|

ارزشمندترین و پر هوادارترین تیم آسیا؟

الهلال عربستان رقیب استقلال تهران در لیگ قهرمانان آسیا به عنوان پر هوادارترین و ازشمند ترین تیم قاره آسیا شناخته می شود.

لینک کوتاه کپی شد

 تیم فوتبال الهلال همیشه به عنوان متمول ترین تیم سعودی و یکی از پرهواداران ترین تیم آسیا شناخته شده است. الهلال جایگاهی مثل بایرن مونیخ در آلمان دارد. این تیم پرافتخار سعودی همیشه بیشترین سهم از بازیکنان ملی پوشان عربستان را در اختیار دارد و مثل بایرن مونیخ، کار بازیکن سازی و تزریق به تیم ملی کشورش را برعهده دارد.

 

 

*الهلال پرهوادارترین باشگاه فوتبال آسیا در صفحات مجازی

الهلال امسال در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2021 به استقلال رسیده است.در فضای مجازی و مخصوصا توئیتر به عنوان اولین و پرکاربردترین شبکه اجتماعی در میان کشورهای عربی الهلال پشتوانه هواداری بسیار زیادی دارد و می توان این تیم را بنا به آمار در صفحات مجازی پرهوادارترین باشگاه فوتبال آسیا نامید.

توئیتر رسمی باشگاه الهلال 9 میلیون و 300 هزار دنبال کننده دارد و این نشان می دهد پرهوادارترین تیم باشگاهی آسیاست. با نگاه به صفحات کانال‌های هواداری این تیم متمول سعودی متوجه می شوید در اکثر کانال ها بیش از 2 تا 3 میلیون دنبال کننده دارد.

 

 

النصر رقیب سنتی و همشهری الهلال که در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا باید به مصاف تراکتور برود با داشتن 3 میلیون دنبال کننده در صفحه توئیتری اش در رده دوم باشگاه های پرهوادار عربستانی قرار دارد. الاهلی و الشباب در رده های سوم و چهارم از نظر هواداری قرار دارند.

*حمایت تمام قد رسانه های سعودی از الهلال

با نگاه آماری به رسانه های عربستان کاملا مشخص می شود که این تیم شهر ریاض حمایت 80 درصد رسانه های تصویری و مکتوب این کشور را دارد. خبرنگاران مشهور سعودی صراحتا هواداری خود از الهلال را اعلام می کنند و بارزترین خبرنگار ورزشی عربستان به نام ولید الفراج با برنامه «الدوری مع الولید» مشهورترین برنامه ورزشی تلوزیون عربستان صراحتا از باشگاه الهلال حمایت می کند و در توئیترش 7 میلیون نفر دنبال کننده دارد.

 

 

نشریه «الریاضیه» عربستان معروف ترین روزنامه چاپ این کشور بارها با تیترهای حمایتی از الهلال نشان داده از این تیم پرهوادار ریاض حمایت می کند. روزنامه های الجزیره، سعودی اسپورت، المیدان الریاضی و ... از حامیان و نزدیکان باشگاه سعودی به شمار می آیند.

*حمایت مالی ویژه خاندان آل سعود؛  الهلال 1300 میلیارد تومانی

عموما از نوشته های رسانه های عربستانی مطالبی نظیر اینکه فلان شاهزاده به باشگاه الهلال مبلغ چند میلیارد تومان کمک بلاعوض کرده است خوانده می شود. کمک شاهزاده های سعودی به باشگاه های فوتبال در این کشور عرف است. کمک به باشگاه الاهلی و النصر نیز از سوی شاهزاده ها صورت می گیرد اما کمک به این باشگاه در مقایسه با الهلال چیزی نیست. 

خاندان آل سعود با توجه به جایگاه الهلال به دلیل هواداران بی شمارش از این تیم حمایت مالی ویژه ای می کند. طبق گزارش نشریه «المیدان الریاضی» عربستان الهلال گران ترین تیم این کشور است و ارزش تقریبی تیم کنونی الهلال با احتساب ستاره های خارجی اش 198 میلیون ریال سعودی(تقریبا 1300 میلیارد تومان) است.

الهلال با 3 قهرمانی در آسیا پرافتخاترین تیم قاره کهن هم به شمار می آید.

منبع:فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها