|

علی دایی آمریکا می ماند یا باز می گردد؟

اگر اتفاق خاصی نیفتد علی آمریکا را ترک می کند و به ایران برمی‌گردد.

لینک کوتاه کپی شد

چند وقتی است سفر علی دایی به آمریکا بازتاب زیادی در رسانه ها داشته است. بهمن ماه 1399 بود که خبر سفر او به آمریکا منتشر شد و برخی این سفر را به واکسن کرونا ربط دادند اما آیا علی دایی آمریکا را ترک می کند؟

آنطور که خانه فوتبال گزارش داده اگر تغییر خاصی در سفر دایی به وجود نیاید او امروز به ایران برمی‌گردد تا به فعالیت‌های تجاری خود ادامه دهد.

چند وقتی می شود علی دایی تیم فوتبالی را سرپرستی نمی کند و بیشتر به خاطر نزدیک شدن کریستیانو رونالدو به رکورد آقای گلی او بر سر زبان هاست.

علی دایی در آمریکا واکس زد؟

بعد از سفر او به آمریکا سایت مشرق از سفر او انتقاد کرد و با انتشار نظر یک کاربر فضای مجازی سفر او به آمریکا را به واکسن زدن مربوط دانست.

علی دایی چنین خبری را تائید نکرده است. آنطور که همشهری گزارش داده از جمع فوتبالی‌های مقیم آمریکا احمد سجادی، محمد محمدی و ناصر پورمهدی واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند. مجید صالح، داریوش یزدانی، وحیدطالب لو، محمد خاکپور  و … در نوبت تزریق واکسن قرار دارند.

علی دایی شهروند آمریکا است؟

خرداد ماه سال 1390 بود که برنا از شهروندی علی دایی در آمریکا خبر داد. به نوشته این سایت بعد از پیروانی نوبت به فوتبالیست های دیگر رسید تا شهروند آمریکا شوند. سرشناس ترین آنها علی دایی بود.

سرمربی فصل گذشته پرسپولیس از سال های دور کارهای مربوط به اقامت خود در آمریکا را انجام داد و هم اکنون شهروند این کشور به حساب می آید.

در روزهایی که آتش اختلافات میان مایلی کهن و دایی شعله ور بود مایلی کهن به انتقاد از حضور ورزشکاران در آمریکا پرداخت و در مصاحبه ای بلند بالا عنوان داشت اگر ما با آمریکا مشکل داریم به چه علت ورزشکارانمان برای رفتن به ینگه دنیا سر و دست می شکنند؟!

alidae-AMERICA

 

عدم توافق با باشگاه ایرانی دلیل  سفر به آمریکا؟

جام جم هم در این مورد نوشت: شهریار فوتبال ایران شهریور ماه سال گذشته از پرسپولیس اخراج شد، اخراجی تاریخی که در تاریخ حاشیه های فوتبال ایران برای همیشه ثبت شد.

به فاصله ماه ها از اخراج جنجالی علی دایی حالا ملوان مشتری سرسخت این مربی است و بهشتی مالک ملوان نیز بارها برای علی دایی پیغام و پسغام فرستاده و یا خود شخصا با این مربی صحبت کرده است.

اما آقای گل فوتبال جهان هر بار برای نرفتن به انزلی بهانه ای می رود اما با تمام این اوصاف باید گفت دایی تصمیم بسیار مهمی گرفته است.

وی اظهار داشته اگر با ملوان به توافق نرسد شاید به تصمیم دیگر خود به طور جدی فکر کند؛ خروج از ایران و اقامت در آمریکا. البته علی دایی سال هاست گرین کارت آمریکا را دارد و در سال دو بار به ینگه دنیا می رود اما گویا اینبار اگر برود ماندگار می شود.

.دایی در محافل دوستانه به این موضوع اشاره کرده اما آن را حتمی ندانسته است. البته هنوز تکلیف علی دایی با ملوان به طور کامل روشن نشده اما واضح است که وی دیگر شوق و شور زیادی برای مربی گری در فوتبال ندارد.

شاید آن اخراج تاریخی هنوز علی دایی را از شوک خارج نکرده است! رفتارهای نه چندان مناسب با اسطوره های فوتبال ایران پیش از این احمدرضا عابدزاده را از فوتبال ایران فراری داده است.

.علی دایی در صورت خروج از ایران ساکن لس آنجلس آمریکا خواهد شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها