|

ستاره‌های گل‌نزن چلسی

چلسی سابقه طولانی در جذب ستاره برای خط حمله و تبدیل کردن آن‌ها به بازیکنانی معمولی و گل‌نزن دارد!

لینک کوتاه کپی شد

وقتی شماره ۱۱ را می‌پوشی، هواداران انتظار دارند ماشین گلزنی تیم‌شان باشی اما تیمو ورنر آلمانی که تابستان گذشته باشگاه‌های بزرگ بر سر جذبش رقابتی تنگاتنگ داشتند با انتخاب چلسی به جمع ستاره‌های ناکام خط حمله این تیم لندنی پیوسته. چند هفته بیشتر به پایان فصل نمانده و تیمو فقط ۵ گل در لیگ برتر زده. به نظر می‌رسد تیمو هم به جمع مهاجمان گل‌نزنی که در ادامه معرفی خواهیم کرد، اضافه شده. 

آندری شوچنکو

یکی از بهترین مهاجمان تاریخ میلان را چلسی شکار کرد. سال ۲۰۰۶ پس از کسب توپ‌ طلا و در اوج با ۳۱ میلیون پوند راهی لندن شد اما در فصل نخست فقط ۴ گل در ۳۰ بازی لیگ برتری زد. شِوا در فصل دوم تنها ۵ گل زد و به میلان تیم سابقش قرض داده شد. در نهایت بعد از ناکامی در چلسی به دیناموکیف بازگشت تا در باشگاه اولش کارش را به اتمام برساند. 

آلوارو موراتا

خرید ۶۰ میلیون پوندی از رئال‌مادرید که آن زمان رکورد باشگاه بود. در شروع ناکامی‌ها در جام خیریه مقابل آرسنال یک پنالتی از دست داد. ۱۱ گل در طول فصل در لیگ برتر زد اما آمارش در اروپا بدتر بود، چراکه فقط یک گل به ثمر رساند. فصل اول ۱۵ گل و فصل بعد ۹ گل. در نهایت با ۵۸ میلیون پوند به اتلتیکو فروخته شد. این روزها هم که به یوونتوس برگشته. 

فرناندو تورس

برخی از هواداران چلسی اعتقاد دارند گلی که در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان ۲۰۱۲ مقابل بارسلونا در نوکمپ زد به ۵۰ میلیون پوند می‌ارزد. با این حال تورس سایه‌ای از مهاجمی بود که در لیورپول دیدیم. در مجموع ۴۵ گل در ۱۷۲ بازی برای لندنی‌ها زد. به میلان و سپس اتلتیکو رفت و در نهایت در ژاپن بازنشسته شد تا به بدنسازی‌اش برسد!

روملو لوکاکو

مهاجم غول‌پیکر بلژیکی این روزها در حال درخشش برای تیم ملی کشورش و اینتر است. او سال ۲۰۱۱ با قراردادی ۱۷ میلیون پوندی از اندرلخت به چلسی پیوست و برای کنار زدن تورس در ترکیب آبی‌ها تلاش کرد. او حتی یک گل هم برای چلسی نزد و به وست‌برومویچ و سپس اورتون قرض داده شد. سال ۲۰۱۷ هم در ازای ۷۵ میلیون پوند به منچستریونایتد پیوست. 

رادامل فالکائو

مهاجم کلمبیایی هرجا که رفت، از پرتغال تا اسپانیا و این اواخر در ترکیه خوب گلزنی کرد اما به طرز عجیبی در انگلیس ناکام بود. پس از طلسم شدن در منچستریونایتد، چلسی فرصت دیگری به فالکائو داد و برای یک فصل با ۴ میلیون پوند او را قرض گرفت. ۱۷۰ هزار پوند در هفته هم به او حقوق دادند ولی همیشه مصدوم بود و فقط یک گل زد تا برای احیا به موناکو برگردد. 

گونسالو ایگواین

به نظر می‌رشد مشکل بدنی باعث شد مهاجم آرژانتینی که همیشه در فوتبال کندتر ایتالیا درخشیده بود، نتواند در انگلیس فرم خوبش را به دست بیاورد. ساری ژانویه ۲۰۱۹ شاگرد سابقش را قرض گرفت اما در استمفوردبریج چشمه گلزنی‌اش خشک شد. ۵ گل در ۱۹ بازی نشان‌دهنده توانایی ایگواین نبود. به یوونتوس برگشت و حالا در اینترمیامی بازی می‌کند. 

آدرین موتو

بیشتر از گلزنی تمایل داشت دردسر ایجاد کند! موتو در پارما یک ستاره بود و با حضور آبراموویچ او را با ۱۵ میلیون پوند چلسی خرید. سال ۲۰۰۴ با مورینیو درگیر شد و سپس تست کوکائینش مثبت شد. حواشی عجیب و غریب همیشه این ستاره را تحت‌تأثیر قرار داده بود. چلسی او را در نهایت اخراج کرد. در یک فصل فقط ۱۰ گل برای چلسی زد. 

ماتیا کژمان

شکارچی صربستانی محوطه جریمه در آیندهوون بود. با ثبت رکوردهای گلزنی در هلند به چلسی پیوست اما ۴ گل برای آبی‌های لندن به ثمر رساند. مورینیو از او ناامید شد و در نهایت کژمان را به اتلتیکومادرید فروختند. کژمان این روزها ایجنت فوتبال شده و ستاره فوتبال صربستان یعنی سرگی میلینکوویچ ساویچ یکی از موکلان اوست.

منبع: خبرورزشی

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها