|

سه پرسپولیسی که با رفتن اسکوچیچ از همه بیشتر ضرر می کنند

یکی از اخبار عجیب پس از بازگشت تیم ملی ایران از منامه به تهران پایان قرارداد دراگان اسکوچیچ و احتمال قطع همکاری با او بود.

لینک کوتاه کپی شد

 همه چیز از صحبت های دو پهلوی رئیس فدراسیون فوتبال آغاز شد. شهاب الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال ایران پس از ورود کاروان تیم ملی به پایتخت، خود را در محاصره خبرنگاران دید و دقایقی با آنها صحبت کرد و البته از پاسخ روشن به پرسش‌ها طفره رفت اما نوع صحبت هایش طوری بود که خبرنگاران حاضر در صحنه، اینطور برداشت کردند که او حمایت لازم را برای ادامه کار اسکوچیچ ندارد.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد ادامه حضور اسکوچیچ تصریح کرد: «انشالله، حالا باید جلوتر برویم و این کاری است که باید برود در هیئت رئیسه. هیئت رئیسه بالاترین مرجع تصمیم گیری است. جا دارد از برادران خوبم و سرکار خانم موسوی تشکر کنم. باید آنجا بررسی کنیم. فوتسال و فوتبال بانوان را داریم و فوتبال مسیرش به روشنی مشخص است.

امیدوارم همه به روشنی این مسیر کمک کنیم. امیدوارم همه باعث و بانی خوشحالی ملت عزیزی شویم که روزهای سختی را از نظر اقتصادی می‌گذرانند. امیدوارم در روزهای واپسین این دولت و دولت مستقر جدید، فوتبال را ببینند و امکان مالی را فراهم کنند تا در این راستا برنامه ریزی کنیم. فوتبال به دنبال این است که اعتبارش را برگرداند و در این راه گام برداشته. بحث تجاری کردن فوتبال مبحث بسیار بسیار مهمی است که تفاوت این فدراسیون با قبلی را رقم خواهد زد.

من فکر می‌کنم شباهت های ما در دیگر موضوعات هم با فدراسیون های قبلی کمتر است. به همین دلیل شما می‌بینید تیم ملی ایران اعتبارش را کسب می‌کند و همه ابزار و امکان را فدراسیون در اختیار قرار داده تا تیم ملی سربلندانه، سرافرازانه، مدبرانه و شکوهمندانه قدم در این مسیر بردارد. انشالله مدیریت فدراسیون و دوستان من در این راستا فضا را باز کنیم و متبحرانه جلو برویم و گام بردارم.»

شهاب الدین عزیزی خادم در پایان در پاسخ به خبرنگاران سمج که به دنبال گرفتن جواب قطعی به سوال خود بودند، گفت: «آقای اسکوچیچ زحماتش قابل تقدیر است. ما احترام می‌گذاریم به ایشان، ما هم تمام قد تا امروز که بودیم همه کنار هم بودیم و این را قطعا هیئت رئیسه تصمیم می‌گیرد. اینکه قراردادش تمام شده بله اما فدراسیون مبنای تصمیماتش جمعی است. من به عنوان عضوی از فدراسیون، تابع تصمیم جمع هستم و برنامه ریزی خواهم کرد و خیر و صلاح فوتبال رقم خواهد زد و آقای اسکوچیچ هم خیلی زحمت کشیدند.»

اما شاید این اتفاق خبر خوبی برای حداقل دو پرسپولیسی نباشد. به نظر شما کدامیک از بازیکنان پرسپولیس بیشتر از جدایی احتمالی دراگان اسکوچیچ ضرر خواهند کرد؟

جواب مهدی ترابی ستاره پرسپولیس نیست چرا که او در تیم اسکوچیچ به یک نیمکت‌نشین محض تبدیل شده بود. سیامک نعمتی دیگر ملی‌پوش پرسپولیس حتی فرصت بازی در منامه پیدا نکرد. همچنین محمدحسین کنعانی‌زادگان نیز یک ملی‌پوش تازه وارد نیست و دردوران مارک ویلموتس و کارلوس کی‌روش هم فیکس بوده است.

اما شاید شرایط برای ۳ پرسپولیسی دیگر فرق کند. با رفتن اسکوچیچ ممکن است جانشین او دیگر وحید امیری ۳۳ ساله را دعوت نکند. شاید سرمربی بعدی تیم ملی از احمد نوراللهی در ترکیب اصلی تیمش استفاده نکند یا حتی میلاد سرلک را دعوت نکند.

بنابراین به نظر می‌رسد از میان ۶ ملی‌پوش پرسپولیسی، رفتن اسکوچیچ از تیم ملی بیشتر به ضرر وحید امیری، احمد نوراللهی و میلاد سرلک خواهد بود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه