|

رقم قرارداد رضا اسدی با پرسپولیس فاش شد

اسدی قید اختلاف یک میلیارد تومان با پرسپولیس را زده و قبول کرده که ۳ میلیارد تومان به‌ عنوان پیش‌پرداخت از آن‌ها بگیرد.

لینک کوتاه کپی شد

فشار هواداران پرسپولیس به مدیران این باشگاه بالاخره ثمره داد و رضا اسدی، هافبک پیشین سنت بولتن و تراکتور با قراردادی یک ساله به سرخ‌پوشان تهرانی پیوست. بازیکنی که فصل گذشته فقط ۱۴۳ دقیقه برای تیمش به میدان رفت و درنهایت با فسخ قراردادش به ایران بازگشت و پرسپولیسی شد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فرهیختگان، قرارداد او، اما یک‌ ساله است که انتقاد‌هایی را از مدیران پرسپولیس به همراه داشته؛ چرا که در فصل‌های اخیر همیشه درگیر تمدید قرارداد بازیکنان بوده و نفرات شاخص زیادی را به‌ طور رایگان از دست داده است و این نگرانی وجود دارد که درباره اسدی هم همین ماجرا تکرار شود.

چالش عجیب در اتریش

داستان بازی نکردن رضا اسدی برای تیم اتریشی، اما جالب است. در این‌ باره شنیده‌ایم اسدی پس از آنکه با سنت بولتن قرارداد بست کماکان برای تراکتور به میدان می‌رفت و باشگاه سنت بولتن اصرار می‌کرد که او را مجاب به حضور در اتریش کند. از سوی دیگر تراکتور راهی فینال حذفی شده بود و اسدی به دلیل دریافت کارت قرمز در پی انجام دو خطای هند، محروم بود. در پی همین اتفاقات، باشگاه سنت بولتن با اسدی تماس گرفت و از او خواست که سریع‌تر راهی اتریش شود، زیرا در فینال هم نمی‌تواند برای تیمش به میدان برود، اما اسدی مخالفت کرد و گفت این موضوع ممکن است شائبه محرومیت عمدی او را قوت ببخشد.

در نهایت اسدی پس از فینال جام حذفی راهی اتریش شد، اما یک هفته از آغاز رقابت‌ها گذشته و تیمش نیز دوران بدنسازی را پشت سر گذاشته بود؛ بنابراین اسدی مجبور شد قرنطینه ۱۴ روزه خود را طی کند. در این‌ باره یک شایعه جالب وجود دارد. می‌گویند یک روز مربی پیشین سنت بولتن به اسدی می‌گوید نگران نباش که بازی نمی‌کنی ما تو را بلندمدت خریدیم، اما چند باخت پیاپی کار را برای مربی مذکور دشوار می‌کند و او مجبور به استعفا می‌شود.

در نهایت با تغییر مربی، اسدی امیدوار بود که بتواند به ترکیب اصلی برسد، اما انگشت پای او شکست و در نهایت در یک هفته مانده به پایان رقابت‌ها موفق شد برای سنت بولتن بازی کند و ضمن کسب عنوان برترین بازیکن هفته، عملکرد قابل قبولی داشته باشد. به هر ترتیب پیشنهاد پرسپولیس در سال جام‌جهانی اسدی را مجاب کرد تا به ایران بیاید و بیشتر در چشم سرمربی تیم ملی باشد تا شاید بتواند در قطر ۲۰۲۲ برای تیم ملی به میدان برود.

رقم قرارداد چقدر است؟

درباره ماجرای قرارداد بستن اسدی و پرسپولیس دو نکته مهم وجود دارد. نخست آنکه او پنجشنبه شب با پرسپولیس به توافق رسید، اما روز گذشته قراردادش را بست. نکته دوم اینکه اسدی و پرسپولیس با کوتاه آمدن از خواسته‌هایشان در نهایت به توافق رسیدند. در این‌ باره شنیده‌ایم اسدی قید اختلاف یک میلیارد تومان با پرسپولیس را زده و قبول کرده که ۳ میلیارد تومان به‌ عنوان پیش‌پرداخت از آن‌ها بگیرد و در ازای آن نیز همچون زمانی که در تراکتور حضور داشت، قرارداد یک ساله با پرسپولیس بست و پیشنهاد دو ساله سرخ‌پوشان تهرانی را قبول نکرد تا به قول خودش «سرنوشتش دست خودش باشد.»

درباره رقم قرارداد او، اما شایعات فراوان است. شنیده‌ایم اسدی قراردادی حدودا ۱۱ میلیاردی با باشگاه پرسپولیس بسته که البته این رقم در ازای پاس کردن تمام آپشن‌های قرارداد اوست. رقمی که حدود نصف دستمزد درخواستی احمد نوراللهی از سرخ‌پوشان است. در واقع حضور اسدی از دو جنبه به نفع پرسپولیس بود نخست آنکه آن‌ها توانستند نصف رقم درخواستی نوراللهی را پرداخت کنند و دوم آنکه معتقدند بازیکنی را جذب کرده‌اند که اگر در اوج دوران آمادگی باشد، به اندازه نوراللهی می‌تواند در لیگ بدرخشد.

اسدی، نوراللهی جدید می‌شود؟

رضا اسدی تا امروز در ۹۲ بازی لیگ برتری حاضر بوده که حاصل آن ۱۵ گل و ۶ پاس‌ گل بوده است. او دومین مدافع میانی برتر لیگ نوزدهم بود و عملکرد خوبی از خود در تراکتور به جا گذاشت. سایپا، نفت تهران و سپاهان دیگر تیم‌هایی هستند که اسدی سابقه بازی در آن‌ها را در کارنامه خود دارد و یک بازی نیز برای تیم ملی کشورمان به میدان رفته و قدرت سرزنی بالایی هم دارد که خودش معتقد است آن را از علی دایی آموخته است.

بی‌شک دور بودن این بازیکن از شرایط تمرینی و بازی، باعث خواهد شد تا هواداران پرسپولیس روی حضور او، دست‌کم در بازی مقابل استقلال تاجیکستان و به‌ عنوان فیکس حساب نکنند. شماره ۸ جدید سرخ‌پوشان که البته ممکن است در این فصل مجبور به پوشیدن شماره دیگری شود، از حالا و در کمربند میانی سرخ‌پوشان خواهد ایستاد. جایی که بازیکنان بسیاری منتظرند تا فقط برای دقایقی، در آن پست بازی کرده و هواداران میلیونی برای خود پیدا کنند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه