|

رضاوند: این اشتباهات در فوتبال پایه هم دیده نمی‌شود

هافبک تیم فوتبال استقلال تهران گفت: اشتباهات داوری که در بازی ما و آلومینیوم اراک رخ داد در فوتبال پایه‌ها هم دیده نمی‌شود.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش شایانیوز به نقل از تسنیم، آرش رضاوند در خصوص دیدار تیمش با آلومینیوم اراک و حاشیه‌های مربوط به داوری این بازی گفت: در صحنه‌ای که تیم ما به گل رسید، هیچ اتفاق مشکوکی دیده نشد و آن صحنه طوری نبود که بگوییم آفساید میلیمتری بود یا فقط دست یا پای بازیکن ما در موقعیت آفساید قرار داشت. در آن صحنه بازیکن ما سه متر از خط آفساید عقب بود و وقتی هم توپ گل شد کمک داور بعد از چند ثانیه پرچم زد و این اشتباهات واقعا در فوتبال پایه هم دیده نمی‌شود چه برسد در مسابقات لیگ برتر. 

وی در قسمت دیگری از حرف‌هایش عنوان کرد: الان برخی کارشناسان می‌خواهند بگویند که قبل از گل فلان اتفاق رخ داد یا اینکه بگویند آیا توپ به پای مهدی قائدی برخورد کرده است یا خیر. واقعا سوال من این است که سرپوش گذاشتن روی اشتباهات داوری چه چیزی را عوض می‌کند؟ چرا در خیلی از بازی‌های لیگ برتر ویدئو چک از طریق موبایل را قبول کردند ولی در بازی ما آن را قبول نمی‌کنند و موبایل را از دست فرهاد مجیدی می‌گیرند؟ استقلال و هوادارانش گناه دارند، خواهش می‌کنم با تیم ما اینطور برخورد نکنید.

رضاوند خاطرنشان کرد: وقتی یک بازی گره می‌خورد زدن یک گل می‌تواند همه چیز را تغییر دهد ولی شما دیدید که گل سالم ما چگونه مردود اعلام شد و صحنه‌های 60 به 40 هم به سود تیم حریف گرفته می‌شد. شما ببینید در نیمه دوم چقدر باید وقت تلف شده گرفته می‌شد، حداقل بازی ده دقیقه وقت اضافه داشت ولی چرا گرفته نشد؟ در یک صحنه به فرشید اسماعیلی ضربه زدند و روی زمین افتاد ولی داور خطای هند اسماعیلی را گرفت، مگر می‌شود خیلی راحت شاهد چنین اشتباهاتی باشیم؟ گلی که تیم ما زد کاملا درست بود و همه دیدند که بازیکن ما چند متر عقب‌تر بود، واقعا این اشتباهات قابل جبران نیست.

هافبک استقلال با بیان اینکه نباید روی اشتباهات داوران سرپوش گذاشت، تصریح کرد: شما دیدید که داور اسپانیایی به دلیل انجام یک اشتباه از جام ملت‌ها کنار گذاشته شد ولی ما می‌خواهیم اینجا اشتباهات داوران را طور دیگری جلوه دهیم و این کارها اصلا درست نیست. اعتقاد من این است که فوتبال ایران نیاز مبرمی به VAR دارد و برای اینکه حق تیمی ضایع نشود باید هر چه سریع‌تر از این تکنولوژی استفاده کنیم. این هواداران واقعا گناه دارند و وقتی حق یک تیم ضایع می‌شود طبیعتا پذیرفتن تساوی یا شکست خیلی سخت است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها