|

آینده مبهم یک پرسپولیسی

یک رسانه قطری، توضیحاتی درخصوص وضعیت بازیکنان ایرانی حاضر در لیگ ستارگان قطر ارائه کرد.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش شایانیوز به نقل از دانشجو، روزنامه العرب قطر به بررسی آخرین تحولات و تغییرات فهرست تیم‌های قطری در فصل نقل و انتقالات لیگ ستارگان پرداخت. به نوشته این روزنامه، با آغاز فعالیت آماده‌سازی باشگاه‌های قطری و تغییرات در فهرست بازیکنان، تلاش برای جذب برخی بازیکنان در نقل‌وانتقالات نیز آغاز می‌شود و تیم‌ها به دنبال خرید ستاره‌های تأثیرگذار و تقویت خود در فصل آتی خواهند بود.

فصل جدید رقابت‌های فوتبال در قطر در شرایط متفاوتی نسبت به سال‌های گذشته آغاز می‌شود. در این فصل با توجه به برنامه آماده‌سازی تیم ملی قطر برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۲، باشگاه‌ها در مقاطعی از فصل بازیکنان ملی‌پوش خود را در اختیار نخواهند داشت و باید به دنبال جذب بازیکنان خارجی تأثیرگذاری باشند که بتوانند جای خالی ملی‌پوشان را پُر کنند.

مرحله نخست نقل‌وانتقالات با اعلام فهرست خروجی باشگاه‌ها آغاز شد؛ همانطور که الخور از عدم تمایل به تمدید قرارداد کوبایاشی بازیکن ژاپنی خبر داد. السد هم ستاره کره‌ای خود یعنی نام تائه‌هی را کنار گذاشت و ام‌صلال اعلام کرد به روزبه چشمی و کایکی نیاز ندارد. این چهار بازیکن، نفراتی هستند که باشگاه‌های قطری از قطع همکاری با آنها خبر داده‌اند و گزینه‌های دیگری نیز نامزد حضور در لیست خروجی باشگاه‌ها به شمار می‌روند.

در فهرست بعضی از باشگاه‌ها، عدم تمدید قرارداد برخی بازیکنان خارجی قطعی به نظر می‌رسد. مثلاً باشگاه العربی قرارداد ایوب عزّی، بازیکن الجزایری و مارک مونیسای اسپانیایی را تمدید نمی‌کند. بیشترین ابهام درخصوص آینده پنج بازیکن خارجی الغرافه وجود دارد که شرایط ادامه همکاری آنها با این باشگاه مشخص نیست.

درخصوص باشگاه الریان تنها شانس یاسین براهیمی الجزایری برای ماندن بیشتر از سایر گزینه‌هاست و آینده فرانک کومِ کامرونی، شجاع خلیل‌زاده ایرانی و یوهان بولی ساحل عاجی نامشخص است. این امکان وجود دارد که برخی از آنها از این تیم جدا شوند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها