|

آقای سید جلال حسینی؛ لطفاً خداحافظی نکن!

با این عملکرد مطلوب کاپیتان پرسپولیس آن هم در ۳۹ سالگی باید همه پرسپولیسی‌ها به ویژه کادر فنی این تیم و یحیی گل‌محمدی از سیدجلال حسینی…

لینک کوتاه کپی شد

انگار نه انگار که سیدجلال حسینی پا به ۳۹ سالگی گذاشته است. کاپیتان پرسپولیس در این سن و سال که همبازیانش اغلب بازنشسته یا مربی شده‌اند نه تنها مفید بازی می‌کند بلکه گل‌های سه امتیازی هم می‌زند.

اگر سه گل قبلی سیدجلال از روی ضربات ایستگاهی به ثمر رسید، این یکی روی یک شوت زیبا به ثمر رسید تا ثابت شود او یک بازیکن همه فن حریف است. بهترین گلزن این فصل پرسپولیس احمد نوراللهی با ۶ گل است و حالا سیدجلال در رتبه دوم قرار می‌گیرد تا در غیاب مهاجمان گلزن، این دو بار اصلی گلزنی را بر دوش داشته باشند. هفته‌های گذشته کاپیتان قرمزها گل سه امتیازی زد و حالا هم در بازی با سایپا ترک عادت نکرد.

پرسپولیس با ۹ امتیاز حاصل از گلزنی حسینی حالا صدرنشین لیگ برتر و مدعی اصلی کسب عنوان قهرمانی لیگ بیستم است. از زمان حضور سیدجلال حسینی در خط دفاع تیم پرسپولیس، آنها عملکرد دفاعی بسیار خوبی داشته‌اند. پرسپولیسی‌ها چهار فصل متوالی بهترین خط دفاع لیگ شدند و در لیگ بیستم نیز تا به امروز ۸ گل خورده‌اند. بدون شک تمام ارکان دفاعی در این موفقیت‌ها نقش دارند اما کمتر کسی است که سیدجلال ۳۹ ساله را مهم‌ترین عنصر دفاعی پرسپولیس نداند. کاپیتان و مدافع تیم پرسپولیس تهران در آخرین ماه‌های ۳۹ سالگی‌اش، از آمادگی بدنی بالایی برخوردار است. او که بدون شک یکی از بهترین مدافعان میانی نسل خود است.

اغراق نیست اگر بگوییم در تاریخ فوتبال ایران کمتر مدافعی مثل او قدرت حضور رهبرمأبانه، توانایی خواندن بازی و کنترل نبض خط دفاعی تیمش را در دوران حضور در پرسپولیس داشته است. در چهار، پنج سال گذشته برای باشگاه بزرگی مانند پرسپولیس نقش یک کاپیتان، یک صخره، یک گلزن، یک قهرمان و یک امید را داشته و رهبری تیمش را در چهار قهرمانی پی در پی لیگ برتر و دو فینال لیگ قهرمانان آسیا عهده‌دار بوده است.

با این عملکرد مطلوب آن هم در ۳۹ سالگی باید همه پرسپولیسی‌ها به ویژه کادر فنی این تیم و یحیی گل‌محمدی از سیدجلال حسینی بخواهند حالا حالاها به خداحافظی از فوتبال فکر نکند. این مدافع با تجربه با همین آمادگی می‌تواند حداقل دو سال دیگر هم در پرسپولیس و لیگ برتر با قدرت بازی کند.

منبع: خبرورزشی

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی