|

نمایش ضعیف مهدی ترابی و مهدی قایدی در دربی

تقابل اصلی دربی جام حذفی، قرار بود بین ستاره‌های دو تیم یعنی ترابی و قایدی باشد. بازیکنانی که برای دومین دربی پیاپی، شب کم‌فروغی را پشت سر …

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش شایانیوز به نقل از فرارو، پرسپولیسی‌ها برای بردن بازی‌های بزرگ، بیشتر از هر کس به مهدی ترابی دل بسته‌اند. بازیکنی که در لحظات سخت، می‌تواند گره بازی را باز کند و پنالتی‌زن اول سرخپوشان هم به حساب می‌آید. در استقلال هم روی بیشتر گل‌های تیم رد پای مهدی قایدی دیده می‌شود. استقلالی‌ها مدت‌هاست برای رسیدن به گل، همیشه از مسیر قایدی حرکت می‌کنند. دربی تهران، قرار بود تقابل دو نفره آن‌ها باشد. هر دو اما، نمایش ضعیفی داشتند. کلیدی‌ترین لحظه برای درک این موضوع، نیمه اول اتفاق افتاد. جایی که ترابی با یک پاس اشتباه عجیب، استقلال را در موقعیت ضد حمله قرار داد و در عوض، قایدی با خودخواهی این فرصت را از استقلال گرفت. اوضاع قایدی از ترابی کمی بدتر بود. او در این بازی یک فرصت تک به تک را نتوانست گل کند و در ضربات پنالتی هم، لک موفق به مهار ضربه او شد.

ترابی و قایدی، در دربی قبلی هم نمایش خوبی نداشتند. بازی کم موقعیتی که پرسپولیس، توانست با گل آل‌کثیر برنده آن شود. وحید امیری مثل دربی جام حذفی، ستاره پرسپولیس بود و ترابی بر خلاف همیشه نتوانست موقعیت چندانی بسازد. قایدی هم مقابل دروازه پرسپولیس کم خطر ظاهر شد. پیش از دو مسابقه اخیر، این دو نفر در دربی‌های زیادی ستاره تیم‌شان بوده‌اند و نتیجه بازی را عوض کرده‌اند. ترابی دربی برگشت لیگ هجدهم، با بازی خوب و پاس گلی که داد پیروزی دربی و قهرمانی لیگ را به تیمش هدیه کرد. دربی رفت لیگ نوزدهم هم او پایه‌گذار تک گل پرسپولیس بود. قایدی تجربه پیروزی کمتری مقابل پرسپولیس دارد و در عوض، روی گل‌های بیشتری تاثیرگذار بوده است. دربی برگشت لیگ نوزدهم قایدی گل دوم استقلال را ساخت، در جام حذفی گل اول بازی را زد و دربی رفت این فصل هم، با گل دقایق پایانی جلوی شکست استقلال را گرفت.

کمرنگ شدن درخشش دو ستاره اصلی دربی، یکی از دلایل کمتر شدن جذابیت آن در دو مسابقه اخیر بوده است. نمایش محتاطانه دو تیم، فضا و موقعیت برای آن‌ها را کمتر کرده و بدون ترابی و قایدی، لحظات کلیدی کمتری در مسابقه رقم می‌خورند. شاید دربی رفت فصل بعد، حساسیت‌ها کمی کمتر باشد و مربیان، بیشتر دست به ریسک بزنند. سابقه نشان داده بدون موقعیت ساختن این دو نفر، دربی کسل کننده‌تر از همیشه است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها