|

مهدی قایدی شاه ماهی فصل نقل و انتقالات

مهدی قایدی ستاره این روزهای باشگاه استقلال است که شایعات زیادی پیرامون حضورش در لیگ های خارجی منتشر شده است.

لینک کوتاه کپی شد

مهدی قایدی ستاره این روزهای فوتبال ایران به شاه‌ماهی فصل نقل‌ و انتقالات تبدیل شده است، از یک طرف هواداران استقلال دوست دارند تا این ستاره در جمع آبی‌پوشان ماندنی باشد تا در نهایت با کمک او و سایر ستاره‌ها یک جام قهرمانی برای استقلال به‌ دست بیاید و از سوی دیگر در بحران مالی ایجاد شده برای این باشگاه، به‌ نظر می‌رسد مسئولان استقلال دست آخر چاره‌ای جز فروش مهدی قایدی پیدا نکنند.

به گزارش«شایانیوز»، نکته قابل توجه اینکه از مدت‌ها قبل در این خصوص صحبت‌های زیادی منتشر شده و سابقه این اخبار به نیم‌فصل رقابت‌های فصل گذشته لیگ مربوط می‌شود که قایدی با قهر حدود ۲ هفته‌ای و امتناع از حضور در تمرینات استقلال در ابتدا مبلغ قراردادش را افزایش داد سپس این‌طور شنیده شد که برای جدایی بندهایی را به قرارداد اضافه کرده که این کار را در موعد لازم تسهیل کند، هرچند در این خصوص اخبار ضد و نقیض زیادی منتشر شده و در نهایت صحت این امر مشخص نشد، اما قایدی که تا سال ۱۴۰۴ با استقلال قرارداد دارد از همان زمان ساز جدایی را کوک کرده و اخبار این طور حکایت می‌کرد که این مهاجم ریزنقش بوشهری در پایان فصل از جمع آبی‌پوشان جدا خواهد شد.

چه‌ بسا نمایش‌های نه‌ چندان دلپذیر این مهاجم در اواخر فصل این شائبه را تقویت کرده و حالا با اتمام فصل فوتبالی هر روز پیرامون ستاره استقلال اخبار زیادی منتشر می‌شود؛ یک روز از فروش این بازیکن به الغرافه قطر و شاگردی دوباره استراماچونی گفته می‌شود و روز دیگر شایعات، فرهاد مجیدی را واسطه فروش ستاره استقلال به شباب‌الاهلی دبی معرفی می‌کنند و این در حالی است که تا به این لحظه به‌ جز یک پیشنهاد یونانی از تیم فوتبال آاک این کشور که با ۷۰۰ هزار یورو خواستار جذب مهدی قایدی شد، هیچ پیشنهاد خارجی دیگری برای استقلال ارسال نشده و نکته قابل ذکر اینکه این پیشنهاد نیز از سوی استقلالی‌ها به محض ارسال رد شده است؛ چراکه آنها معتقدند مهاجم گلزن این تیم بیشتر از این حرف‌ها ارزش دارد.

 قایدی به دبی رفت نه قطر

در حالی از پیوستن قایدی به الغرافه صحبت شده و روزنامه الرایه قطر این اتفاق را قریب‌الوقوع دانسته که تیم الغرافه برای برپایی اردوی تدارکاتی راهی کشور آلمان شده و به‌ نظر می‌رسد اخبار مربوط به سفر این بازیکن به دوحه قطر فضاسازی رسانه‌ای باشد. مهدی قایدی در فاصله تعطیلات فصل فوتبالی راهی دبی شد و این در حالی است که اگر این بازیکن قصد سفر به قطر را داشت همان زمان می‌توانست با پرواز مستقیم قطر راهی این کشور شود.

هرچند شنیده می‌شود تیم فوتبال شباب‌الاهلی که از ادغام دو تیم ریشه‌دار و قدیمی امارات در سال ۲۰۱۷ حاصل شده است یک مشتری دست به نقد دیگر برای مهدی قایدی محسوب ‌شده و در این خصوص باید منتظر اخبار تکمیلی در روزهای آینده ماند. هرچند شاید برخی گمانه‌زنی‌ها و بازارگرمی‌ها نیز در راه رسیدن به برخی اهداف در این بین وجود داشته باشد.

 احتمال شکایت به فیفا در صورت عقد قرارداد بدون مجوز

با توجه به این موضوع که مهدی قایدی تا سه‌ سال آینده تحت قرارداد باشگاه استقلال است، اگر خبر رسمی مبنی‌بر بسته شدن قرارداد این بازیکن با هر تیم دیگری منتشر شود، باشگاه استقلال می‌تواند به کمیته‌های قضایی فدراسیون جهانی فوتبال شکایت کرده و خواستار دریافت غرامت از باشگاه خاطی شود؛ چرا که به‌ صورت طبیعی باید بازیکن تحت قرارداد با هر باشگاهی برای جدایی، ابتدای به امر باشگاه خودش را در جریان قرار داده و بعد از مذاکرات لازم و در صورت رسیدن به توافق بین طرفین، جدایی یک بازیکن امکان‌پذیر خواهد بود و این درحالی است که هنوز در خصوص مهدی قایدی به‌ جز یک پیشنهاد یونانی هیچ پیشنهاد دیگری برای باشگاه استقلال ارسال نشده است.

 آاک-‌‌قایدی، منتفی است

رسانه‌های یونان چند روز پیش در این خصوص خبر دادند مهدی قایدی مهاجم تیم فوتبال استقلال یکی از گزینه‌های باشگاه آاک یونان است و ممکن است فصل بعد به این تیم اضافه شود. این رسانه اعلام کرده بود مبلغ پیشنهادی باشگاه استقلال برای فروش قایدی، مبلغ ۲ میلیون یورو است. آاک سال گذشته کریم انصاری‌فرد مهاجم تیم‌ملی ایران را جذب کرد و این فصل هم احسان حاج‌صفی، کاپیتان تیم‌ملی به باشگاه یونانی اضافه شد. کوستاس کتستزوگلو، خبرنگار یونانی که اخبار مربوط به تیم آاک را پوشش می‌دهد، توضیحاتی درباره قایدی و این باشگاه ارائه کرد.

وی در یک گفت‌وگوی رادیویی در یونان گفت: «درباره قایدی هیچ‌چیز مشخص نیست. این پیشنهاد مطرح شده و این علاقه هم وجود دارد، اما فراتر از این هیچ اتفاقی نیفتاده است.» این خبرنگار افزود: «پول زیادی لازم است و آاک به راهکارهای آماده بیشتری نیاز دارد. این بازیکن ویژگی‌ها و توانایی‌های خوبی دارد.» به گفته کتستزوگلو، آاک تمایل دارد مهاجم باتجربه‌تری همچون نیکلاس آلیاسون را به‌خدمت بگیرد.

 مددی: قایدی پیشنهادی جز تیم یونانی نداشته است

در همین زمینه احمد مددی، مدیرعامل باشگاه استقلال ضمن تایید رد پیشنهاد تیم یونانی در خصوص آخرین وضعیت مهدی قایدی و وضعیت ادامه همکاری او با باشگاه استقلال اظهار داشت: «قایدی تا سال ۱٤٠٢ (دو فصل دیگر) با استقلال قرارداد دارد و باشگاه‌هایی که خواستار او هستند باید در این زمینه با باشگاه استقلال مذاکره کنند، در غیر این صورت اگر این اتفاق نیفتد ضمن اینکه می‌توانیم حقوق استقلال را در این زمینه از فیفا طلب کنیم، بلکه بدون مجوز باشگاه استقلال کارت آی‌تی‌سی این بازیکن نیز برای تیم جدیدش هرگز صادر نخواهد شد و حتی او نمی‌تواند قراردادش را درنهایت با تیم جدیدش هم به ثبت برساند.»

وی افزود: «باز هم تاکید می‌کنم قایدی با ما قرارداد دارد و تیم‌های خواستار او باید ابتدا با استقلال مذاکره کنند و بنده نیز به‌عنوان مدیرعامل استقلال بر اساس پیشنهادهای رسمی اقدام می‌کنم و کاری به فضاسازی و حاشیه‌پردازی‌ها ندارم. هر زمان که پیشنهاد رسمی برسد، ضمن درمیان گذاشتن این پیشنهاد با اعضای هیات‌مدیره و بعد از هماهنگی با کادرفنی تیم در این خصوص تصمیم‌گیری خواهیم کرد، اما تا این لحظه هیچ پیشنهاد رسمی‌ای به‌جز پیشنهاد باشگاه یونانی به باشگاه استقلال نرسیده است که ما پاسخ لازم را به این باشگاه داده و آن را رد کردیم.»

مددی درباره اینکه به‌نظر می‌رسد پیشنهاد شباب‌الاهلی امارات جدی باشد، یادآور شد: «من نمی‌دانم کدام باشگاه اماراتی خواهان مهدی قایدی شده است، اما تا پیشنهاد رسمی نیاید ما هیچ اقدامی نخواهیم کرد، چون وقتی پیشنهاد می‌آید ابتدا باید در هیات‌مدیره مورد بحث و بررسی قرار گرفته و درنهایت با هماهنگی سرمربی بهترین تصمیم گرفته خواهد شد و بهترین مسیر را انتخاب خواهیم کرد.»

منبع: فرهیختگان

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه