|

دبی میزبان قطعی بازی استقلال و الهلال!

بازی استقلال - الهلال عربستان به احتمال 99 درصد در امارات برگزار خواهد شد.

لینک کوتاه کپی شد

به نظر می‌رسد بازی استقلال - الهلال عربستان به احتمال 99 درصد در امارات برگزار خواهد شد.

با توجه به اینکه استقلال میزبان بازی با تیم عربستانی است، امیدوار بود که بتواند در تهران و ورزشگاه آزادی از حریفش میزبانی کند منتهی کنفدراسیون فوتبال آسیا به دلایلی که بارها و بارها به آن اشاره کردیم، میزبانی مسابقات را به ایران نمی‌دهد و به همین دلیل استقلال باید یک کشور بی‌طرف را به عنوان میزبان این بازی به AFC معرفی کند. البته این ماجرا فقط شامل استقلال نیست و تراکتور و پرسپولیس و حتی تیم‌های ملی در هیچ رده سنی فعلا نمی‌توانند میزبان رقابتهای زیر نظر ای اف سی باشند. مسایل مربوط به تحریم‌های مالی و بانکی و گمرکی و عدم انتقال پول از ایران به خارج از کشور و همچنین ماجراهای مربوط به کرونا، عدم همکاری شرکای ای اف سی با صدا و سیمای ایران و در نهایت نداشتن وی ای آر باعث شده همه میزبانی‌ها از دست برود.

پیش از این احمد مددی گفته بود در صورتی که میزبانی از الهلال در تهران منتفی شود، این تیم در دوبی امارات با حریف عربستانی‌اش روبرو خواهد شد. با توجه به آنکه بازی استقلال و الهلال قطعا در تهران برگزار نخواهد شد، باشگاه استقلال شهر دوبی را به عنوان میزبان بازی‌اش با الهلال به AFC معرفی کرده و حالا باشگاه الهلال هم باید موافقتش با بازی در این شهر را اعلام کند تا برگزاری بازی در آن سوی آبهای خلیج فارس قطعی شود. ای اف سی مطمئنا پس از هماهنگی ها با امارات، دوبی را به عنوان میزبان معرفی می کند چرا که استقلال میزبان این بازی است و می خواهد از حق میزبانی‌اش استفاده کند و شهری غیر از تهران را خود باشگاه انتخاب کند. 

نکته قابل توجه اینکه تیم عربستانی در اقدامی عجیب به دنبال این بود که در عربستان! میهمان استقلال باشد منتهی رایزنی آنها برای برگزاری بازی در عربستان جواب نداد و حالا باید منتظر بازی دو تیم در امارات باشیم.

منبع: فوتبالی

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه