|

داستان فروش قایدی؛ بخاطر یک مشت دلار

به نظر می رسد داستان حضور قایدی در استقلال به پایان خود رسیده و مدیران باشگاه در پی بدست آوردن مبلغ بیشتری بابت انتقال این بازیکن هستند.

لینک کوتاه کپی شد

 پس از پایان رقابت های مقدماتی جام جهانی، مهدی قایدی برخلاف سایر ملی پوشان، ترجیح داد راهی دبی شده و چند روزی را در کشور امارات سپری کند. انتشار تصاویری از این بازیکن به همراه یک مدیر برنامه باعث نگرانی هواداران استقلال و بروز شایعاتی پیرامون احتمال جدایی این بازیکن از جمع آبی پوشان شد.

به گزارش«شایانیوز»، درخشش مهدی قایدی در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، حسابی چشم رسانه های عربی منطقه را گرفت و ادامه این روند در مرحله مقدماتی جام جهانی به همراه تیم ملی ایران، شایعات جدایی قایدی در پایان فصل را افزایش داد به نحوی که فرهاد مجیدی در بسیاری از گفتگوهایش ضمن اعتراف به احتمال جدایی این بازیکن، اعلام کرد که مانع از پیشرفت این بازیکن نمی شود.

شفاف سازی پیرامون آینده قایدی

بحث جدی قایدی به حدی جدی شده بود که پس از پایان بازی های استقلال، شفاف سازی پیرامون آینده این بازیکن به بخش اصلی سوالات خبرنگاران تبدیل شده بود. با پایان رقابت های لیگ برتر و جام حذفی، قایدی به همراه خانواده اش راهی دبی شد و همین سفر، منشأ اخبار فراوان پیرامون حضور او در الغرافه قطر بود که در این میان باشگاه آ.ا.ک آتن نیز پیشنهادی رسمی برای جذب باشوی کوچک به باشگاه استقلال ارسال کرد که به دلیل پایین بودن مبلغ ارائه شده تیم یونانی، این پیشنهاد رد شد.

الغرافه به دنبال جذب قایدی نبود

در روزهای حضور قایدی در دبی، نام لیگ امارات نیز تغییر کرد و به نظر می رسید مشکل بازیکنان ایرانی برای حضور در لیگ این کشور حل شده باشد که ناگهان مشخص شد الغرافه به دنبال جذب قایدی نیست و اخباری پیرامون پیشنهاد باشگاه شباب الاهلی به باشوی کوچک در رسانه ها مطرح شد. تیمی که پیش از این در پی جذب احمد نوراللهی بود و روز گذشته نیز این انتقال شکل رسمی به خود گرفت.

طی روزهای اخیر رسانه های اماراتی زیادی خبر پیوستن قایدی به شباب الاهلی را منتشر کرده اند. همان رسانه هایی که خبر حضور احمد نوراللهی را داده بودند و پس از قطعی شدن این انتقال، حالا دیگر می توان روی موثق بودن حضور قایدی در شباب الاهلی و هم تیمی شدن او با کاپیتان پرسپولیس حساب باز کرد.

نگرانی شدید مجیدی از بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی

اما فرهاد مجیدی سرمربی استقلال نیز که در همان روزها در دبی به سر می برد، در گفتگویی با رسانه رسمی باشگاه استقلال ضمن مخالفت ضمنی با جدایی قایدی، از کلید واژه مهمی استفاده کرد. او گفت: "وظیفه خودم می‌دانم که منافع بازیکن و آینده او را هم در نظر بگیرم". جمله ای که به نظر می رسد جهت موافقت ضمنی مجیدی با فروش قایدی مطرح شده باشد بخصوص اینکه او در همان گفتگو با نگرانی بابت محرومیت احتمالی آبی پوشان و بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه گفته بود: "مهمترین موضوعی که باید درباره‌اش صحبت کنم، این است که به شدت نگران بسته شدن مجدد پنجره استقلال به خاطره پرونده آقای استراماچونی هستم. باشگاه احتمالا باید مبلغی بیش از ۴۰ میلیارد تومان پرداخت کند و در این وضعیت واقعا شرایط نگران کننده‌ای هست و باید این مسئله را در نظر گرفت."

به هر حال از صحبت های مجیدی اینگونه برداشت می شود برای اینکه در داستان فروش مهدی قایدی او مقصر جلوه داده نشده و مقابل هواداران قرار نگیر، با فروش او مخالفت کرده اما سرمربی استقلال نیز از این مسئله آگاه است که تیمش در این برهه حساس به پول نقد نیاز دارد تا بازیکنان مدنظرش را جذب کرده و خیالش نیز بابت تأمین هزینه شکایت استراماچونی راحت باشد. ضمن اینکه این بازیکن در روزهای اوج خود به سر می برد و او 2 سال دیگر با این تیم قرارداد دارد.

یعنی چنانچه آبی پوشان قصد دارند از فروش او درآمدی کسب کنند، اکنون بهترین زمان ممکن است چرا که سال آینده مشخص نیست وضعیت آمادگی این بازیکن در چه شرایطی قرار دارد و با توجه به اینکه در تابستان آینده او فقط یک سال دیگر از قراردادش باقی می ماند، استقلال باید با هر پیشنهادی قایدی را بفروشید.

فرهاد در لفافه با جدایی قایدی موافقت کرده

ضمن اینکه خود مجیدی از هر کس دیگری بهتر می داند که قایدی در تیمش مهره کلیدی و تأثیرگذاری است که شاید حتی نتوان جانشینی برای او پیدا کرد، ولی اوضاع مدیریت باشگاه، تغییر دولت و نامشخص بودن وزیرورزش جدید، مشکلات مالی آبی پوشان و از همه مهمتر زمان بسیار اندک برای دیدار با الهلال و آغاز لیگ برتر همگی باعث شده تا فرهاد نیز در لفافه جدایی و انتقال قایدی را قبول کرده و منتظر تزریق پول از سوی باشگاه اماراتی باشد.

به هر حال مشخصا مهدی قایدی روزی استقلال را ترک می کرد پس کادرفنی و مدیریت باشگاه ترجیح دادند در این مقطع زمانی که این تیم نیاز مبرمی به پول نقد دارد، مجوز جدایی وینگر جوان خود را صادر کند تا آنها برای فصل بعد تیم قدرتمندی بسازند و هواداران استقلال پس از سالها رنگ قهرمانی را به چشم ببینند.

نکته ای که در این میان مهم است، هزینه پرداختی برای انتقال قایدی است. گفته می شود که آبی پوشان از همتایان خود در امارات درخواست رقم 3 و نیم میلیون دلاری کرده اند که باشگاه شباب الاهلی نیز حاضر به پرداخت این مبلغ نیست. به همین دلیل احمد مددی بامداد امروز راهی امارات شده تا با مدیران این باشگاه دیدار کرده و اصطلاحا برای افزایش هزینه این انتقال با آنها چانه بزند.

گفته می شود که رقم پیشنهادی شباب الاهلی مبلغی در حوالی یک و نیم میلیون دلار است ولی استقلال زیر بار این رقم نرفته و سعی در بالا بردن آن دارد. اخباری از گوشه و کنار به گوش می رسد که استقلالی ها امیدوارند این رقم را تا یک میلیون و 800 هزار دلار و یا حداکثر 2 میلیون دلار افزایش داده و مهدی قایدی را به شباب الاهلی واگذار کنند.

تمدید مهره های کلیدی استقلال با فروش قایدی

به هر شکل در این روزهایی که استقلال وضعیت خوبی ندارد و هنوز هیچ بازیکنی قرارداد خود را تمدید نکرده و هیچ بازیکن جدیدی نیز جذب نشده و مشخص نیست مدیران این تیم دقیقا مشغول چه کاری هستند، این تیم حداقل از محل فروش قایدی می تواند قرارداد مهره های کلیدی خود را تمدید کرده و بازیکنان مدنظر مجیدی را نیز جذب کند. در پایان کار انتقال قایدی به شباب الاهلی تمام شده است و جلسه امروز مددی با مدیران این باشگاه تنها بر سر دریافت مبلغ بیشتری بابت حضور باشوی کوچک در شباب الاهلی است.

منبع: ورزش سه

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه