|

معمای میزبانی در گروه A؛ کی، کجا و چطور میزبان بقیه می‌شود؟

ایران، سوریه و عراق سه تیمی هستند که شانسی برای میزبانی ندارند.

لینک کوتاه کپی شد

با مشخص شدن قرعه تیمهای آسیایی در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2022، یک سوال بزرگ مطرح می‌شود. اینکه با توجه به تیمهای حاضر در گروه اول، بازیها به چه صورت برگزار خواهد شد؟

به گزارش فوتبالی، از 6 تیم حاضر در گروه A، فقط دو تیم کره جنوبی و امارات تمام آیتمهای لازم از دید AFC برای میزبانی از حریفشان را دارند و نکته عجیب این است که تکلیف چهار تیم دیگر مشخص نیست.

همانطور که طی روزهای گذشته نوشته بودیم، ایران، سوریه و عراق سه تیمی هستند که شانسی برای میزبانی ندارند. سوریه و عراق به خاطر شرایط و جنگ های داخلی کشورشان نمی‌توانند از حریفانشان میزبانی کنند و ضمنا هم کمک داور ویدیویی ندارند. ایران هم جدا از بحث VAR، به خاطر موارد ناشی از تحریم های بانکی و گمرکی، عدم همکاری شرکای ای اف سی با صدا و سیما و ماجرای کرونا، از دید کنفدراسیون فوتبال آسیا نمی‌تواند در ورزشگاه آزادی از حریفانش پذیرایی کند.

نکته قابل توجه اینکه، لبنان هم به خاطر شرایط کشورش و جنگ و بمب گذاری و درگیریهای داخلی شاید نتواند در بیروت از حریفانش میزبانی کند و حالا باید دید کنفدراسیون فوتبال آسیا چه تصمیمی برای لبنان خواهد گرفت. با توجه به احتمال برگزاری بازیها به صورت متمرکز وجود ندارد، احتمالا کنفدراسیون فوتبال آسیا از فدراسیونهای فوتبال ایران، سوریه، عراق و احتمالا لبنان درخواست خواهد کرد که یک کشور را به عنوان میزبان بازیهایشان معرفی کنند.

با توجه به حضور امارات در گروه اول، گزینه برگزاری هر دو بازی رفت و برگشت در این کشور عربی حوزه خلیج فارس منتفی است و به جز قطر، احتمالا کشورهایی نظیر عمان و اردن و حتی کویت می‌توانند میزبان برخی بازیهای گروه A باشند. خود عمان درگیر رقابتهای مقدماتی جام جهانی است و بعید است که رضایت بدهد تیم دیگری به این کشور آن هم در شرایط کرونا برود.

به نظر می‌رسد معمای میزبانی کشورهای حاضر در مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی 2022، همچنان لاینحل است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها