگاه عالی ورزش به سود استقلال تغییر کند. فرهاد مجیدی هم چندی  قبل در مورد پرونده استراماچونی ابراز نگرانی کرده بود. پرونده ای که شاید منجر به بسته شدن دوباره پنجره نقل و انتقالاتی استقلال شده و حتی کسر امتیاز را برای این تیم در پی داشته باشد.

با تمام این اوصاف حالا باید دید آیا فدراسیون فوتبال به خاطر حضور نمایندگان ایران در آسیا قانون را دور می‌زند یا نه؟ گل محمدی تاکید زیادی روی جذب حداقل یک مهاجم خارجی دارد و فرهاد مجیدی هم حتماً می‌خواهد گابریل پین را بیاورد. ضمن اینکه احتمال خریدهای خارجی دیگری هم در استقلال وجود دارد و حتی شنیده می‌شود شاید در اردوی دبی یکی دو بازیکن خارجی در تمرینات استقلال تست شوند. هرچند که با توجه به فاصله نزدیک دیدار با الهلال بعید است به این سرعت بازیکنان خارجی خریداری شده و در بازی حساس ۲۲ شهریور به میدان بروند. گفتنی است در مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا استقلال، پرسپولیس و تراکتور صعود کردند اما فولاد خوزستان حذف شد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه