|

مجتبی خورشیدی سرپرست تیم ملی فوتبال تمرین دهنده بود؟

علی کریمی کاندیدای انتخابات فدراسیون فوتبال پس از انتخاب مجتبی خورشیدی سرپرست تیم ملی به این اتفاق واکنش نشان داد.

لینک کوتاه کپی شد

مجتبی خورشیدی به عنوان سرپرست تیم ملی انتخاب شده است. از آنجایی که چهره شناخته شده ای بشمار نمی رود این انتخاب برای خیلی ها جای سوال دارد. 

در قسمتی از حکم عزیزی خادم به خورشیدی آمده است:

نظر به تعهد وتجربیات ارزشمند جنابعالی و به موجب این ابلاغ به عنوان سرپرست تیم ملی فوتبال بزرگسالان منصوب می‌شوید.

موفقیت وبهروزی روز افزونتان را در انجام وظایف محوله از خداوند منان خواستارم.

کنایه علی کریمی به عزیزی خادم؛ آخرین نخبه فوتبال ایران پیدا شد

صادر شدن یک حکم عجیب برای سرپرست تیم ملی باعث شد تا کریمی خیلی زود با کنایه ای سنگین در یک استوری به رئیس فدراسیون فوتبال این طور توپ و تشر بزند.

130756

خورشیدی تمرین دهنده ماشین سازی بود؟

درباره حضور خورشیدی گفته می شود خورشیدی به همراه تیم راهی سیرجان نشده است و به عنوان یک مربی تمرین دهنده در ماشین سازی حضور دارد تا در زمان بی مربی بودن سبزپوشان او به تمرین دادن تیم بپردازد. 

 

اما مجتبی خورشیدی سرپرست جدید تیم ملی فوتبال کیست؟

به همین بهانه دقایقی با مجتبی خورشیدی صحبت کردیم. مربی ای که اگر به عنوان سرمربی تیم ماشین سازی به همراه این تیم به سیرجان می رفت اکنون به عنوان سرپرست تیم ملی انتخاب نمی شد. مخالفت باشگاه ماشین سازی با ادامه حضور او در راس کادر فنی این تیم موجب شد تا عزیزی خادم طی حکمی او را به عنوان سرپرست تیم ملی انتخاب کند. 

بی تعارف به عنوان اولین سوال انتخاب شما به عنوان سرپرست تیم ملی تعجب خیلی ها را به همراه داشته است! اگر بخواهید در فضای آرام به منتقدین خود پاسخ دهید چه می گویید؟

بهتر است پیش از قضاوت روزمه من را در فوتبال مطالعه کنید و این تنها حرفی است که من در دفاع از خود می زنم. یک شبه وارد فوتبال نشده ام و با رابطه هم انتخاب نشده ام. من فوق لیسانس فیزیولوژی ورزشی دارم و هم اکنون در دانشگاه علامه طباطبایی مدیریت راهبردی سازمان های ورزشی می خوانم و از سال 75 در فوتبال بوده ام و در سمت های مختلفی کار کرده ام اما هیچ گاه حضورم در فوتبال با تبلیغ همراه نبوده شاید به این دلیل که بازیکن شاخصی نبوده ام. بازیکن نوجوانان راه آهن و جوانان پرسپولیس بودم و در رده سنی بزرگسالان در تیم ژاندارمری بازی کردم و به دلیل مصدومیت سختی که برایم رقم خورد مجبور شدم فوتبال را کنار بگذارم و سراغ تحصیل رفتم اما توام با تحصیل از سال 75 حضور در پست های مختلف فوتبال از جمله مدیریت را تجربه کردم که بیشتر این سمت ها در باشگاه راه آهن بوده است.

18 سال در باشگاه راه آهن به عنوان معاون ورزشی، معاون اجرایی و قائم مقام باشگاه حضور داشتم. یک سال هم در باشگاه استقلال در زمان مدیریت کاظم اولیایی معاون اجرایی باشگاه بودم. در برهه ای سرپرستی باشگاه راه آهن به من واگذار شد. دراین تیم مدیر فنی و مربی هم بودم. به همراه تیم امیدهای راه آهن قهرمان تهران شدم و در جام اتحادیه به عنوان نایب قهرمانی دست پیدا کردم. علاوه بر راه آهن در استقلال اهواز – استقلال تهران – آلومینیوم هرمزگان – پاس همدان – پارس جنوبی – شهرداری تبریز – نفت تهران و شهرداری تبریز به عنوان مربی حضور داشتم و در تیم های پاس همدان و شهرداری همدان و این اواخر به مدت کوتاهی در ماشین سازی سرمربیگری کردم. 

و اگر باز هم بخواهی از خود دفاع کنی چه می گویی؟ 

شما و یک هر علاقمند به تیم ملی و هر ژورنالیستی می تواند از من انتقاد کند اما آنچه که من می دانم 25 سال در فوتبال هستم و زحمت کشیدم و اگر قرار بود با رابطه به این سمت برگزیده می شدم خیلی زودتر ازاین ها باید پست می گرفتم. اصلا و ابدا. اشتباه نکنید. من نمی گویم بهترین گزینه برای این سمت هستم. قطعا افراد بهتر از من برای احراز این سمت وجود دارند اما فدراسیون فوتبال بعد از بررسی سوابق و تحصیلات و تجربیات من، من را به این سمت برگزیده است. فدراسیون فوتبال یک گروه مطالعاتی دارد که روی انتخاب ها حساس است و بعد از مطالعه تصمیم گیری می کند. من یک شبه وارد فوتبال نشده ام و کسی من را توصیه نکرده است و اگر کسی روی این نکته تاکید کند در حق فدراسیون فوتبال جفا کرده است چون این واقعیت ندارد. من زبان هم بلد هستم و فکر نمی کنم انتخاب من جفا در حق تیم ملی باشد. هر چند کار در تیم ملی با هر پیشینه ای برای من افتخار است و همانند سرباز در خدمت تیم ملی خواهم بود. 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها