|

بازیکنی که در تیم ملی یک دقیقه هم بازی نکرد اما ناراحت نشد!

سیامک نعمتی مدافع -‌هافبک ملی پوش پرسپولیس جزو معدود بازیکنانی است که هرگز نتوانست در مسابقات انتخابی گروه C در بحرین برای کشورمان بازی کند.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش شایانیوز به نقل از خبر ورزشی، با این وجود تصاویر و ویدئوهای شادی او به همراه مهدی قایدی روی سکوهای بازی با بحرین در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد. نعمتی یکی از چهره‌های همیشه خندان اردوی تیم ملی ایران در کشور بحرین بود که نشان داد موفقیت تیم ایران از هرچیزی مهم تر است. ببینید او در این مصاحبه چه می‌گوید:

۴ بازی و ۴ برد شما را نه تنها به دور نهایی انتخابی جام جهانی قطر رساند بلکه در سید یک هم قرار گرفتیم؟ البته پیروزی مقابل هنگ کنگ و کامبوج قابل پیش بینی بود؟

خدا را شکر که تیم ملی در این چهاربازی خوش درخشید و به پیروزی رسید. اینکه کدام بازی قابل پیش بینی بوده را خیلی قبول ندارم. شما دیدید تیم ملی عراق با خوش شانسی و روی گل به خودی هنگ کنگی‌ها را شکست داد و نمی‌توان گفت برای ما هم حریف آسانی بوده است.

کامبوج که آسان بود؟

به شخصه معتقدم به همه حریفان باید احترام گذاشت. ما ۱۰ گل به این تیم زدیم ولی آنها هم زحمت خود راکشیدند.

یکی از تصاویر و فیلم‌هایی که خیلی سروصدا کرد شادی تو و مهدی قایدی در بازی با بحرین روی سکوها بود. توضیحی می‌دهی؟

در تیم ملی همه بچه‌ها با هم رفاقت نزدیکی دارند و آن لحظه هم واقعا خوشحال بودیم چون رقیب مستقیم خودمان را درخاک خودش شکست دادیم. یکسری اتفاقات غیر فوتبالی میزبانی را از ایران گرفت و خیلی خوشحال بودیم که بحرین را در خاک خودش شکست دادیم. این برد ارزشمند بود و ما هم یک جشن کوچولو روی سکوها گرفتیم.

(به شوخی) ولی با یک استقلالی شادی کردید؟

در بحرین آبی و قرمز نداشتیم. همه یک رنگ بودیم و آن هم رنگ سفید ایران است. هدف همه ما صعود از گروه و موفقیت تیم ملی است.

حتی با وجود آن که حتی یک دقیقه هم به سیامک نعمتی بازی نرسید؟

این صلاحدید سرمربی تیم ملی است. بازی کردن یا نکردن من مهم نیست بلکه آنچه مهم است بردن تیم ملی است. خدا را شکر هم تیم ملی ما نتایج خوبی گرفته و دل مردم را شاد کرده است.

راستی مهدی طارمی هم بعد از برد بحرین مشابه حرف‌های تو را زد و گفت که برای این بازی‌ها همه مردم و به ویژه رسانه‌ها بحث‌های آبی و قرمز را کنار بگذارند؟

دقیقا همین طور است. الان تیم ملی ایران تأکید می‌کنم تیم ملی ایران با لباس زیبای سفید بازی دارد و باید فارغ از هررنگی به موفقیت تیم کشورمان فکر کنیم.

بازی با عراق شاید مهم ترین بازی ما بوده باشد. درخصوص این بازی صحبتی نداری؟

بله، بازی سختی بود اما ما محکوم به بردن عراق بودیم. بچه‌ها پس از سه پیروزی روحیه خوبی داشتند و می‌خواستیم نتیجه خوبی در آخرین بازی خود در گروه بگیریم و بالا برویم. هدف تیم ایران صعود به جام جهانی است و برای رسیدن به این مقصود باید عراق را که تیم خوبی است پشت سر می‌گذاشتیم. یک گل زدیم و شاید بدشانسی و درخشش دروازه بان حریف اجازه نداد حداقل ۲ گل دیگر بزنیم. با این وجود خوشحالیم و این برد را به همه مردم ایران تبریک می‌گویم.

ایران و ژاپن در سید یک هم قرارگرفته و به هم نمی‌خورند. نظری نداری؟

در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی همه تیم‌ها با قدرت و برنامه ریزی می‌آیند. امیدوارم حمایت بیشتری از تیم ملی و آقای اسکوچیچ انجام شود تا تیم خوب ما با خیالی آسوده تر دراین رقابت‌ها شرکت کرده و انشالله با قدرت به جام جهانی صعود کند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه