|

سپاهان دیگر نمی‌ترسد به زمین بیاید

فصل قبل سپاهان در یکی از حساس‌ترین بازی ها قرار بود در خانه با پرسپولیس بازی کند اما آن تیم از بازی مقابل پرسپولیس ترسید، به میدان نیامد.

لینک کوتاه کپی شد

آن روزها که هواداران سپاهان در کمپ تمرینی تیمشان شعار می‌دادند و به مدیران باشگاه توصیه می‌کردند محرم نویدکیا را به تیم برگرداند، هیچ‌کس گمان می‌کرد عاقبت ماجرا در همان سال اول تا این حد شیرین باشد. محرم نویدکیا بهترین دستیار را برای خود انتخاب کرد و علیرضا مرزبان را روی نیمکت نشاند و بعد به جوانان اعتنا کرد. آکادمی سپاهان آن‌قدر بازیکن خوب داشت که محرم برای انتخاب چند بازیکن مستعد به دردسر نیفتد. اگرچه شروع کار سپاهان با محرم زیاد شیرین نبود و تیم در لیگ قهرمانان آسیا نتایج دلچسبی نگرفت‌ اما هواداران محرم را آن‌قدر دوست داشتند که آن مسابقات را به طور کامل نادیده بگیرند. 

تیم وارد مسابقات لیگ برتر ایران شد و خیلی آرام جای خود را در میان بزرگان پیدا کرد. جوانان پاسخ اعتماد کادر فنی را به خوبی دادند و نمایش خوب ارائه کردند. به این ترتیب بود که سپاهان بدون خریدهای نجومی و هزینه صدها میلیارد تومانی، حرکتش به سمت صدر جدول را آغاز کرد. تیم اول اصفهان اگرچه در بعضی هفته‌ها نتایج سینوسی می‌گرفت و حتی به تیمی بحران‌زده مثل شهرخودرو می‌باخت‌ اما حرکت تیم طبق یک برنامه فنی و اصولی پیش می‌رفت و این‌گونه بود که به بازی آخر نیم‌فصل اول رسید. مسابقه‌ای با استقلال صدرنشین که اگر با برد تیم زردپوش همراه می‌شد، می‌توانست سپاهان را به صدر جدول ببرد. فصل قبل سپاهان در یکی از حساس‌ترین مقاطع فصل قرار بود در خانه با پرسپولیس بازی کند اما آن تیم از بازی مقابل پرسپولیس ترسید، به میدان نیامد و در نهایت با رأیی عادلانه بازنده معرفی شد اما سپاهان این فصل با آن تیم تفاوتی آشکار دارد. سپاهان نه تنها از این بازی نترسید که با رشادت به میدان آمد، دو گل زد و چند گل هم نزد. سپاهان بدون تعارف تیمی قابل احترام و شجاع شده که با جوانانش فوتبال خوبی بازی می‌کند. در این تیم دیگر همه اتکا روی کی‌روش استنلی و ارسال‌های هوایی نیست بلکه تمام تیم با برنامه برای برد بازی می‌کند و در این سیستم حتی هافبک‌ها هم امکان گلزنی دارند. برخلاف دو فصل قبل از خریدها و هزینه‌های نجومی خبری نبود اما سپاهان فوتبال بهتری بازی می‌کند و این تفاوتی است که باید مدیران فوتبال ایران ببینند و چشم بسته همه اختیار خود را در اختیار مربیان قرار ندهند. کاش سپاهان این فصل درسی برای مدیران فوتبال ایران باشد.

منبع: خبرورزشی

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها