|

آمار نگران کننده برای لیگ بیست و یکم؛ خروجی پرتعداد، ورودی کم

هرچقدر لیست بازیکنان ورودی لیگ خلوت است، فهرست بازیکنان جدا شده، بلندبالا و طولانی است.

لینک کوتاه کپی شد

رضا اسدی پس از سپری کردن یک فصل نه چندان مطلوب در تیم سنت پولتن اتریش به فوتبال ایران بازگشت و پرسپولیس را برای ادامه بازیگری انتخاب کرد. نقل و انتقال بازیکنان بین ایران و سایر لیگ‌های جهان همیشه متداول بوده و در برخی از فصول بازیکنان ورودی به لیگ ایران از نظر کمیت یا کیفیت از بازیکنان خروجی برتر بودند و در بعضی ادوار وضعیت برعکس بوده ولی در این دوره کفه ترازو چه از لحاظ کمیت چه کیفیت به نفع بازیکنان خارج شده از لیگ سنگینی می‌کند و شاید همین مسئله لطمه جدی به کیفیت لیگ در فصل آینده بزند.

اسدی و آزادی تنها ورودی‌های لیگ

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فوتبال 360، تیم‌ها در شرایطی در حال نهایی کردن لیست خود برای فصل بعد هستند که تا قبل از حضور اسدی در پرسپولیس محمدرضا آزادی تنها چهره جدید این فصل محسوب می‌شد. وضعیت این بازیکن هم تا حد زیادی مشابه اسدی بود و در وضعیتی به استقلال پیوست که در پانتولیکوس یونان چندان به او بازی داده نشد.

با توجه به اینکه اخیراً قانون ممنوعیت استفاده از بازیکنان خارجی لغو شده، در روزهای آتی ممکن است تیم‌های واجد شرایط اقدام به جذب بازیکن کنند. زمزمه‌هایی هم مبنی بر بازگشت برخی از بازیکنان ایرانی به فوتبال ایران شنیده می‌شود ولی آنچه تاکنون اتفاق افتاده فقط بازگشت این دو بازیکن است.

فهرست پُربار خروجی‌های لیگ

هرچقدر لیست بازیکنان ورودی لیگ خلوت است، فهرست بازیکنان جدا شده، بلندبالا و طولانی است. تاکنون ۷ بازیکن ایرانی به طور قطع به خارج از ایران ترانسفر شده‌اند که همگی در ۲ سال اخیر در اردوی تیم ملی حاضر بوده‌اند. پیام نیازمند، حسین کنعانی‌زادگان، محمد نادری، احسان حاج‌صفی، احمد نوراللهی، مهدی قایدی و محمد محبی در فصل بعد در ایران بازی نخواهند کرد. به جز این بعید است که اشکان دژاگه و مسعود شجاعی فوتبال خود را در داخل کشور دنبال کنند.

از بازیکنان خارجی شاغل در ایران در دوره قبل، شیخ دیاباته، هروویه ملیچ و استنلی کی‌روش از تیم‌های خود جدا شده‌اند البته هنوز این بازیکنان تیم جدید خود را انتخاب نکرده‌اند و ممکن است در صورت دریافت پیشنهاد از تیم دیگر دوباره به فوتبال ایران بازگردند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه