|

جنگ صفرهای استقلال و پرسپولیس پیش از دربی جام حذفی

اینبار یحیی گل‌محمدی دعوت بازیکنان تیمش برای انتشار قراردادها را تکرار کرد و به نظر می‌رسد آنها کاملا به موضوع کم بودن عدد صفرها برابر…

لینک کوتاه کپی شد

بعد از کمال کامیابی‌نیا، سیدجلال حسینی و امید عالیشاه که در مصاحبه‌های رسمی آمادگی خود را برای انتشار قرارداد و مقایسه آن با تیم رقیب اعلام کرده بودند، اینبار یحیی گل‌محمدی این خواسته را مطرح کرد تا اینطور نشان دهند که آنها (سرخ‌ها) کاملا نسبت به کم بودن عدد قراردادشان نسبت به تیم رقیب اطمینان دارند.

موضوع از لیگ قهرمانان آسیا شروع شد؛ جایی که پرسپولیس بعد از نائب قهرمانی در شرایطی در هند حضور یافت که از جمع مدیران این تیم تنها ابراهیم شکوری حضور داشت و از اردوگاه رقیب در عربستان خبر می‌رسید که جمعی از مدیران تیم راهی این کشور شده و حتی چمدان دلار یکی از آنها هم ضبط شده است. موضوعی که گلایه تند بازیکنان پرسپولیس را در پی داشت و آنها با اشاره به دریافتی کم خود از تعهد قرارداد، عدم پرداخت پاداش بردهای لیگ و در ادامه پرداخت ١٠٠ دلاری برد در گوا هند، گلایه خود را به گوش مدیریت و شخص معاون اجرایی باشگاه رساندند.

در ادامه با صعود بدون دردسر آنها به مرحله بعدی و بازگشت به تهران که با صدرنشینی دوباره در لیگ و برد مقابل استقلال توام بود هم آنها از دستیابی به تعهدات مالی مدنظر خود دور ماندند. پایان همکاری با کارگزار باشگاه که با دریافت تمامی تعهدات مالی همراه بود ولی بدهی‌های گذشته دست بازیکنان و کادرفنی را از دریافت مطالبات کامل‌شان کوتاه می‌کرد، مزید بر علت شد تا آنها نگران پایان فصل باشند. پایانی که برای آنها کاملا قابل تصور است احتمالا با جامی دیگر توام شود اما هیچ آورده‌ای به همراه نداشته باشد و در نهایت مجبور باشند مطابق فصول اخیر بخش اعظمی از آپشن‌هایی را که برای آن تلاش کرده‌اند، در ازای پرداختی قرارداد ببخشند. موضوع اما از آنجایی تاب آنها را به سر آورده که  طی ماه‌ها و خصوصا هفته‌های اخیر با کنایه رقبا مواجه شده‌اند.

بازیکنان پرسپولیس اما از چندی پیش با اطلاع از عدد قرارداد بازیکنان رقیب، در تلاش هستند نشان دهند موفقیت‌های آنها در سایه حمایت مالی کمتری صورت گرفته است. برخی از بازیکنان پرسپولیس حتی با اطلاع از چند برابری بودن رقم قرارداد رفقای خود در دیگر تیم‌ها با توجه به پیشنهاداتی که در ابتدای فصل از سوی آن تیم‌ها متوجه‌شان بوده، خواهان مشخص شدن فاصله زیاد با آنها هستند. 

در این رابطه نکته‌ای که آنها را امیدوار می‌کند، چشم‌پوشی و فرار دیگر باشگاه‌ها از خواسته‌شان برای حضور در چالش افشای قراردادها است. جایی که در فاصله سه هفته مانده به پایان فصل و دریافت کمتر از ۶٠ درصد قرارداد به موفقیت آنها رنگ و لعاب بهتری در نزد هواداران و اهالی فوتبال می‌دهد. باید دید در آستانه‌ی دربی آیا بازیکنی از اردوگاه رقیب به درخواست آنها پاسخ مثبت می‌دهد یا خیر؟

سرخ‌ها سه بازیکن باسابقه خود را به پیشواز این چالش فرستاده‌اند و مدعی‌اند در شرایط عادی باید سیدجلال حسینی، کمال کامیابی‌نیا و امید عالیشاه با توجه به ارزش افزوده قراردادها طی سالیان اخیر در جمع نفراتی از این تیم باشند که بالاترین عدد در جلوی برگه قرارداد آنها ثبت شده است و البته کامیابی‌نیا مدعی شده آنها هیچ مشکلی با اینکه هر بازیکنی از آنها در مقایسه با رقیب قرار گیرد ندارند.

یحیی گل‌محمدی در پایان بازی شب گذشته تیمش برابر آلومینیوم در میان جملات خود علیه باشگاه رقیب (استقلال) مدعی شد آنها علاوه بر دریافتی ٩٠ میلیاردی از اسپانسر، بیش از ٧٠ میلیارد نیز توسط افراد نزدیک به این باشگاه و افراد متمول  تزریق مالی شده که این ۱۶۰ میلیارد رقمی عجیب برای اداره تیمی است که مثل پرسپولیس دهها مشکل حل نشده دارد. ضمن اینکه از اردوگاه رقیب هم خبر می‌رسد آنها قرار است در دفاع از خود از هزینه کادرفنی پرسپولیس و مقایسه دریافتی مجیدی و گل محمدی آغاز کنند. 

جنگ قبل از دربی از سوی  گل‌محمدی به این شکل آغاز شده ؛اگرچه پیش‌بینی یحیی این بود که افشای قراردادها هرگز اتفاق نمی‌افتد.

منبع: ورزش 3

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه