|

وزیر پرسپولیسی؟ به دستور شخص وزیر برای استقلال اسپانسر پیدا کردم!

مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس صحبت‌های جدید و جنجالی در خصوص شایعه کمک وزیر ورزش به پرسپولیس و بحث وزیر پرسپولیسی انجام داد.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش شایانیوز به نقل از میزان، علی‌اکبر طاهری در واکنش به این مسئله که خیلی از استقلالی‌ها معتقدند موفقیت‌های پرسپولیس به خاطر حمایت‌های وزیر ورزش است و به چیزی به اسم "وزیر پرسپولیسی" اعتقاد دارند و اینکه آیا واقعاً چنین مسئله‌ای وجود دارد یا خیر؟ گفت: من در دوره ۲ وزیر مختلف یعنی گودرزی و سلطانی‌فر در پرسپولیس فعالیت کردم و هیچ وقت نشد که چه برای ما و چه برای استقلال، وزیر ورزش بخواهد مستقیم ورود کند و یا دخالتی داشته باشد. نهایتاً این بود که ما مشکلات خودمان را به وزیر ورزش می‌گفتیم و هیچ وقت پشتیبانی خارج از عرف انجام نمی‌شد.

وی ادامه داد: اصلاً این مسئله وجود ندارد که وزیر ورزش بخواهد در مسائل ریز فوتبال مثل اخطارها، آرای کمیته انضباطی یا چنین مسائلی دخالت کند، یا مثلاً فکر کنیم که وزیر ورزش در بحث داوری‌ها دخیل است. حتی وزارت ورزش به دو باشگاه پول هم نمی‌تواند بدهد، پس اصلاً چنین چیزی امکان ندارد.

مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد: گاهی اوقات پیش می‌آید که یک مدیر در پرسپولیس و استقلال به مشکل برمی خورد و پیش وزیر می‌رود تا راه حلی پیدا شود، اما امکان ندارد که وزیر ورزش بخواهد در مسائل اجرایی یک تیم دخالت کند. متاسفانه برخی از این آقایان یاد گرفتند که بعد از باخت و هر ناکامی این مسئله را گردن شخص دیگری بیاندازند و به وزیر ربط بدهند. وزیر هیچ وقت کاری نکرد که به نفع ما و به ضرر استقلال باشد.

طاهری در واکنش به این مسئله که استقلالی‌ها معتقدند در واگذاری دو ورزشگاه شهید کاظمی و امام رضا (ع) به پرسپولیس و استقلال پارتی بازی شده و به خاطر برخی روابط ورزشگاه کاظمی به پرسپولیس رسیده، خاطرنشان کرد: من وقتی دیدم وجود فقط یک محل تمرین به اسم درفشی‌فر برای پرسپولیس کم است و ما مشکل چمن داریم، دنبال پیدا کردن یک زمین دیگر رفتم. یادم می‌آید که حتی برانکو می‌گفت زمین ورزشگاه درفشی‌فر صاف نیست.

وی افزود: بعد از این، دو ورزشگاه به ما معرفی شد یکی ورزشگاه امام رضا (ع) و دیگری شهید کاظمی بود. ورزشگاه کاظمی به خاطر چمن طبیعی که داشت وضعیتش بهتر بود. درست در زمانی که من دنبال پیدا کردن یک زمین دیگر برای پرسپولیس بودم، گودرزی به عنوان وزیر ورزش به من گفت هر کاری که برای پرسپولیس می‌کنی برای استقلال هم بکن! حتی در فصل ۹۵-۹۴ عین همان اسپانسری که برای خودمان آوردم برای استقلال هم آوردم. حالا این یعنی وزیر پرسپولیسی است؟

مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس تاکید کرد: وقتی که بحث ورزشگاه امام رضا (ع) و کاظمی پیش آمد هر دو باشگاه طبیعتاً ورزشگاه کاظمی را می‌خواستند. ما به دفتر سجادی رفتیم و آنجا قرعه کشی انجام شد که چه ورزشگاهی به چه تیمی برسد، اتفاقا خود مدیران استقلال هم قرعه را درآوردند و ورزشگاه امام رضا (ع) به آن‌ها رسید.

طاهری ادامه داد: بعد از اینکه مشخص شد چه ورزشگاه‌هایی به چه تیمی رسیده، من هفته‌ای چند بار به دیدار علیرضا دبیر مسئول خزانه داری شورای شهر می‌رفتم تا در مورد وضعیت ورزشگاه صحبت کنم. دبیر به من می‌گفت که تو هفته چهار، پنج بار در دفتر من حضور داری و دنبال ورزشگاه هستی، اما از استقلال هیچ کسی دنبال کار نمی‌آید. حالا استقلالی‌ها بگویند که آیا این تقصیر وزیر است یا تقصیر خودشان؟

وی در خصوص تفاوت‌های ورزشگاه شهید کاظمی و امام رضا (ع) در امکانات گفت: اگر ورزشگاه شهید کاظمی تکمیل شد فقط با هزینه خودمان بود. شهرداری هم کمک‌هایی می‌کرد، اما ما خودمان ورزشگاه را تجهیز کردیم. یادم نمی‌آید که دقیقاً چقدر هزینه کردیم، اما حتی دنبال این بودیم که کل ورزشگاه را دو طبقه کنیم تا بتوانیم از برخی بازی‌های پرسپولیس در لیگ میزبانی کند. من حتی دنبال زمین‌های اطراف ورزشگاه شهید کاظمی هم رفتم تا بتوانیم استخر، چمن مصنوعی و زمین تمرین شماره ۳ و ۲ را احداث کنیم، این‌ها چیزی بود که خود من دنبالش رفتم.

مدیرعامل اسبق پرسپولیس در پایان گفت: در بحث ورزشگاه‌ها هیچ کدام از افراد وزارتخانه دخالتی نداشتند. حالا اگر ورزشگاه امام رضا (ع) شرایط خوبی ندارد قصور خود آقایان است. حتی یادم است که شهرداری به باشگاه استقلال گفت که کمک می‌کند که چمن ورزشگاه امام رضا (ع) از مصنوعی به طبیعی تغییر پیدا کند، اما نمی‌دانم چرا مدیران استقلال دنبال این مسائل نرفتند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه