|

ساوت‌گیت مسئولیت شکست را برعهده گرفت

گرت ساوت‌گیت: ما واقعاً ناراحتیم. من فکر می‌کنم که بازیکنان واقعاً با جان و دل بازی کردند.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش شایانیوز به نقل از خبر ورزشی، گرت ساوت‌گیت سرمربی تیم ملی فوتبال انگلیس، پس از باخت مردانش در فینال یورو ۲۰۲۰ گفت: «ما واقعاً ناراحتیم. من فکر می‌کنم که بازیکنان واقعاً با جان و دل بازی کردند. آنها هر کاری که در توان‌شان بود انجام دادند. آنها به معنای واقعی به آب و آتش زدند. در مقاطعی از بازی واقعاً خوب بازی کردند و گاهی اوقات ما واقعاً به اندازه کفی نتوانستیم حفظ توپ کنیم به خصوص در ابتدای نیمه دوم اما اینها دلیل نمی‌شود که کسی را متهم کنیم. کار کردن با این بازیکنان لذت محض بود و آنها بیشتر از هر زمان دیگری که در کنار هم کار کرده‌ایم پیشروی کردند. البته باخت امشب فضای رختکن تیم‌مان را غم‌انگیز کرد.»

ساوت‌گیت درباره هدر رفتن سه پنالتی تیمش توسط بازیکنانی که او به عنوان یار تعویضی به میدان فرستاد، به خصوص زوج منچستریونایتدی مارکوس رشفورد و جیدون سانچو که صرفاً برای زدن ضربات پنالتی در انتهای بازی به میدان رفتند هم گفت: «مسئولیت این اتفاق با من است. من بر اساس آنچه در تمرینات دیده بودم، پنالتی‌زنان تیم را انتخاب کردم و هیچ‌کسی به انتخاب خودش پشت ضربات نرفت. ما در کنار هم تا این جای تورنمنت آمدیم و الان هم در کنار هم این ناکامی را قبول می‌کنیم. در پنالتی‌ها اما تمام مسئولیت با من است. ما به خوبی برای این بازی آماده شده بودیم و آن را هم به خوبی آغاز کردیم. متأسفانه امشب نتوانستیم از موقعیت‌های‌مان نهایت استفاده را انجام دهیم. من فکر نمی‌کنم که کسی بتواند بازیکنان ما را به کم‌کاری متهم کند چون آنها بیشتر و بهتر از این نمی‌توانستند کاری انجام دهند.»

سرمربی سه‌شیر تأکید کرد: «من مطمئنم که تا چند روز دیگر بهتر خواهیم توانستیم به نکات مثبتی که عملکردمان در این دوره یورو داشت فکر کنیم اما در حال حاضر این کار واقعاً سخت است، چون تلخی شکست واقعاً زیاد است. ما می‌خواستیم برای کشورمان یک شب خاص دیگر را بسازیم و اولین قهرمانی در یورو را برای آن به ارمغان بیاوریم اما نتوانستیم. با این حال من فکر می‌کنم که این تیم هنوز جای پیشرفت دارد و می‌تواند بهتر از این‌ها باشد. کافیست تعداد بازیکنان جوانی که در این تورنمنت ما را همراهی کردند را ببینید. برای آینده من به کمی زمان نیاز دارم تا به آنچه که گذشت فکر کنم.»

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه