|

ضعف عجیب بارسلونا در یک مورد تاکتیکی

بارسلونا زیر نظر رونالد کومان در یک مورد ضعف عجیبی داشته است.

لینک کوتاه کپی شد

رونالد کومان در نشست خبری پیش از مسابقه با کادیز اعلام کرد که بارسلونا باید در تمامی پست‌ها پیشرفت کند و تیمی مبارزه‌طلب باشد. این تیم در زمینه دفاعی به شدت آسیب پذیر نشان داده و مدافعان اشتباهات بسیار زیادی را در طول این فصل از خود به ثبت رساندند.

این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که بارسلونا صاحب بهترین خط حمله لالیگا و بدترین خط دفاع بارسلونا در جمع ۵ تیم اسپانیاست. 

اسپورت در گزارش خود نوشت، با اینکه دفاع بارسلونا شکننده است ولی مدافعان می‌توانند در ارسال از جناحین و مخصوصا ضربات کرنر قوی‌تر و هجومی‌تر بازی کنند. این اتفاق دقیقا در سایر باشگاه‌ها و رقبا رخ می‌دهد و بارسلونا از این مسئله هنوز نتوانسته استفاده کند. به عنوان مثل شب گذشته رئال مادرید در حالی که کریم بنزما را در اختیار نداشت با تک گل کاسمیرو با ضربه سر به پیروزی رسید و در این بازی سخت ۳ امتیاز را به خانه برد. در دیدارهای گذشته نیز بار و بارها مادرید نشان داد که می‌تواند از ضربات کرنر با استفاده از قدرت سرزنی راموس و دیگر ستاره‌ها گلزنی کند و پیروزی را به ثبت رساند.

بارسلونا اما آخرین باری که توانست از روی کرنر گل بزند به تابستان بازمی‌گردد که مقابل ناپولی در لیگ قهرمانان اروپا، لنگله موفق به گلزنی شد. به عبارتی دیگر بارسلونای کومان تاکنون نتوانسته گلی از روی کرنر به شکل کلاسیک به ثبت رساند و از جمع ۲۳۴ کرنر در ۳۶ بازی هیچ استفاده‌ای نکرده است. اسپورت در گزارش خود نوشت که با توجه به قدرت پیکه و آرائخو، بارسلونا می‌تواند از روی کرنر به گل برسد و کومان نیز باید این اندیشه را در تیمش عملی کند.

از طرف دیگر بارسلونا باید در دفاع کردن مقابل کرنر و ضربات شروع مجدد تیم‌ها بیشتر تمرین کند تا گلی به مانند گل مویزه کین در دیدار مقابل پاریس رخ ندهد. کومان وظیفه دارد در این مسائل در زمینه دفاعی روی تیمش کار کند و هم با استفاده از کرنرها گل بسازد و هم باعث گل نخوردن تیمش با ارسال از جناحین شود.

منبع:روز نو

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها