|

به یاد خاطره تلخ طارمی

داور فینال یورو ۲۰۲۰ مشخص شد

داور فینال جام ملت‌های اروپا یورو ۲۰۲۰ مشخص شد.

لینک کوتاه کپی شد

 ایتالیا و انگلیس به ترتیب با عبور از اسپانیا و دانمارک در مرحله نیمه‌نهایی به فینال این رقابت‌های جام ملت‌های اروپا یا یورو ۲۰۲۰ راه یافتند. دیدار فینال روز یکشنبه در استادیوم ومبلی لندن بین تیم‌های برگزار می‌شود و با اعلام یوفا، بیورن کویپرس داور ۴۸ ساله و هلندی، دیدار فینال یورو ۲۰۲۰ میان ایتالیا و انگلیس را قضاوت می‌کند.

کویپرس همان داوری است که در دیدار مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا میان یوونتوس و پورتو، با سخت‌گیری تمام مهدی طارمی را از زمین مسابقه اخراج کرد تا پورتو مقابل حریف ایتالیایی خود ۱۰ نفره کار را ادامه دهد. در آن صحنه، طارمی ثانیه‌های پس از سوت داور، به توپ ضربه‌ای وارد کرد و از زمین بازی اخراج شد. مهاجم بوشهری پورتو لحظاتی قبل از آن، یک کارت زرد از داور مسابقه گرفته بود و به دلیل سماجت و اصرار رونالدو و هم‌تیمی‌هایش، کویپرس مجاب شد با سخت‌گیری، طارمی را با کارت زرد دوم اخراج کند. هر چند پورتو در ادامه به دلیل گل زده بیشتر در خانه حریف، راهی مرحله بعد شد.

او در لیگ قهرمانان فصل گذشته، دیدارهای حساسی همچون لیورپول و رئال مادرید و همچنین پاریس و منچسترسیتی را قضاوت کرد. کویپرس ۳ ماه پیش در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی، بازی انگلیس و لهستان را سوت زد که با برتری دو بر یک شاگردان ساوت گیت به پایان رسید.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها