|

اظهارنظر مهم سرپرست کمیته داوران درباره گل مردود پرسپولیس

دانیال مرادی: همانطور که دیدید صحنه‌ای که منجر به گل پرسپولیس مقابل مس شد با زوایای موجود نمی‌توان با قاطعیت درباره آفساید بودنش صحبت کرد.

لینک کوتاه کپی شد

دانیال مرادی، درباره شائبه گل قهرمانی پرسپولیس در موقعیت آفساید توسط گئورگی گولسیانی مقابل مس رفسنجان گفت: همانطور که دیدید صحنه‌ای که منجر به گل پرسپولیس مقابل مس رفسنجان شد با زوایای موجود نمی‌توان با قاطعیت درباره آفساید بودن آن اظهارنظر کرد.

به گزارش «شایانیوز»  و به نقل از عرشه آنلاین؛ او ادامه داد: به نظر می‌رسد پای بازیکن مدافع آفساید را پر کرده است. مگر اینکه زاویه جدید با فیلم جدیدی به دستمان برسد که خیلی واضح نشان دهد این صحنه، آفساید بوده است.

مرادی به قانون فیفا در این زمینه اشاره گرد و گفت: پروتکل داوری در کل دنیا نسبت به چنین صحنه‌هایی به صراحت عنوان کرده است اگر صحنه‌ای به آشکار نتوان آن را بررسی کرد که داور اشتباه داشته یا خیر باید تصمیم تیم داوری را باید تأیید کرد.

او افزود: من دیدم بعضی‌ها می‌گویند بازیکن در وضعیت آفساید است. وقتی از چنین عبارتی استفاده می‌کنیم باید به وضوح قابل شناسایی باشد که بدن بازیکن جلوتر از توپ و مدافع ماقبل آخر به دروازه حریف است.

سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال تصریح کرد: به همین دلیل فیفا در حال حاضر دارد روی اصلاحیه‌ای در قانون آفساید کار می‌کند که طی آن تمام بدن بازیکن باید کاملاً باید در وضعیت آفساید باشد تا جنین شائبه‌هایی دیگر پیش نیاید.

مرادی در پایان خاطرنشان کرد: اگر قرار باشد قطعی نظر دهی کنیم باید تکنولوژی VAR باشد تا با خط کشی‌های صورت گرفته درباره حضور میلی متریِ بودن یا نبودن بازیکن در وضعیت آفساید اظهار نظر کنیم ولی واقعیتی که در صحنه‌های منتشرشده می‌بینیم به نظر می‌رسد پای مدافع مس، آفساید را پر کرده است و گل در شرایط سالم به ثمر رسیده است.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

دنیای سلبریتی ها

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها