|

خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس یک بازی سیاسی است!

امیررضا واعظ آشتیانی گفت: من برای چندمین بار می‌گویم که این بازی ورود استقلال و پرسپولیس به بازار بورس یا سرمایه چیزی جز یک بازی سیاسی…

لینک کوتاه کپی شد

امیررضا واعظ آشتیانی، مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال درباره خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس به دانشجو گفت: من برای چندمین بار می‌گویم که این بازی ورود استقلال و پرسپولیس به بازار بورس یا سرمایه چیزی جز یک بازی سیاسی نیست و هرگونه تحلیل و سخن گفتن در این باره بی فایده است.

مدیرعامل سابق استقلال: وزیر ورزش باید پاسخگو باشد

واعظ آشتیانی افزود: وقتی می‌آییم در این باره حرف کارشناسی می‌زنیم آقایان می‌گویند این افراد اطلاعی در این رابطه ندارند، ولی جالب است که وقتی خودشان در همین خصوص حرف غیرکارشناسی می‌زنند همان حرف‌ها می‌شود حجت!

قائم مقام اسبق سازمان تربیت بدنی گفت: مسعود سلطانی فر یکبار برای همیشه بیاید و در این باره صحبت کند. شکر خدا رسانه هم که به اندازه کافی وجود دارد و همه آن‌ها آماده هستند که حرف‌های وزیرشان را بشنوند. بیاید و شفاف سازی کند و بگوید با چه فرمولی می‌خواهند این دو باشگاه را به بخش خصوصی واگذار کنند. اگر راه شان درست بوده پس چرا تا امروز نتوانسته اند این خواسته را عملی کنند و اگر نمی‌توانند چرا دنبال راهکار درست نیستند.

واعظ آشتیانی ادامه داد: پس نتیجه گیری می‌کنیم که وقتی چنین تصمیماتی نتیجه نمی‌دهد پس این اقدامات چیزی جز یک بازی سیاسی نیست و آقایان برای فرار از پاسخگویی در ارتباط با سوء مدیریت و به این روز انداختن این دو باشگاه هرازگاهی چنین بازی‌هایی را براه می‌اندازند که می‌خوایم سرخابی‌ها را خصوصی سازی کنیم تا سر مردم و مسئولان گرم شود.

واعظی آشتیانی تصریح کرد:حالا بر فرض اینکه آمدیم و ۱۰ درصد این دو باشگاه را هم به بخش خصوصی واگذار کردیم. من که بار‌ها در این مدت گفته ام، شما در پایان سال جاری وزیر نیستید و همه این مشکلات می‌افتد بر گردن دولت بعدی و شما دیگر آن زمان نیستید که بابت آن عده‌ای که ۱۰ درصد سهام را خریده اند و سودش را می‌خواهند پاسخگو باشید. آن روز‌ها چه کسی جواب این مردم را می‌دهد؟

عضو اسبق هیات مدیره باشگاه استقلال اضافه کرد: نکته بعدی اینکه در این چند سال نه حسابرسی درستی در این دو باشگاه صورت گرفته بوده، نه مجمع درست و حسابی داشته اند و نه نظارت درستی بر عملکرد مالی این دو باشگاه داشته اید! آنوقت چطور می‌خواهید ادعا کنید که این دو باشگاه پس از یک سال مالی یک عملکرد موفق نشان بدهند که بتوانند سودی را بین سهامداران شان تقسیم کنند؟

واعظ آشتیانی افزود: و البته نکته مهمتر از آن این است که باز هم نود درصد کار را دست افرادی از همین دولت می‌دهید و باز هم مدیرانی از جنس قبل را در رأس کار می‌گذارید که باز همان راه را ادامه بدهند.

آشتیانی در پایان گفت: خودتان بهتر می‌دانید این کار سیاسی است و به محض اینکه خودشان و رفقایشان از این دولت کنار بروند همگی آنسوی میز می‌نشینند در جایگاه منتقد به ایرادگیری از کار‌هایی که در این دو باشگاه صورت گرفته مشغول می‌شوند و قطعا خواهند گفت که ما می‌خواستیم فلان کار و بهمان اقدامات را بکنیم، ولی نگذاشتند! عذر بدتر از گناه. این رفتار شبیه به دیگر اقدامات دولت فخیمه آقای حسن روحانی است که بار‌ها در برهه‌های مختلف در عرصه‌های مختلف این بهانه را دستاویز کرده اند که ما می‌خواستیم فلان اقدامات را انجام بدهیم، ولی نگذاشتند و با این رفتار‌ها درنظر دارند از زیر بار سوء مدیریت‌های خود شانه خالی کنند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها