|

جلسه سرنوشت‌ساز در فدراسیون برای پرسپولیس

پرسپولیس به شکلی عجیب درگیر ماجرای فدراسیون فوتبال و مارک ویلموتس شده است.

لینک کوتاه کپی شد

 یکی از خبرهای عجیب چند روز اخیر فوتبال ایران مربوط به عدم پرداخت مطالبات شستا و در نهایت این موضوع باعث شده تا سه دنگ از ساختمان فدراسیون فوتبال و همچنین باشگاه پرسپولیس به دلیل این بدهی به شستا واگذار شود. 

این اقدام در شرایطی افتاده است که صادق درودگر، عضو سابق هیات رئیسه فدراسیون فوتبال و کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال پیش از این و در تاریخ 3 اسفند مدعی شده بود که بدهی شستا به طور کامل پرداخت شده است. این صحبت‌های درودگر در آستانه انتخابات فدراسیون فوتبال یکی از چالش‌های این فدراسیون را به نظر پایان یافته نشان می‌داد. رئیس کمیته اقتصادی فدراسیون فوتبال روز سوم اسفندماه سال ٩٩ در این مصاحبه گفت مشکل پرداخت پول شستا حل شده و دیگر قرار نیست ساختمان این فدراسیون به تملک آنها دربیاید. درباره پرونده شستا بر اساس قانون و مصوبه‌ای که بود، تمام بدهی خود را پرداخت و مشکل را حل کردیم." 

درودگر درباره این موضوع که پرداخت پول به چه شکل بوده هم اینطور گفته بود: " ما یک مصوبه رفع تعهد ارزی داشتیم و قانونی مشکل را حل کردیم. طلب خود را به ارزش یوروی همان زمانی که پول را از شستا گرفتیم(حدود ١۴ هزار تومان) پرداخت کردیم. خلاصه کل پول پرداخت شده است!" 

اکنون اما با گذشت نزدیک به دوماه از این اتفاق چند روز پیش طی خبری عجیب پای باشگاه پرسپولیس نیز به این ماجرا باز شد. در این خبر آمده است با توجه به عدم پرداخت مطالبات شستا از سوی فدراسیون فوتبال، سه دنگ از باشگاه پرسپولیس تحت تملک شستا در آمده است!

باشگاه پرسپولیس از زمان انتشار این خبر در تلاش است موضوع را در پیگیری با وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال حل کند. در این پیگیری‌ها مشخص شده که خبر کاملا صحت دارد و شستا با توجه به عدم پرداخت مطالبات توانسته حکم قانونی در این زمینه دریافت کند. 

در این رابطه قرار است روز چهارشنبه جلسه‌ای در فدراسیون فوتبال با حضور نمایندگان باشگاه پرسپولیس، شستا، وزارت ورزش و عزیزی خادم به عنوان ریاست فدراسیون برگزار شود و این موضوع بررسی و به نتیجه نزدیک شود. 

در صورتی که این مساله منتهی به توافق طرفین برای خروج تملک شستا بر سه دنگ باشگاه پرسپولیس نشود، این باشگاه با خسارت بزرگی خصوصا در بحث حضور در خصوصی سازی مواجه خواهد شد. در شرایط کنونی اما نگاه‌ها به جلسه روز چهارشنبه خواهد بود و باید دید خروجی آن در نهایت چه خواهد شد.

منبع:ورزش3

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها