|

نقشه فرهاد مجیدی برای استقلال 1400

استقلال به احتمال فراوان در مسابقه با پیکان با ترکیب متفاوتی نسبت به گذشته به میدان خواهد رفت.

لینک کوتاه کپی شد

آبی های پایتخت بعد از بازی با ماشین سازی در هفته هجدهم لیگ برتر شرایط سختی را سپری کردند. ابتلای ۹ عضو این تیم به ویروس کرونا شرایط را برای فرهاد مجیدی سخت کرد. اگرچه برخی نفرات کرونایی به تمرینات استقلال برگشته اند اما هنوز به طور دقیقه مشخص نیست سرمربی آبی ها تیمش را با چه ترکیبی در اولین بازی سال جدید به میدان خواهد فرستاد.

در بازی پیش رو مقابل پیکان استقلالی ها به احتمال فراوان از سیدحسین حسینی درون دروازه استفاده می کنند. با توجه به ابتلای مظاهری به کرونا و غیبت او در تمرینات حسینی که زودتر از بند بیماری رها شده گزینه اول کادرفنی برای حضور در ترکیب اصلی است.

در خط دفاع هم ابهام هایی مطرح است. مجیدی می تواند از وجود احمد موسوی در پست دفاع راست استفاده کند و وریا غفوری را به یک خط جلوتر بفرستد. از طرفی او شاید غفوری را در دفاع راست مورد استفاده قرار بدهد و آنوقت موسوی نیمکت نشین است. در دفاع وسط با توجه به کرونایی شدن عارف غلامی و دوری دانشگر به دلیل مسائل انضباطی، انتخاب های اول مجیدی سیاوش یزدانی و حسین مرادمند هستند اما یک احتمال هم وجود دارد. اینکه مجیدی بخواهد باتوجه به آمادگی هرویه میلیچ از این بازیکن در پست دفاع چپ بهره بگیرد و در این شرایط شاید محمد نادری در دفاع وسط کنار مرادمند بازی کند.

در خط هافبک یک احتمال بازگشت مهدی مهدی پور به ترکیب است. جایی که او در کنار مسعود ریگی در پست هافبک دفاعی به میدان برود. البته با توجه به عملکرد خوب آرش رضاوند در دو بازی گذشته بعید است مجیدی بخواهد دست به ریسک بزند و احتمالا بازهم شاهد تشکیل زوج رضاوند و ریگی در هافبک دفاعی خواهیم بود.

حضور یا عدم حضور مهدی قایدی در ترکیب اصلی هم یک ابهام ویژه دیگر است. قایدی که به کرونا مبتلا شده بود، مدت زیادی از تمرینات استقلال دور بوده است و گفته می شود فشردگی بازی ها نیز مزید بر علت خواهد شد تا سرمربی آبی ها از قایدی در ترکیب اصلی مقابل پیکان استفاده نکند. با توجه به اینکه دیاباته، ارسلان مطهری و آرمان رمضانی مشکلی برای همراهی استقلال ندارند احتمال نیمکت نشینی قایدی در بازی پیش رو بالا گرفته، هرچند که باید منتظر تصمیم نهایی مجیدی در این خصوص باشیم.

هرچه هست استقلال در اولین بازی خود در سال ۱۴۰۰ ترکیبی متفاوت از مسابقات قبلی خواهد داشت. ترکیبی که با چند تغییر همراه خواهد بود و باید دید آیا نتیجه بخش هم می شود یا خیر.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها