|

از گل‌های به ثمر نرسیده مهدی طارمی چه خبر؟

بازگشت طارمی به همان روزهای درخشان، کار یک یا دو بازی است؛ فقط نباید بیش از این طارمی را برای گل زدن تحت فشار قرار داد.

لینک کوتاه کپی شد

گزارش‌های منتشر شده درباره مهدی طارمی و روند گل‌نزدن‌های او در هفته اخیر از این قرار است: «طارمی مهاجم ایرانی فصل گذشته موفق شد در تیم ریوآوه پرتغال ۱۸ گل به ثمر برساند و این فصل راهی تیم پورتو شد. طارمی هرچند در هفته‌های نخست حضور در پورتو چندان به کار گرفته نمی‌شد، اما به تدریج قابلیت‌هایش را در این تیم به نمایش گذاشت و توانست به یکی از اساسی‌ترین مهره‌های پورتو تبدیل شود.

سرعت رو به رشد طارمی با به ثمر رساندن ۹ گل در لیگ پرتغال، ۵ گل در جام حذفی و در نهایت یک گل در لیگ قهرمانان اروپا به تدریج کم و کمتر شد و شرایط به گونه‌ای پیش رفت که پای او در ۹ بازی گذشته (۸ بازی در پورتو و یک بازی در تیم ملی ایران) به گل باز نشده است.

هرچند طارمی در این مدت هم با پاس گل یا گرفتن پنالتی تاثیر خود را نشان داده است اما افت گلزنی در مهاجمی که از وی به عنوان ماشین گلزنی پورتو یاد می‌شد، باعث تعجب رسانه‌های پرتغال شده است.»

رسانه‌ها بابت چند هفته ناکامی طارمی در گل زدن شگفت‌زده شده‌اند اما همه آنها می دانند وقتی این مهاجم از لیگ قطر به پرتغال رفت، کمتر کسی تا این اندازه به او امیدوار بود. شاید به ندرت افرادی پیدا می‌شدند که شاهد چنین موفقیتی از سوی طارمی باشند؛ چرا که دوام آوردن در فوتبال اروپا حتی در سطح لیگ پرتغال کار ساده‌ای نیست. مهدی طارمی هفته‌های متمادی روی بورس بود و گزارش‌ها و تحلیل‌های مثبتی هم از او درج شد اما یک مهاجم گلزن، قرار نیست همیشه روی فرم باشد یا هر لحظه بوی گل بدهد.

از طارمی همان قدر که در تعاریف از او افراط شد باید در بزنگاه دوران افت نیز زیاده روی نکرد؛ مهدی طارمی همچنان مهاجم شماره یک پورتو است؛ همان بازیکنی که در لیگ قهرمانان اروپا خوش درخشید و در لیگ پرتغال هم جزو بهترین‌ها بود. خبر پیشنهادهای تازه او دهان به دهان می‌چرخید و حتی خیلی‌ها، تیمی بالاتر از پورتو را برای فصل بعد طارمی متصور بودند.

بازگشت طارمی به همان روزهای درخشان، کار یک یا دو بازی است؛ فقط نباید بیش از این طارمی را برای گل زدن تحت فشار قرار داد. طارمی برمی‌گردد، با گل هم برمی‌گردد اما هر وقت او برگشت، در تعاریف و واژه‌هایی که برای مهدی یا هر بازیکنی استفاده می‌شود نباید زیاده‌روی کرد؛ به همین سادگی...

منبع: خبرورزشی

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها