|

سورپرایز فرهاد مجیدی برای پرسپولیس

به نظر می‌رسد فرهاد مجیدی با تغییر در خط میانی تیمش قصد غافلگیری پرسپولیسی‌ها را داشته باشد.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش شایانیوز به نقل از فرارو، دو تیم استقلال و پرسپولیس در چارچوب مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های جام حذفی روز پنجشنبه به مصاف هم می‌روند تا تکلیف تیم صعود کننده از این مرخله مشخص شود.

به گزارش فرارو، بازی‌های دربی همیشه خاص بوده، ولی از آنجا که این دربی در جام حذفی برگزار می‌شود و حتما باید برنده داشته باشد، خاص‌تر هم شده است. به همین دلیل مربیان دو تیم باید با تفکراتی متفاوت پا به میدان بگذارند و نه فقط برای ۹۰ دقیقه بلکه برای ۱۲۰ دقیقه و احتمالا ضربات پنالتی برنامه ریزی کنند.

استقلال با فرهاد مجیدی هم از این قضییه مستثنی نیست؛ این تیم در هفته‌های اخیر لیگ برتر متحول شده و سهمیه آسیایی اش را قطعی کرده است. از طرفی، استقلال منتظر لغزش سپاهان در ادامه رقابت‌های لیگ برتر است تا جایگاه دومی را هم از چنگ این تیم اصفهانی در بیاورد.

با این وجود، اما شرایط بازی در جام حذفی متفاوت است؛ فرهاد مجیدی از آنجا که شانس قهرمانی تیمش در لیگ برتر را ناچیز می‌داند، این فرصت را دارد تا با قهرمانی در جام حذفی، به هواداران استقلال یک جام در پایان فصل بدهد. برای محقق شدن چنین موضوعی، اما باید در اولین گام جدی، از سد رقیب دیرینه یعنی پرسپولیس عبور کند.

فرهاد و تیمش بعد از شکست در لیگ برتر برابر پرسپولیس متحول شده اند و با ۵ برد به وضعیت روحی شان سروسامان داده اند. از طرفی، اما در ۶ بازی هم فقط یک گل خورده اند تا انسجام تیمی و دفاعی شان را هم به رخ بکشند. نقش کلیدی در انسجام تیمی استقلال در هفته‌های اخیر را خط هافبک ۵ نفره این تیم بر عهده داشت که مثلث طلایی ریگی – رضاوند – مهدی پور آن را تشکیل داده اند. به غیر از آخرین بازی استقلال در لیگ، این مثلث در سایر دیدار‌هایی که استقلال با ثبات بازی کرده درون زمین حضور داشته و به خوبی خواسته‌های فرهاد مجیدی را برآورده کرده اند.

حالا، اما به نظر می‌رسد فرهاد مجیدی، شبیه به کاری که در دیدار با سایپا کرد قصد دارد بازیکنان پرسپولیس را سورپرایز کند. او با وارد کردن فرشید اسماعیلی به خط میانی تیمش، قصد دارد خلاقیت در خط حمله استقلال را بالا ببرد. موردی که در دیدار برابر سایپا جواب داد و فرشید با حضور به جای مهدی پور، در انجام چنین کاری موفق نشان داد.

البته تجربه فرشید اسماعیلی برای حضور در دربی هم دیگر فاکتوری است که فرهاد مجیدی را واداشته به فکر استفاده از این بازیکن باشد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها